Žiema Vilniuje

Vasario 8 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 08:56 2021.02.15)
Avinams patariama nenuleisti rankų ir nepraleisti progos užmegzti naudingų ryšių, Liūtams derėtų neskubėti spręsti iškilusių problemų ir nepasivarginti kreiptis pagalbos, Mergelėms derėtų labiau rūpintis savo sveikata

Šiandien vyraus dvi priešingos tendencijos: viena vertus, diena bus kupina didelių galimybių, kita vertus, jausitės tingūs. Darbas gali sukelti apatiją ir mieguistumą. Jei aplinkybės verčia mobilizuotis, tai šiandien yra laikas nestandartiniams, kūrybiškiems sprendimams, dėl kurių galite saugiai imtis net ir beviltiškiausių atvejų. Meilės sferoje diena linksta ne tiek į meilės paieškas ir išgyvenimus, kiek į jaukų laiko praleidimą su mylimu žmogumi. Šiandien — diena, kai žodžių nereikia: tyla gali pasakyti daug daugiau.

Avinas (03.21-04.20) Per šį laiką būsite kuo taktiškesni, taip pat kontroliuosite savo žodžius ir emocijas. Jei jums reikia pagalbos, susisiekite su patikimais kolegomis arba palaukite geresnės akimirkos. Nepraleiskite progos užmegzti naudingų ryšių, aptarkite perspektyvas.

Jautis (04.21-05.21) Jei nuspręsite imtis naujo verslo, pabandykite išsiversti be pašalinės pagalbos. Šią dieną žvaigždės pataria būti itin dėmesingiems savo sveikatai. Darbo dienos pabaigoje galite suplanuoti pokalbį su savo viršininku.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Dvyniai (05.22-06.21) Šis laikotarpis yra palankus neskubiam reikalų vykdymui. Nepaisant to, turėsite susidoroti ne tik su savo krūviu, bet ir artimųjų. Venkite bendrauti su tais, kurie jus erzina. Geriau stebėkite ir analizuokite, kas vyksta.

Vėžys (06.22-07.22) Tinkamas laikas mokytis ir spręsti teisinius klausimus. Tačiau neturėtumėte imtis bylų, apie kurias turite neaiškių minčių. Nepažįstamoje srityje galite padaryti klaidų. Ir jei pradėsite patys imtis iniciatyvos, tada jūsų pastangos gali būti nesėkmingos.

Liūtas (07.23-08.23) Šiuo laikotarpiu viskas vyks ne pagal planą. Problemų gali kilti dėl skubėjimo, veiksmų nenuoseklumo komandoje, pernelyg didelių ambicijų. Teisingai nustatykite prioritetus ir darykite viską tvarkingai.

Mergelė (08.24-09.22) Galbūt bendro darbo prie naujo projekto pradžia, keblių santykių atkūrimas, svarbūs susitarimai. Jei šią dieną ateina įdomūs pasiūlymai, tuomet nedvejokite, priimkite juos. Popietė tinkama medicininėms apžiūroms ir gydymui bei profilaktinėms procedūroms. 

Svarstyklės (09.23-10.22) Žvaigždės pataria susitelkti į finansinės padėties gerinimą. Tai jums šiuo metu sėkmingiausia tema. Galbūt turite gerą šansą susirasti papildomą darbą ne visą darbo dieną. Dabar nesikiškite į kitų žmonių konfliktus, net siekdami sutaikyti šalis.

Skorpionas (10.23-11.21) Šiandien pajusite tam tikrus apribojimus ir kliūtis bandydami įgyvendinti savo planus. Yra tikimybė, kad neapskaičiuosite stiprybių ir galimybių. Šiuo atžvilgiu galite pasirinkti netinkamą elgesio liniją. Stenkitės neprarasti emocinės pusiausvyros.

Šaulys (11.22-12.21) Šią dieną reikia nuveikti daugybę dalykų. Viską darykite nuosekliai: tik susitvarkę su viena užduotimi, imkitės kitos. Ir taip lėtai, bet užtikrintai judėsite savo numatyto tikslo link. Diena žada būti harmoninga viskuo, kas susiję su asmeniniais santykiais.

Ožiaragis (12.22-01.20) Profesiniais klausimais neskubėkite būti aktyvūs — pasimesite spėlionėse ir kentėsite dėl abejonių. Pabandykite priimti bendraminčių ir draugų palaikymą. Tik suvieniję jėgas, galite maksimaliai įgyvendinti savo planus. Galimi netikėti malonūs pokyčiai darbe. 

Vandenis (01.21-02.19) Dabar, norint pasiekti gerų rezultatų, reikia elgtis savarankiškai — tai apsaugos jus nuo daugybės rūpesčių ir nusivylimų. Ramiai išstudijuokite situaciją ir užmegzkite santykius su žmonėmis, kurių pagalbos jums gali prireikti. Žvaigždės pataria ryžtingai atsikratyti visko, kas pasenę ir neveiksminga.

Žuvys (02.20-03.20) Šią dieną galimos erzinančios klaidos ir nesusipratimai. Problemų priežastys gali būti sveikata, neteisingi skaičiavimai darbe. 

Tegai:
horoskopas
Briedis kelyje

Vasarį aplinkosaugininkai gavo daugiau nei 1,5 tūkst. gyventojų pranešimų

(atnaujinta 17:04 2021.03.05)
Tik per praėjusį mėnesį dėl įvykių su laukiniais gyvūnais buvo pranešta daugiau kaip 900 kartų, iš kurių apie 500 buvo apie su transporto priemone susidūrusius laukinius gyvūnus

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba šių metų vasarį gavo 1 595 gyventojų pranešimus, praneša departamento spaudos tarnyba.

Vilniaus regiono žmonės lapkritį į PPT kreipėsi 358 kartus, Kauno – 281, Klaipėdos – 297, Alytaus – 114, Marijampolės – 63, Panevėžio – 125, Šiaulių – 218, Utenos – 139.

Didžiąją dalį gautų pranešimų sudaro pranešimai apie įvykius dėl sužeistų, automobilio užmuštų ar sužalotų laukinių gyvūnų, dėl laukinių gyvūnų, esančių nebūdingoje jiems aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves. Taip pat dėl laukinių gyvūnų, galinčių kelti pavojų žmonėms, jų sveikatai ar turtui.

Vasarį gauta 911 pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 499 buvo apie su transporto priemone susidūrusius laukinius gyvūnus. Palyginimui, 2020 metų vasarį buvo gauta 566 pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 411 pranešimų buvo apie laukinių gyvūnų susidūrimus su transporto priemone.

Be įvykių su laukiniais gyvūnais, daugiausia pranešimų apie galimus gamtosauginius pažeidimus gauta dėl atliekų deginimo (124), tai sudaro 20 proc. visų gautų pranešimų. 

Apie medžioklės pažeidimus šį vasarį pranešta 80 kartų (13 proc.), atliekų netvarkymą – 52 (9 proc.), atliekų deginimą – 124 (20 proc.),  žvejybos pažeidimus – 65 (11 proc.), vandens taršą – 26 (4 proc.), taršą nuotekomis – 75 (12 proc.), oro taršą – 77 (13 proc.).

Tegai:
aplinkosaugininkai, gyvūnai
Dar šia tema
Aplinkosaugininkai aptiko galimą taršos šaltinį Salantų miestelyje
Pasienietė

Suklastotą vairuotojo pažymėjimą pasieniečiams pateikęs baltarusis suimtas mėnesiui

(atnaujinta 14:22 2021.03.05)
Pasieniečiams prie vairo sėdėjęs užsienietis pateikė tvarkingus automobilio dokumentus, tačiau jo turėtas baltarusiškas vairuotojo pažymėjimas sukėlė įtarimų

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė baltarusį, kuris patikros metu pateikė, įtariama, suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį VSAT pareigūnai ties Lazdijų rajono Akmenių kaimu patikrinti sustabdė iš Lenkijos ką tik įvažiavusį automobilį "Honda Accord". Serbiškais numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 40-metis Baltarusijos pilietis, turintis Serbijos vizą. Taip pat kartu kaip keleivis vyko Serbijos pilietis.

Pasieniečiams prie vairo sėdėjęs užsienietis pateikė tvarkingus automobilio dokumentus, tačiau jo turėtas baltarusiškas vairuotojo pažymėjimas sukėlė įtarimų. Pirminiais duomenimis, tai — klastotė.

VSAT pareigūnai vairuotoją sulaikė ir uždarė į areštinę.

Dėl disponavimo suklastotu dokumentu ar jo panaudojimo Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šį nusikaltimą baltarusiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Vėliau baltarusis suimtas mėnesiui ir patalpintas į Kauno tardymo izoliatorių.

Automobilis "Honda Accord" perduotas tvarkingus dokumentus turėjusiam Serbijos piliečiui. Jam leista tęsti kelionę.

Dar šia tema
Neries upėje rasta 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Vakcina nuo koronaviruso

Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą

(atnaujinta 12:16 2021.03.05)
Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Vašingtono universiteto medicinos mokyklos Sent Luise mokslininkai įrodė, kad trys naujos greitai plintančios SARS-CoV-2 koronaviruso padermės yra atsparios antikūnams prieš pradinę viruso formą, atsirandantiems skiepijant arba pasveikus nuo COVID-19. Tyrėjų straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos, sako mokslininkai. Nors kai kurie žmonės sukuria pakankamai antikūnų, kad būtų apsaugoti nuo šių atmainų, susilpnėjęs imunitetas yra rizikos faktorius vyresnio amžiaus žmonėms.

Vakcinos nukreiptos į koronaviruso S-baltymą, kuris užtikrina viruso gebėjimą užfiksuoti ląsteles ir patekti. Beveik metus pandemijos metu koronaviruso mutacijos nepaveikė šios molekulės, tačiau naujose padermėse buvo rasta reikšmingų pokyčių, kurie galėjo sumažinti vaistų ir vakcinų, atpažįstančių S baltymą, veiksmingumą.

Tyrėjai ištyrė antikūnų kiekį žmonių, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 infekcijos ar buvo paskiepyti Pfizer vakcina, kraujyje. Jie taip pat ištyrė antikūnus pelių, žiurkėnų ir beždžionių kraujyje, vakcinuotus eksperimentine COVID-19 vakcina, sukurta Vašingtono universiteto medicinos mokykloje, kurią galima suleisti per nosį. Paaiškėjo, kad įprasto antikūnų lygio pakako neutralizuoti padermę iš JK, tačiau kitiems dviem koronaviruso variantams reikėjo 3,5–10 kartų daugiau antikūnų.

Nors mokslininkai negali pasakyti, kaip naujos galimybės paveiks pandemiją, mokslininkai tikisi, kad vakcinos nepraras efektyvumo ir koronavirusas nesukels atsparumo vaistams.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje