VSAT pareigūnas

Baltarusis galimai suklastotą dokumentą rodė Druskininkų pasieniečiams, rusas Lavoriškių

(atnaujinta 14:27 2021.02.08)
Pasieniečiai pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl dokumentų klastojimo ar disponavimo suklastotais dokumentais

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Raigardo punkte Druskininkų pasieniečiai sulaikė vilkiko vairuotoją ukrainietį, kurio pateiktas Ukrainos vairuotojo pažymėjimas yra, įtariama, visiška klastotė. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Sekmadienį VSAT pareigūnai Raigardo kontrolės punkte tikrino į Baltarusiją išvykstančio mikroautobuso "Mercedes-Benz 316 D" ir prie jo prikabintos priekabos "Pragmatek" dokumentus. Abi transporto priemonės buvo paženklintos Ukrainos numeriais.

Mikroautobusą vairavo 51-erių Ukrainos pilietis. Priekaboje buvo gabenami du naudoti automobiliai. Be kitų dokumentų, užsienietis kurorto pasieniečiams pateikė savo vardu išduotą Ukrainos vairuotojo pažymėjimą. Pasieniečiai nustatė, kad tai, įtariama, yra klastotė.

Dėl dokumento klastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai ukrainiečiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Jis uždarytas į areštinę. Be to, Druskininkų pasieniečiai ukrainiečiui už transporto priemonės vairavimą neturint teisės ją vairuoti skyrė 300 eurų administracinę baudą.

Klastotų dokumentų atvejį nustatė ir šeštadienio vakarą Lavoriškių punkte Rusijos piliečio vairuotą vilkiką "DAF" su puspriekabe "Lamberet" tikrinę pasieniečiai.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės duomenimis, iš Lietuvos į Baltarusiją vykusį 2005 metų laidos vilkiką vairavo 43-ejų Rusijos pilietis. Ir vilkikas, ir 1998 metų laidos puspriekabė registruoti Rusijoje. 

Lavoriškių pasienio užkardos pareigūnams įtarimų sukėlė ruso pateikti sunkiasvorės transporto priemonės ir puspriekabės registracijos liudijimai. Pirminiais duomenimis, abu dokumentai yra suklastoti.

Pasieniečiai ir šiuo atveju dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vairuotojui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 3 metų. Užsienietis po apklausos paleistas.

Tegai:
suklastotas dokumentas, baltarusis, rusas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Druskininkuose baltarusis partrenkė briedį, sužalotą gyvūną teko nušauti
Lietuva susimąstė apie "politinius" žingsnius dėl cigarečių iš Baltarusijos
Žiemos vaizdai: pasieniečiai pasidalino, kaip gyvūnai klaidžioja pasienyje
kovo 7-osios šventės

Kokia šiandien diena: kovo 7-osios šventės

(atnaujinta 17:36 2021.03.06)
Kovo 7 yra 66-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, nuo šios dienos iki metų galo lieka 299 dienos

Šiandien saulė teka 06:57, leidžiasi 18:14, dienos ilgumas 11:07.

Savo vardadienį šiandien švenčia Felicita, Rimtautas, Galmantė, Tomas ir Laima.

Kovo 7-oji Lietuvos istorijoje

1905 metais gimė Antanina Dambrauskaitė, Lietuvos dainininkė (sopranas) (m. 1994 m.);

1916 metais gimė Filipas Bonoskis, JAV lietuvių rašytojas;

1942 metais gimė Birutė Teresė Lengvenienė, pedagogė, rašytoja, Lietuvos ir Rietavo savivaldybės kultūros, sporto bei politinė veikėja;

1951 metais gimė Vytautas Grigolis, lietuvių teatro ir kino aktorius (m. 2006 m.);

1953 metais gimė Mykolas Bukša, Lietuvos dirigentas, kompozitorius (g. 1869 m.);

1961 metais gimė Artūras Antanas Skučas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, vienas iš Sąjūdžio pagrindinių įkūrėjų, buvo pagrindinis Sąjūdžio Žinių redaktorius, organizatorius. Kūrė Savanorius, vėliau, Aukščiausios Tarybos Apsaugos Skyrių, kuriam vadovavo iki 1993 m.;

1970 metais gimė Darius Bražiūnas, Lietuvos skulptorius;

1992 – atidaryta Prancūzijos ambasada Vilniuje;

2002 metais karaliaus Mindaugo paminklo Vilniuje konkursą laimėjo klaipėdiečio skulptoriaus Regimanto Midvikio projektas.

Kovo 7-oji pasaulio istorijoje

1780 m. – Aleksandras Dešapelis, pasaulio šachmatų čempionas (1800–1821 m.) (m. 1847 m.);

1857 metais gimė Julius Wagner-Jauregg, 1927 m. Nobelio fiziologijos ir medicinos premijos laureatas (m. 1940 m.);

1876 metais Aleksandras Grehemas Belas (Alexander Graham Bell) gavo patentą savo išrastam įtaisui, kurį jis pavadino telefonu;

1998 – buvęs SS kapitonas Erichas Prybkė (Erich Priebke) kariniame apeliaciniame teisme nuteistas kalėti iki gyvos galvos už dalyvavimą didžiausiose Italijoje per Antrąjį pasaulinį karą žudynėse;

1999 metais mirė Stanley Kubrick, vienas žinomiausių JAV kino režisierių ir prodiuserių (g. 1928 m.);

2013 metais mirė Damiano Damiani, italų kino režisierius, filmų apie mafiją kūrėjas (g. 1922 m.).

Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Lietuvos paštas

Lietuvos paštas įspėja apie siuntų ir laiškų vėlavimus

(atnaujinta 22:26 2021.03.06)
Anot bendrovės, siuntos vėluoja dėl automatizuoto siuntų skirstymo sistemos diegimo ir neįprastai didelio siuntų srauto

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Lietuvos paštas praneša apie dalies siuntų ir laiškų vėlavimus.

Vėlavimų priežastys — vis dar išliekantis ypač didelis siuntų srautas ir pereinamasis laikotarpis diegiant automatizuotą siuntų skirstymą. 

"Nuo kovo 1-osios Lietuvos paštas pradėjo perėjimą prie automatizuoto siuntų skirstymo. Šiuo metu esame pereinamajame laikotarpyje: palaipsniui pajungiame ir kalibruojame visus operacijų procesus, kurių yra šimtai, atliekame sistemų tobulinimo darbus. Kadangi veiklą vykdome 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę, visus šiuos darbus tenka įgyvendinti paraleliai, nestabdant einamosios veiklos. Tokios apimties projekte neišvengiamai kyla ir iššūkių, dėl kurių šiuo laikotarpiu dalis siuntų gali vėluoti", — teigia Norbertas Žioba, Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų vadovas.

Anot jo, siekiant užtikrinti kuo spartesnį ir sklandesnį siuntų pristatymą, Lietuvos paštas šiuo laikotarpiu dedikavo papildomą žmonių komandą, kuri Vilniaus logistikos centre pamainomis dirba visą parą. Papildomi darbuotojai taip pat įdarbinti kituose padaliniuose, didesniais pajėgumais šiuo laikotarpiu veiks ir klientus aptarnaujantis kontaktų centras. 

Žioba pažymi, kad papildomų iššūkių šiuo metu kelia vis dar dėl pandemijos sutrikusi tarptautinė logistikos grandinė, taip pat neįprastai didelis siuntų srautas, kuris išlieka panašiame lygyje kaip intensyviausiais lapkričio–gruodžio mėnesiais. 

Lietuvos paštas
© Sputnik / Владислав Адамовский

Vasario mėnesio duomenys rodo, kad LP EXPRESS paštomatais ir kurjeriais keliavęs siuntų kiekis buvo daugiau nei dvigubai didesnis nei tuo pačiu periodu prieš metus. Dėl to pereinamuoju veiklos laikotarpiu atsirado vėlavimų.

"Perėjimą prie automatizuoto skirstymo buvome suplanavę kovą, kai siuntų srautas paprastai būna sumažėjęs. Tačiau dėl karantino ribojimų jis išlieka labai aukštas. Dėl to paskutinius automatizuoto skirstymo projekto etapus įmonės komandai tenka įgyvendinti išskirtinėmis sąlygomis, tad net ir su papildomais resursais bei prevencijos priemonėmis tam tikrų veiklos trikdžių išvengti, deja, nepavyksta. Dabar esame sutelkę visas pajėgas išspręsti susidariusius vėlavimus", — sako Žioba.

Bendrovė atkreipia dėmesį, kad šie vėlavimai — laikini. Baigtas diegti automatizuotas siuntų skirstymas padės gerinti pašto paslaugų kokybę, siuntų pristatymo greitį, mažins klaidų, kurios neišvengiamos siuntas skirstant rankiniu būdu, tikimybę.

Bendrovė atsiprašo klientų už nepatogumus ir deda visas pastangas, kad siuntos būtų pristatytos kaip įmanoma greičiau.

Tegai:
Lietuvos paštas
Dar šia tema
Lietuvos paštas: gruodį paštomatų siuntų kiekis išaugo beveik pustrečio karto