Karantinas, archyvinė nuotrauka

Vyriausybė "iš esmės" pritarė karantino švelninimo planui 

(atnaujinta 16:58 2021.02.08)
Šį trečiadienį Vyriausybei bus pasiūlyta apsispręsti dėl paslaugų ir prekybos veiklos atsilaisvinimo

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Pirmadienį Vyriausybė pasitarime pritarė karantino atlaisvinimo strategijai, kurią pasiūlė Valstybės ekstremalių situacijų komisija (VESK). Planas dar nėra patvirtintas, tą žadama padaryti trečiadienio posėdyje.

Susitikimo metu sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad strategija parengta remiantis keliais aspektais.

"Mes jau turėjome Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) atitinkamus posėdžius ir šiandien jau esame dar viename iš etapų, po išsamių diskusijų. Matyt, tą planą galėčiau įvardinti taip — jį vienija keletas pagrindinių principų. Pats planas yra išdėliotas pagal atitinkamas sritis: namų ūkiai, sveikatos priežiūros veikla, prekyba ir visa eilė pagal karantino nutarimo logiką. Antras principas — taip kaip ir rekomenduojama PSO, vadovaujamės ir žiūrime į teigiamų testų procentą ir sergamumo 100 tūkst. žmonių per 14 dienų rodiklį", — sakė ministras Dulkys.

Pasak ministro, naujas planas sudaro galimybę karantiną švelninti ir atskirose šalies savivaldybėse. Be to, planas nėra automatinio veikimo, naujai priemonės galėtų būti svarstomos kiekvieną savaitę.

Oro uostas
© Sputnik / Владимир Астапкович

"Tendencija atrodo gal ir gera, bet kai kur reikia didesnio progreso, — teigė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. — Natūralu, kad yra susiformavęs lūkestis, jog bus čia tų veiklų atlaisvinimų, natūralu, kad žmonės yra pavargę, nori grįžti prie savo mylimų veiklų, ar pas mylimus kirpėjus. Bet matyt, kad reikia labai aiškiai suprasti situaciją, kad tai, ką rodo kitų šalių patirtis, padėtis gali keistis į abi puses". Ji taip pat pažymėjo, kad šis planas negali turėti labai konkrečių datų.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, kad trečiadienį bus pasiūlyta apsispręsti dėl paslaugų ir prekybos veiklos atsilaisvinimo. Siūloma leisti kitą savaitę teikti grožio paslaugas. Grožio paslaugas butų galima teikti, jei gavėjui tektų ne mažiau 20 kv. m ploto ir paslauga būtų teikiama vienam žmogui vienu metu.

Taip pat trečiadienį bus pasiūlyta apsispręsti dėl treniruočių lauke, kai yra vienas treneris ir paslaugos gavėjas. 

Kalbant apie prekybą, ministrų kabinetui taip pat bus siūloma atidaryti parduotuves, kurios turi įėjimą iš lauko pusės ir vienam klientui tektų 20 kv. m. Atverti būtų galima tik tas parduotuves, kurių dydis būtų iki 300 kv m. 

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) kiekvieną pirmadienį vertins sergamumo rodiklius ir teiks konkrečius pasiūlymus Vyriausybei dėl karantino atlaisvinimo.

Karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio 7 iki vasario 28 dienos. Nuo gruodžio 16 dienos pradėti taikyti sugriežtinti karantino ribojimai. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje per 14 pastarųjų dienų patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius dabar yra 350,1 atvejo 100 tūkstančių gyventojų.

Tegai:
karantinas, COVID-19, vyriausybė
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1418)
Dar šia tema
Šimonytė pažadėjo pateikti karantino sušvelninimo planą
Karantino laikotarpiu pagalbą išsikviesti galima ir SMS žinute
Mero pavaduotojas apie karantiną: dabar reikia sukąsti dantis ir pakentėti
Atskleista, kokia antrojo karantino įtaka gyventojų finansams ir jų emocinei būsenai
Pirmokai, archyvinė nuotrauka

Nuo kovo 1-osios Vilniuje prasideda priėmimas į mokyklas

(atnaujinta 09:30 2021.02.27)
Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Nuo kovo 1 dienos prasideda elektroninė registracija į Vilniaus mokyklas kitiems mokslo metams, rašoma sostinės pranešime.

Elektroninius prašymus bus galima teikti iki pat gegužės 31 dienos. Pateikti prašymą kaip visada paprasta ir patogu – tereikia užsiregistruoti svietimas.vilnius.lt, jungiantis per elektroninę bankininkystę ar kitą el. atpažinimo priemonę. Tėveliai kviečiami neskubėti, įvertinti mokyklas, iš kurių renkamasi, maps.vilnius.lt.

Tėveliams svarbu prisiminti, kad jei į pasirinktą mokyklą priimama konkurso būdu, ar mokykla įgyvendina specializuoto ugdymo (inžinerinės/sporto) krypties programas, savitos pedagoginės sistemos elementus, prašymai turi būti pateikti anksčiau – iki kovo 31 dienos.

Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai. Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą – penktą, devintą (I gimnazijos) ar III gimnazijos klasę – toje pačioje mokykloje, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą mokykloje.

Skelbiama, kad įsigaliojo nauja tvarka, kaip informuojama apie klasės komplektavimo principus ir auklėtojų skyrimą klasėms – nuo šiol ši tvarka viešinama įstaigų turimuose informaciniuose kanaluose ir priemonėse. Pagal miesto Tarybos sprendimą, informacija dėl laisvų vietų statistikos mokyklose, jos atnaujinimas e. sistemoje turi būti prieinami viešai visiems vilniečiams ir bus pateikiama adresu svietimas.vilnius.lt

 

Pildant prašymą, kiekvienam suteikta galimybė rinktis 3 ugdymo įstaigas, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą detalių: viena iš trijų pasirinktų mokyklų būtinai turi būti priklausanti pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, be to, trys mokyklos turi būti nurodomos prioriteto tvarka – pradedant nuo tos, į kurią norima labiausiai. Pavyzdžiui, jei labiau norima lankyti mokyklą, nepriklausančią pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, ji nurodoma pirmuoju numeriu, tuomet mokykla pagal gyvenamąją vietą – antruoju arba trečiuoju numeriu.

Nenurodžius mokyklos, priklausančios pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, sistema neleis pateikti prašymo. Pasitikrinti gyvenamajai vietai priklausančias mokyklas galima maps.vilnius.lt.

Internetu užpildyti prašymai automatiškai perduodami visoms pasirinktoms mokykloms, kurios toliau priėmimą organizuoja savarankiškai.

Tegai:
priėmimas į mokyklas
Kaune atidarytas didžiausias vakcinavimo centras Lietuvoje

Kaune atidarytas didžiausias vakcinavimo centras Lietuvoje

(atnaujinta 13:35 2021.02.26)
Skaičiuojama, kad vienu metu naujajame vakcinavimo centre gali būti aptarnaujama iki kelių šimtų pacientų, o darbuojantis pilnu pajėgumu Kauno mieste per dieną galės būti suvakcinuota iki 10 tūkstančių žmonių

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Sausį baigti statyti Kauno ledo rūmai, Kovo 11-osios g. 26, pandeminiu laikotarpiu tapo didžiausiu vakcinavimo centru Kaune ir visoje šalyje, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

Anot savivaldybės, laikinai čia įsikūrę medikai nuo COVID-19 jau paskiepijo kelis šimtus senjorų. Skaičiuojama, kad dirbant pilnu pajėgumu per dieną bus galima aptarnauti iki 10 tūkst. kauniečių. 

Pagrindiniu vakcinavimo centru naujoji arena pasirinkta dėl palankiai išdėstytų didelių erdvių, kurios leis sklandžiau ir saugiau organizuoti kauniečių skiepijimą. 

Čia nuolat dirbs Kauno miesto poliklinikos suburta komanda. Ją sudarys apie 70 žmonių: 20 gydytojų, 40 slaugytojų ir bent dešimtis kito pagalbinio personalo. 

Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras papasakojo, jog iki šiol vakcinavimo epicentru Kaune buvo tapę Centrinio pašto rūmai, tačiau nuo kovo 1-osios visi procesai kelsis į ledo rūmus. 

Pažymima, jog Dainavos mikrorajone, "Girstučio" baseino kaimynystėje įsikūrę Kauno ledo rūmai lengvai pasiekiami viešuoju transportu, o automobiliu atvykstantiems kauniečiams paruošta 100 vietų stovėjimo aikštelė. Laikinasis vakcinavimo centras patogiai prieinamas ir negalios paliestiems žmonėms, pritaikytas sunkiau judantiems senjorams — į sales galima patekti liftu. 

В Каунасе начал работу самый большой в стране центр вакцинации
Vakcinavimo centras Kaune

Pilnai išnaudota infrastruktūra

7,5 tūkst. kvadratinių metrų plote gyventojų srautai proporcingai išskirstomi ir nesimaišo tarpusavyje. Į vakcinavimo centrą kauniečiai pateks per vieną įėjimą, o namo iškeliaus kitu. Orientuotis lankytojams padeda būrelis Raudonojo Kryžiaus savanorių.

Ledo rūmuose pacientai iškart bus išskiriami į du srautus: vieni nukreipiami atskiroje salėje pildyti klausimynus bei sutikimo formas, o susitvarkiusieji dokumentus internetu iš karto keliaus arenos aikščių link, kuriose ledą laikinai pakeis ten išdėstyta gyvybiškai svarbi medicininė infrastruktūra.

В Каунасе начал работу самый большой в стране центр вакцинации
Pacientai vakcinavimo centre išskiriami į du srautus

Vienoje aikštėje įrengta skiepijimo zona, o antroje, prireikus, gali būti įrengta erdvė greitiesiems antikūnų serologiniams tyrimams. Šiuo metu čia pagal specialią schemą išdėstyta 16 vakcinavimo kabinų, tačiau esant poreikiui šis skaičius gali operatyviai padvigubėti.

Iš karto po skiepų gyventojai nukreipiami į 170 vietų stebėjimo salę, kurioje privalo praleisti bent 15 minučių. Saugiais atstumais sėdinčius pacientus po skiepų procedūros prižiūri budintys Greitosios medicinos pagalbos medikai, kad vos tik prireikus būtų skubiai suteikta kvalifikuota pagalba.

В Каунасе начал работу самый большой в стране центр вакцинации
Salė, kurioje po skiepų gyventojai privalo praleisti bent 15 minučių

Skaičiuojama, kad vienu metu naujajame vakcinavimo centre gali būti aptarnaujama iki kelių šimtų pacientų, o darbuojantis pilnu pajėgumu Kauno mieste per dieną galės būti suvakcinuota iki 10 tūkstančių žmonių.

Tegai:
vakcinacija, Lietuva, Kaunas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1418)
Dar šia tema
Lietuvoje baigta sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų vakcinacija
Lietuva pirks papildomų vakcinos dozių iš trijų gamintojų
Lietuvoje plečiamos profilaktinio testavimo nuo koronaviruso grupės