Kalnai ir ežeras

Vasario 10 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 08:53 2021.02.15)
Liūtams patariama per daug neišlaidauti, Mergelėms šią dieną rekomenduojama nesivelti į konfliktus, Šauliams derėtų būti atsargesniems užsiimant sportine veikla

Rytoj būsite kupini ambicingų siekių. Nenustebkite, jei kas nors iš jūsų pažįstamų norės rytoj peršokti per galvas, pasiekti proveržį kokioje nors srityje. Tokia diena. Žmonės, turintys didelį gyvenimo tikslą, rytoj dėl jo ypač stengsis, manydami, kad visos priemonės yra tinkamos jam pasiekti. Likusieji paprasčiausiai patirs padidėjusį savirealizacijos ir kitų pripažinimo poreikį. Jei norėtumėte gauti kieno nors pagalbą, lengviausia tai padaryti rytoj: žmonės mielai pajus savo svarbą, atlikdami patarėjo ar globėjo vaidmenį.

Avinas (03.21-04.20) Dabar jūs negalite perkelti savo atsakomybės ant kitų pečių, nes galų gale turėsite už viską atsakyti patys. Jei turite skolų, pabandykite jas kuo greičiau sumokėti.

Jautis (04.21-05.21) Nesiimkite naujų dalykų, verčiau pabandykite užbaigti senus. Susilaikykite nuo sprendimų dėl turto pardavimo ir pirkimo, ypač banko paskolų ėmimo. Stenkitės nepasikliauti intuicija, pasitelkite logiką ir analitinį mąstymą.

Dvyniai (05.22-06.21) Šiandien galite priimti lemtingus sprendimus. Tai puikus laikas išspręsti bet kokias problemas per draugišką palaikymą ir verslo pažintis. Jums bus suteikta prieiga prie reikalingos informacijos.

Vėžys (06.22-07.22) Atidėkite sunkius dalykus. Neduokite jokių pažadų, jei įmanoma. Tai geras laikas bendrauti su senais draugais. Finansų sektoriuje patartina laikytis protingo taupymo principų.

Liūtas (07.23-08.23) Darbe didesnių pokyčių nenumatoma. Kuo daugiau susitikimų ir bendravimo šiame etape, tuo lengviau viskas klostysis. Geriausia nesipuikuoti asmenine patirtimi. Neskubėkite išleisti pinigų ir gerai pagalvokite prieš ką nors pirkdami.

Mergelė (08.24-09.22) Šiuo metu padidės jūsų intelektiniai gebėjimai ir potraukis žinioms. Studentai per trumpą laiką galės įsisavinti didelį informacijos kiekį. Visi teisiniai klausimai bus sėkmingai išspręsti. Šiandien nesivelkite į ginčus ir konfliktus, kurie nėra tiesiogiai susiję su jumis. 

Svarstyklės (09.23-10.22) Yra daug dalykų, kuriuos reikia padaryti, ir jūs galite susitvarkyti beveik su visais. Jei neseniai pajutote nepasitenkinimą darbu ar savo padėtimi, prasminga būti aktyviam ir ieškoti geresnių variantų — čia lydės sėkmė.

Skorpionas (10.23-11.21) Ši diena bus kupina įvairių pagundų, ir jūs turite aiškiai suprasti, ką galite sau leisti ir kur pasakyti "ne". Patartina atsisakyti bendrauti su žmonėmis, kurie jums ne itin patinka.

Šaulys (11.22-12.21) Būtina atidžiai stebėti vykstančius įvykius ir reaguoti keičiantis situacijai. Prisitaikykite prie kruopštaus darbo ir bendravimo "versle". Jūs neturėtumėte užsiimti veikla, kuri gali būti pavojinga. Tai nėra pats tinkamiausias laikas mažiems, o galbūt ir dideliems remonto darbams namuose.

Ožiaragis (12.22-01.20) Dabar jumyse gali pabusti užsispyrimas, todėl šiuo metu kartais gali kilti konfliktai. Žvaigždės pataria suvaldyti savo ambicijas ir būti kantresniems. Dienos pabaigoje neturėtumėte užvesti svarbų pokalbį su šeimos nariais, ypač su vyresniaisiais.

Vandenis (01.21-02.19) Planuodami šią dieną, pirmenybę teikite veiklai, leidžiančiai greitai pasiekti rezultatų. Priimti finansiniai sprendimai gali padėti pasiekti užsibrėžtų tikslų. Jei nesutarėte su senu draugu ar šeimos nariu, atėjo laikas imtis veiksmų susitaikyti. 

Žuvys (02.20-03.20) Planuodami šią dieną, pirmenybę teikite veiklai, leidžiančiai greitai matyti rezultatus. Priimti finansiniai sprendimai gali padėti pasiekti šioje srityje užsibrėžtų tikslų. Jei nesutarėte su senu draugu ar šeimos nariu, atėjo laikas imtis veiksmų susitaikyti.

Tegai:
horoskopas
Briedis kelyje

Vasarį aplinkosaugininkai gavo daugiau nei 1,5 tūkst. gyventojų pranešimų

(atnaujinta 17:04 2021.03.05)
Tik per praėjusį mėnesį dėl įvykių su laukiniais gyvūnais buvo pranešta daugiau kaip 900 kartų, iš kurių apie 500 buvo apie su transporto priemone susidūrusius laukinius gyvūnus

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba šių metų vasarį gavo 1 595 gyventojų pranešimus, praneša departamento spaudos tarnyba.

Vilniaus regiono žmonės lapkritį į PPT kreipėsi 358 kartus, Kauno – 281, Klaipėdos – 297, Alytaus – 114, Marijampolės – 63, Panevėžio – 125, Šiaulių – 218, Utenos – 139.

Didžiąją dalį gautų pranešimų sudaro pranešimai apie įvykius dėl sužeistų, automobilio užmuštų ar sužalotų laukinių gyvūnų, dėl laukinių gyvūnų, esančių nebūdingoje jiems aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves. Taip pat dėl laukinių gyvūnų, galinčių kelti pavojų žmonėms, jų sveikatai ar turtui.

Vasarį gauta 911 pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 499 buvo apie su transporto priemone susidūrusius laukinius gyvūnus. Palyginimui, 2020 metų vasarį buvo gauta 566 pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 411 pranešimų buvo apie laukinių gyvūnų susidūrimus su transporto priemone.

Be įvykių su laukiniais gyvūnais, daugiausia pranešimų apie galimus gamtosauginius pažeidimus gauta dėl atliekų deginimo (124), tai sudaro 20 proc. visų gautų pranešimų. 

Apie medžioklės pažeidimus šį vasarį pranešta 80 kartų (13 proc.), atliekų netvarkymą – 52 (9 proc.), atliekų deginimą – 124 (20 proc.),  žvejybos pažeidimus – 65 (11 proc.), vandens taršą – 26 (4 proc.), taršą nuotekomis – 75 (12 proc.), oro taršą – 77 (13 proc.).

Tegai:
aplinkosaugininkai, gyvūnai
Dar šia tema
Aplinkosaugininkai aptiko galimą taršos šaltinį Salantų miestelyje
Pasienietė

Suklastotą vairuotojo pažymėjimą pasieniečiams pateikęs baltarusis suimtas mėnesiui

(atnaujinta 14:22 2021.03.05)
Pasieniečiams prie vairo sėdėjęs užsienietis pateikė tvarkingus automobilio dokumentus, tačiau jo turėtas baltarusiškas vairuotojo pažymėjimas sukėlė įtarimų

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė baltarusį, kuris patikros metu pateikė, įtariama, suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį VSAT pareigūnai ties Lazdijų rajono Akmenių kaimu patikrinti sustabdė iš Lenkijos ką tik įvažiavusį automobilį "Honda Accord". Serbiškais numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 40-metis Baltarusijos pilietis, turintis Serbijos vizą. Taip pat kartu kaip keleivis vyko Serbijos pilietis.

Pasieniečiams prie vairo sėdėjęs užsienietis pateikė tvarkingus automobilio dokumentus, tačiau jo turėtas baltarusiškas vairuotojo pažymėjimas sukėlė įtarimų. Pirminiais duomenimis, tai — klastotė.

VSAT pareigūnai vairuotoją sulaikė ir uždarė į areštinę.

Dėl disponavimo suklastotu dokumentu ar jo panaudojimo Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šį nusikaltimą baltarusiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Vėliau baltarusis suimtas mėnesiui ir patalpintas į Kauno tardymo izoliatorių.

Automobilis "Honda Accord" perduotas tvarkingus dokumentus turėjusiam Serbijos piliečiui. Jam leista tęsti kelionę.

Dar šia tema
Neries upėje rasta 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Vakcina nuo koronaviruso

Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą

(atnaujinta 12:16 2021.03.05)
Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Vašingtono universiteto medicinos mokyklos Sent Luise mokslininkai įrodė, kad trys naujos greitai plintančios SARS-CoV-2 koronaviruso padermės yra atsparios antikūnams prieš pradinę viruso formą, atsirandantiems skiepijant arba pasveikus nuo COVID-19. Tyrėjų straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos, sako mokslininkai. Nors kai kurie žmonės sukuria pakankamai antikūnų, kad būtų apsaugoti nuo šių atmainų, susilpnėjęs imunitetas yra rizikos faktorius vyresnio amžiaus žmonėms.

Vakcinos nukreiptos į koronaviruso S-baltymą, kuris užtikrina viruso gebėjimą užfiksuoti ląsteles ir patekti. Beveik metus pandemijos metu koronaviruso mutacijos nepaveikė šios molekulės, tačiau naujose padermėse buvo rasta reikšmingų pokyčių, kurie galėjo sumažinti vaistų ir vakcinų, atpažįstančių S baltymą, veiksmingumą.

Tyrėjai ištyrė antikūnų kiekį žmonių, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 infekcijos ar buvo paskiepyti Pfizer vakcina, kraujyje. Jie taip pat ištyrė antikūnus pelių, žiurkėnų ir beždžionių kraujyje, vakcinuotus eksperimentine COVID-19 vakcina, sukurta Vašingtono universiteto medicinos mokykloje, kurią galima suleisti per nosį. Paaiškėjo, kad įprasto antikūnų lygio pakako neutralizuoti padermę iš JK, tačiau kitiems dviem koronaviruso variantams reikėjo 3,5–10 kartų daugiau antikūnų.

Nors mokslininkai negali pasakyti, kaip naujos galimybės paveiks pandemiją, mokslininkai tikisi, kad vakcinos nepraras efektyvumo ir koronavirusas nesukels atsparumo vaistams.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje