vasario 11

Kokia šiandien diena: vasario 11-osios šventės

(atnaujinta 20:34 2021.02.10)
Vasario 11 yra 42-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 323 dienos

Saulė teka 07:52 val., leidžiasi 17:15 val., dienos ilgumas — 9 val. 23 min.

Vardadienį švenčia Adolfas, Algenė, Algenis, Algirda, Algirdas, Algirdė, Aumantas, Aumantė, Dovilė, Evelina, Kertautas, Kertautė, Kervainas, Kervydas, Liucijus ir Teodora.

Pasaulinė ligonių diena

Vasario 11-ąją pasauline ligonių diena paskelbė popiežius Jonas Paulius II 1992 m. gegužės 13 d. Nuo to laiko ši diena minima krikščioniškose šalyse.

Europos skubios pagalbos telefono numerio 112 diena

Europos komisija, Europos parlamentas ir Europos taryba 2009 metais oficialiai paskelbė vasario 11-ąją Europos skubios pagalbos telefono numerio 112 diena. 

Būtent vasario 11-oji numerio 112 dienai pažymėti pasirinkta neatsitiktinai, vienuoliktosios dienos ir vasario — antrojo metų mėnesio — skaitmenys sudaro seką 112, daugelio siejamą su skubios pagalbos išsikvietimo numeriu.

Ši diena skirta priminti visuomenei apie bendrą numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą. Skubios pagalbos numeris 112 veikia visose Europos Sąjungos šalyse.

Tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena

Vasario 11-oji — Tarptautinė mergaičių ir moterų moksle diena. EK siekia lyčių lygybės visose srityse ir nori užtikrinti, kad jaunosios mokslininkės turėtų tas pačias galimybes sėkmingai mokslinei karjerai kaip ir vyrai.

Kumeliuko krikštynos, Mėnulio naujieji metai

Ši senovinė lietuvių liaudies šventė išlikusi tik rašytiniuose šaltiniuose. Ji buvo švenčiama per trečiąją žiemos mėnulio jaunatį. Pagal archajišką kalendorių šią dieną buvo švenčiami Naujieji metai.

Vasario 11-oji Lietuvos istorijoje

1624 — prasidėjo Lenkijos ir Lietuvos Didžiosiois Kunigaištystės Seimas, svarstęs tolesnį karo su Švedija planą;

1932 metais gimė Algimantas Mackus, lietuvių poetas. Mirė 1964 metais Čikagoje.

1938 — priimta Lietuvos Konstitucija, pagal kuria prezidentui tapo pavaldūs visi valstybinės valdžios organai, o prezidentas – niekam nepavaldus ir niekieno neatšaukiamas;

1940 metais gimė Vytautas Damaševičius, Lietuvos kino režisierius, operatorius.

1945 — Kryme Jaltoje pasibaigė JAV, Didžiosios Britanijos ir TSRS konferencija, kurioje Europa buvo padalyta įtakos sferomis, Lietuva buvo priskirta Tarybų Sąjungai;

1947 metais gimė Vilius Puronas, dizaineris, dailininkas, kultūros istorikas, kraštotyrininkas, Šiaulių miesto politinis ir visuomenės veikėjas.

1950 metais gimė Romualdas Miečkovskis, Lietuvos lenkų kultūros ir visuomenės veikėjas, poetas, žurnalistas.

1952 metais dimė Georgijus Jefremovas, Lietuvos ir Rusijos literatas, poetas, vertėjas, dramaturgas. Yra Lietuvos ir Rusijos rašytojų sąjungų narys.

1954 metais gimė Jūratė Onaitytė, lietuvių teatro ir kino aktorė.

1956 metais gimė Jonas Korenka, liaudies teatrų režisierius, Lietuvos kultūros, teatro ir politinis veikėjas.

1991 — Lietuvos Respubliką de jure pripažino pirmoji užsienio valstybė Islandija.

Vasario 11-oji pasaulio istorijoje

1650 metais mirė Renė Dekartas, prancūzų filosofas, matematikas ir fizikas. Laikomas moderniosios filosofijos pradininku (g. 1596 m.).

1847 metais gimė Tomas Alva Edisonas, amerikiečių išradėjas ir verslininkas, vienas produktyviausių išradėjų, savo vardu užpatentavęs net 1093 išradimus, nors kai kurie šių išradimų buvo tik senų patentų patobulinimai, o dalį išradimų padarė jo samdiniai.  Mirė 1931 metais Naujajame Džersyje.

1962 metais gimė Sheryl Crow, JAV muzikos atlikėja, dainų tekstų autorė ir kairiųjų pažiūrų politikos aktyvistė. 

1969 metais gimė Jennifer Joanna Aniston, amerikiečių aktorė. 

1990 metais po 27 metų kalėjimo į laisvę išleistas Nelsonas Mandela.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (234)
Policijos pareigūnas

Policijos pareigūnai švenčioniškio automobilyje rado kontrabandines cigaretes

(atnaujinta 16:20 2021.03.08)
Automobilį vyras vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest"

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Švenčioniškiui už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų, rašo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kovo 7-osios naktį, apie 23:00, Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnaai patikrinti sustabdė vyro vairuojamą automobilį "Volvo", kuriuo važiavo ir keleivis. Išvydę juos sustabdžiusius pareigūnus, abu vyrai pradėjo įtartinai elgtis.

Automobilį švenčioniškis vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest", pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Pareigūnai pradėjo administracinių pažeidimų teisenas dėl transporto priemonės vairavimo neturint teisės ją vairuoti, kuri numato baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimties eurų, bei dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką.

Vyrui gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, policija
Dar šia tema
Policija parodė, kaip pardavėja susigrūmė su ginkluotu plėšiku — video
Lietuvoje neblaivus jaunuolis sugadino policijos komisariato duris
Lietuvoje dėl smurto buityje sulaikyta policijos pareigūnė
Dronas

Pasieniečiai perėmė Baltarusijos kontrabandą skraidinusį droną

(atnaujinta 16:12 2021.03.08)
Daugiau nei pusšešto tūkstančio eurų kainuojančią skraidyklę pasieniečiai priverstinai nutupdė panaudoję specialią įrangą

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį bepilotį orlaivį, prie kurio buvo pritvirtintas kontrabandinių cigarečių krovinys, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Vidurnaktį iš sekmadienio į pirmadienį VSAT pareigūnai patruliavo ties Šalčininkų rajono Pašalčies kaimu, prie sienos su Baltarusija. Pasieniečiai tamsoje išgirdo įtartinus garsus. Tokius paprastai skleidžia bepiločiai orlaiviai.

Netrukus pastebėtas ir pats objektas — jį pasieniečiai užfiksavo naktinio matymo įranga.

VSAT pareigūnai panaudojo nešiojamą bepiločių orlaivių užkardymo sistemą, sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą ir priverstinai ją nutupdė.

Paaiškėjo, kad prie "DJI Matrice 600 Pro" drono buvo pritvirtintas ryšulys, kuriame rasta 300 pakelių cigarečių "Minsk Capital MS". Šių rūkalų vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra kiek daugiau nei 900 eurų. Perimta skraidyklė be papildomų aksesuarų oficialų platintojų yra parduodama už daugiau kaip 5 600 eurų.

VSAT pareigūnai patikrino aplinkines vietoves. Droną valdęs asmuo Lietuvos pusėje nerastas. Apie perimtą skraidyklę informuotos Lietuvos karinės oro pajėgos, taip pat pranešta Baltarusijos pareigūnams.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną.

Tegai:
dronas, cigarečių kontrabanda, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškomą Pasvalio rajono gyventoją
Balti dantys

Odontologė įvardijo maisto produktus, dėl kurių pagelsta dantys

(atnaujinta 17:23 2021.03.08)
Sniego baltumo šypsena turi daug priešų: gazuoti gėrimai, juodieji serbentai ir net raudonasis vynas gali ją sunaikinti per trumpą laiką

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Yra daugybė vaistų ir produktų, kurie keičia dantų spalvą, sakė Irina Makejeva, Borovskio Sečenovo universiteto odontologijos instituto direktorė.

Paprastai tai yra maistas, kuriame yra rūgšties ir pigmentų. Tarp sniego baltumo šypsenos priešų pirmiausia yra mėlynės, juodieji serbentai, marinuoti burokėliai, vyšnios, vyšnių sultys, raudonasis vynas. Gazuoti gėrimai, padažai, prieskoniai ir, žinoma, arbata ir kava daro įtaką dantų spalvai.

"Be to, arbata yra daug stipresnė. Taip yra dėl to, kad joje yra ne tik pigmentų ir rūgščių, bet ir taninų", — agentūrai "Moskva" sakė Irina Makejeva.

Odontologai visada atpažįsta arbatos mėgėjus. Tačiau neturėtumėte atsisakyti mėgstamo gėrimo. Gydytoja pataria po kiekvieno arbatos gėrimo praskalauti burną ar ištepti specialiomis putomis, taip pat nepamiršti valytis dantų ryte ir vakare.

Tegai:
šypsena, dantys