Pasienietis

Pasieniečiai sulaikė kaunietį, kaltinamą nusikaltimo padarymu

(atnaujinta 14:08 2021.02.11)
Pasieniečiai nustatė, kad jo paiešką 2018-ųjų balandį paskelbė Kauno apskrities policija. Vyras yra kaltinamas nusikaltimo padarymu

VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiams įkliuvo į Lietuvą grįžtantis Kauno gyventojas, kuris nuo 2018-ųjų buvo ieškomas kaip kaltinamasis nusikaltimo padarymu, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį VSAT pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Suvalkai–Marijampolė, patikrinti sustabdė iš Lenkijos ką tik įvažiavusį  mikroautobusą "Ford Transit" su lietuviškais registracijos numeriais. Pasieniečiai patikrino juo į Lietuvą vykusių asmenų dokumentus.

Tarp jų buvo 40-ies Kauno gyventojas. Pasieniečiai nustatė, kad jo paiešką 2018-ųjų balandį paskelbė Kauno apskrities policija. Vyras yra kaltinamas nusikaltimo padarymu.

VSAT pareigūnai kaunietį išlaipino iš mikroautobuso, sulaikė ir pristatė į Kalvarijos užkardą. "Ford Transit" vairuotojui bei likusiems keleiviams leista vykti toliau.

Vėliau teisingumo vengusį vyrą pasieniečiai perdavė atvykusiems paieškos iniciatoriams.

Šiais metais pasieniečiams iš viso įkliuvo 62 asmenys, kurių dėl įvairių nusižengimų ir nusikaltimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsauga. Praėjusiais metais VSAT pareigūnai sulaikė 1 775 tokius asmenis.

Tegai:
pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai pasakojo, kaip šiuo metu vyksta į Lietuvą atvykstančių asmenų kontrolė
Baltarusis galimai suklastotą dokumentą rodė Druskininkų pasieniečiams, rusas — Lavoriškių
Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė du albanus, įtariamus Čekijos pasų suklastojimu
Jurijus Stroganovas

Mirė leidinio "Express-Nedelia" vyriausiasis redaktorius Jurijus Stroganovas

(atnaujinta 18:12 2021.03.02)
Anksčiau buvo pranešta, kad žurnalistas susirgo koronavirusu, tačiau socialinių tinklų publikacijose jis teigė, kad jaučiasi geriau

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Mirė Jurijus Stroganovas rusiško leidinio Lietuvoje "Express Nedelia" vyriausiasis redaktorius. Apie tai savo tinklalapyje pranešė Rusijos ambasada Lietuvoje.

"Reiškiu nuoširdžiausią užuojautą šeimai ir draugams, visiems iškilaus žurnalisto, leidinio rusų kalba Lietuvoje "Ekspress nedelia" vyriausiojo redaktoriaus Jurijaus Vladimirovičiaus Stroganovo kolegoms. Mes visada prisiminsime jo ryškius, gilius straipsnius, aukštą profesionalumą, atsidavimą savo darbui, nuoširdų norą prisidėti prie mūsų šalių santykių gerinimo. Jurijaus Vladimirovičiaus geranoriškumas, šypsena ir subtili ironija amžinai išliks mūsų širdyse", — rašoma ambasados pranešime.

Anksčiau tapo žinoma, kad žurnalistas susirgo koronavirusu. Visą tą laiką jis buvo prižiūrimas ligoninės gydytojų. Stroganovas Facebook taip pat pranešė, kad jam diagnozuota dvišalė pneumonija. Tuo tarpu vasario 25 dieną paskutiniame įraše jis parašė, kad jam jau geriau.

Tegai:
Jurijus Stroganovas
Temos:
Metų netektys — 2021
Vakcina nuo COVID-19 AstraZeneca

Į Lietuvą atvežta ketvirtoji "AstraZeneca" vakcinų nuo koronaviruso siunta

(atnaujinta 17:06 2021.03.02)
Šiuo metu šalyje vyksta asmenų, sergančių onkologinėmis ligomis, ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas nuo COVID-19

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Į Ekstremalių sveikatai situacijų centrą antradienį pristatyta ketvirtoji farmacijos kompanijos "AstraZeneca" vakcinų nuo COVID-19 siunta, kurią sudaro 19200 vakcinos dozių, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Ministerijos duomenimis, dalis šios vakcinų partijos į vakcinacijos centrus iškeliaus antradienį, o kita dalis — trečiadienį.

Šiuo metu Lietuvoje vyksta asmenų, sergančių onkologinėmis ligomis, ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas nuo COVID-19.

Lietuvoje jau yra daugiau nei 199 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau nei 185 tūkstančiai žmonių, o 3 263 mirė.

Iš viso Lietuvoje paskiepyti 73286 asmenys.

Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Nuo vasario 15 dienos atlaisvinamos kai kurios veiklos. Leista veikti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, bei leidžiama atsidaryti grožio, masažo, tatuiruočių salonams.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lenkija paragino vakcinų nuo COVID-19 gamintojus "pasidalinti" licencija
Vilniaus savivaldybė parodė, kaip senjorai vakcinuojami namuose
Lietuvos kariuomenės vadui nustatytas COVID-19