sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

Dulkys: nauja COVID-19 statistika atskleidė tikrąjį mirtingumo mastą Lietuvoje

(atnaujinta 15:32 2021.02.11)
Nuo šiol bus skelbiami platesni mirčių nuo COVID-19 ligos duomenys, įtraukiant ir asmenis, kurių tiesioginė mirties priežastis ne koronavirusas

VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Statistikos departamentui ketvirtadienį pradedant skelbti daugiau duomenų apie mirtis nuo COVID-19, paaiškėjo tikrasis mirčių mastas, spaudos konferencijoje pareiškė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pasak SAM vadovo, pasikeitusi statistinė ataskaita leis daugiau suprasti apie COVID-19 sergamumą, su tuo susijusias mirtis, testavimo, vakcinavimo procesų eigą. Šie aspektai vertingi vertinant dienos situaciją ir pandemijos pasekmes, pažymėjo vadovas.

Ketvirtadienio duomenimis, žmonių, kurių pagrindinė diagnozė buvo COVID-19, iki šiol mirė 3 013. Pridėjus prie šių mirčių visas, kai žmonės mirė turėdami COVID-19 diagnozę, bendras skaičius siekia 5 192 mirtis. Prie jų pridėjus visus likusius žmones, kurie mirė per 28 dienas po COVID-19 diagnozės nuo bet kokių ne išorinių mirties priežasčių, mirčių skaičius siekia 5 840.

"Kaip išskirtinį pavyzdį norėčiau įvardinti ir išskirti perteklinių mirčių klausimą, kuris dabar galės būti vertinamas pasitelkiant naujus rodiklius", — teigė jis.

Dulkys atkreipė dėmesį, kad naujoji mirčių skaičiavimo metodika leis tiksliau įvertinti mirčių mastą Lietuvoje. Pasak jo, jau dabar matoma, kiek asmenų tiesiogiai mirė nuo COVID-19 ligos, beveik antra tiek mirė, kuriems buvo diagnozuota liga, tačiau jų apskritoje iki šiol nebuvo.

Lietuvos statistikos departamento vadovė dr. Jūratė Petrauskienė pažymėjo, kad siekiant išsamiau pateikti šiuos rodiklius, departamentas įvedė tris mirčių nuo COVID-19 apibrėžimus: siauriausią, kai mirties priežastis yra COVID-19 liga, platesnis apibrėžimas, kai COVID-19 nėra pagrindinė, bet viena iš mirties priežasčių, ir trečioji — plačiausia, kai bus pateikiami duomenys apie visus per 28 dienas mirusius asmenis, kurie sirgo COVID-19 liga.

Bendrovės "Euromonitor International" duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius, dalyvaujantis ekspertų grupėse COVID-19 klausimais, sureagavo į naujus mirtingumo duomenis savo paskyroje Facebook

"Patikslinus covid-19 mirčių skaičiavimo metodiką, praktiškai visos perteklinės mirtys (Audrūnas Gruslys jų buvo suskaičiavęs apie 6000) pasirodo yra nuo covid-19. Taigi ne karantinas žudo žmones, o covid-19. Kas galėjo pagalvoti. Dinamika irgi aiškiai rodo, kad būtent įvesti apribojimai prisidėjo prie mirčių mažėjimo. Gaila, kad tik dabar pamatėme tikrąją epidemijos kainą", — parašė jis. 

Anksčiau Statistikos departamentas pranešė, kad pernai Lietuvoje mirė 13 proc., aba 5,1 tūkst. žmonių daugiau nei 2019 metais. Tai didžiausias mirtingumo padidėjimas nuo 1990 metų.

Tegai:
Lietuva, Arūnas Dulkys, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1502)
Dar šia tema
Lietuvoje startuoja pirmieji tyrimai koronaviruso mutacijoms nustatyti
PSO paragino nepasikliauti vien JAV žvalgybos duomenimis apie koronavirusą
Lietuvos ligoninėse — penkiskart daugiau pacientų nei prieš antrosios bangos pradžią
Sveikatos apsaugos ministras masinės vakcinacijos terminą pavadino "negalimu"
Sunkvežimis

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje stovi daugiau nei 1000 sunkvežimių

(atnaujinta 08:32 2021.03.09)
Iš viso daugiau nei du tūkstančiai sunkvežimių bando išvykti iš Baltarusijos į ES šalis

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Baltarusijos ir Lietuvo pasienyje susidarė didelės eilės sunkvežimių, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Tik pasienio kontrolės punkte "Kamennyj Log" antradienio rytą stovi daugiau nei 550 sunkvežimių. Beniakonyse — laukia beveik keturi šimtai sunkvežimių, apie 350 laukia eilėje Kotlovkos punkte, Privalkoje laukia daugiau nei 190 sunkvežimių.

Ramesnė situacija pasienyje su Latvija. Tačiau ir ten yra spūsčių. Pasienio kontrolės punkte "Grigorovščina" eilėje laukia daugiau nei 130 sunkvežimių, o "Urbanuose" — daugiau nei 170 sunkvežimių.

Lenkijos kryptimi susidarė nedidelės eilės. Didžiausia eilė "Bruzgi" patikros punkte — patikrinimo laukia daugiau nei 150 sunkvežimių. "Berestovicoje" ir "Kozlovičiuose" stovi po penkiasdešimt automobilių.

Eilės kontroliniuose punktuose ES kryptimi atsiranda gana dažnai. Paprastai tai atsitinka dėl programinės įrangos veikimo sutrikimų. Kaip pranešė Lietuvos pasieniečiai, atstatyti darbą reikia laiko, o muitinės pareigūnai ir pasieniečiai krovinius įformina rankiniu režimu, todėl laidumas mažėja.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas ne kartą yra pareiškęs, kad Lietuva pažeidžia susitarimus dėl ritmingo transporto priėmimo, dėl to susidaro eilės.

Tegai:
eilės pasienyje, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Lietuvos ugniagesiai, archyvinė nuotrauka

Vilniuje teko evakuoti daugiabučio namo gyventojus

(atnaujinta 08:29 2021.03.09)
Teisėsaugos institucijos gavo pranešimą,  kad sutrūkinėjo daugiabučio gyvenamojo namo sienos, visi namo gyventojai buvo evakuoti

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Vilniuje iš daugiabučio namo buvo evakuoti gyventojai, pranešė Lietuvos policija.

Pirmadienį vakare gautas pranešimas, kad Vilniuje, Gabijos gatveje, sutrūkinėjo daugiabučio gyvenamojo namo sienos.

Atvykus į įvykio vietą specialiosioms tarnyboms buvo nustatyti sienų apdailos išorinio sluoksnio trūkiai. Iš namo evakuoti žmonės. 

Surinkta medžiaga pagal LR BK 271-1 str. 1 d.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Aktyvistas sukritikavo Vilniaus viešojo transporto darbą karantine
Dar 3 Vilniaus mokyklos planuoja atverti duris moksleiviams
"Einanti paroda" Vilniuje: taiki menininkų protesto akcija Lietuvoje