Kauno rajonas

Kauno rajone rengiamasi galimam potvyniui

(atnaujinta 19:04 2021.02.11)
Kauno rajono administracija nerimauja, kad kai prasidės atšilimas, pakaunės gyventojus gali ištikti stichinė nelaimė — potvynis

VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Kauno rajono savivaldybė paskelbė potvynio riziką. Apie tai paskelbė savivaldybės spaudos tarnyba.

Ketvirtadienį sušaukto Kauno rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžio metu buvo aptartos priemonės, kuriomis bus siekiama apsaugoti gyventojus.

Ledo lytys Neryje formuotis pradėjo prieš mėnesį, kuomet Lietuvą sukaustė stiprus šaltis. Taip pat įtakos turėjo ir pernai prasidėję naujo tilto prie Kleboniškio miško statybos darbai. Dėl pastatytų kolonų, pylimų ir kitų atliekamų darbų itin susiaurėjo upės vaga.

"Kaip ir žadėjome, vykdome nuolatinę statybvietės ir upės vagos stebėseną. Kiekvieną savaitę keliame droną ir apžiūrime upę, apie 1 kilometrą į vieną ir kitą pusę nuo tilto", — posėdžio metu pasakojo statybos darbus atliekančios bendrovės "Kauno tiltai" techninis direktorius Vitalijus Popovas.

Anot Popovo, bendrovė užsakė ir vykdė ledo laužymo darbus 200 metrų atstumu nuo statybvietės, kur upės vagoje yra susiformavusi sala. Ledų sulaužymas palengvino vandens tekėjimą.

Lietuvos kariuomenės atstovai patikino, kad jeigu savivaldybei reikės pagalbos, technikos — visada gali kreiptis. Be to, situaciją stebi ir ugniagesiai.

"Apie galimą grėsmę žinome visi. Aš pats savo akimis mačiau, kas įvyko prieš dešimtmetį ir kokios pasekmės buvo Radikiuose ir Kleboniškyje. Man svarbiausia yra gyventojų saugumas. Tad iškart kyla daug klausimų: ar į visą šį procesą yra įtraukti seniūnai, seniūnaičiai, bendruomenės, kaip evakuosime žmones, jų turtą, gyvūnus, jeigu to prireiks", — kalbėjo Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Nesteckis.

Aplinkos skyriaus vyriausiasis specialistas Algirdas Tatarūnis pažymėjo, kad savivaldybėje yra daugybė būdų informuoti visuomenę: garsinės sirenos, skelbimų lentos ir trumposios žinutės.

Tegai:
pavasario potvynis, potvynis, Kauno rajonas, Kaunas
Dar šia tema
Parodyta, kaip žiemą atliekami matavimai Lietuvos upėse
Visų vaivorykštės spalvų žiema: Rusijos gamta nuo Kaukazo iki poliarinio rato
Sinoptikų teigimu, praėjusių metų sausis buvo pats šilčiausias žiemos mėnuo
Lietuvoje prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas
Kelias

Vairuotojai įspėjami: eismo sąlygas sunkina snygis, pustymas ir plikledis

(atnaujinta 09:06 2021.03.08)
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną vietomis snygis. Daug kur plikledis. Aukščiausia oro temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Šį rytą sudėtingos sąlygos daugelyje šalies rajonų dėl snygio ir pustymo. Apie tai praneša Automobilių kelių direkcija.

Panevėžio, Kėdainių, Pasvalio ir Kauno rajonuose magistraliniuose keliuose vietomis yra prispausto arba pažliugusio sniego, provėžų. Marijampolės rajone plikledis.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Daugelyje šalies rajonų pagrindinių kelių dangos yra provėžotos, padengtos puraus arba prispauso sniego sluoksniu, vietomis iki 10 cm. Keliuose dirba kelių priežiūros mechanizmai, tačiau vairuotojų prašome būti atidžius, neskubėti ir laikytis saugaus atstumo.

Utenos, Kupiškio ir Kelmės rajonuose pagrindinių kelių dangos daugiausia drėgnos, tik yra slidžių ruožų mažesnio eismo intensyvumo rajoniniuose keliuose.

Didžiojoje šalies dalyje snygis ir pustymas, tik šiaurės vakariniuose rajonuose bei Šiaulių, Kauno, Panevėžio, Vilniaus, Tauragės ir Šilalės rajonuose be žymesnių kritulių. Oro temperatūra svyruoja nuo 1 iki 6 laipsnių šalčio.

Dienos metu eismo sąlygas sunkins snygis ir plikledis. 

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną vietomis snygis. Daug kur plikledis. Aukščiausia oro temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Tegai:
orai, Automobilių kelių direkcija
Dar šia tema
Sinoptikai įvardijo, koks buvo vasaris: vidutinė oro temperatūra siekė -5,7 °C
Sniego dangos neliko beveik visoje Lietuvoje
Prekybos centras Maxima

"Maxima" parduotuvės Lietuvoje pereina į pavasarinį darbo laiką

(atnaujinta 18:42 2021.03.07)
Prekybos tinklas pastebėjo, kad prasidėjus pavasariui klientai dažniau apsiperka vakare, ir pakeitė parduotuvių darbo laiką

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Lietuvoje nuo kovo 8 dienos ilginamas kai kurių "Maxima" parduotuvių darbo laikas, praneša prekybos tinklo spaudos tarnyba.

prekybos centre Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Maximos" komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pažymėjo, kad darbo grafikas koreguojamas atsižvelgiant į pirkėjų poreikius, kad šviesėjant pavasario vakarams žmonės patogiai ir neskubėdami galėtų apsipirkti vėlesnėmis valandomis, kai pirkėjų srautai sumažėja.

Visą parą prieš karantiną Vilniuje ir Kaune veikusios "Maxima" parduotuvės darbo naktimis neatnaujins, tačiau dirbs iki vidurnakčio. 

Nuo kovo 8 dienos Kaune esanti "Maxima XX" parduotuvė (Jonavos g. 60) dirbs nuo 8:00 iki 24:00. Tai bus ilgiausiai Kaune dirbanti "Maxima" parduotuvė. 

"Maxima" parduotuvės, kurių darbo laikas pasikeitė:

 • Aukštadvaris — Vilniaus g. 15 — nuo 8:00 iki 21:00
 • Ignalina — Laisves pr. 63 — nuo 07:00 iki 21:00
 • Jurbarkas — Dariaus ir Gireno g. 66 — nuo 8:00 iki 21:00
 • Kaunas — Jonavos g. 60 — nuo 8:00 iki 00:00
 • Kupiškis — Vytauto g. 3 — nuo 07:00 iki 20:00
 • Marijampolė — Bažnyčios  g. 38 — nuo 8:00 iki 22:00
 • Molėtai — Amatų g. 3 — nuo 8:00 iki 21:00
 • Priekulė — Žirgų g. 41 — nuo 8:00 iki 22:00
 • Šilutė — Šojaus g. 2 — nuo 8:00 iki 21:00
 • Ukmergė — Anykščių g. 6-1 — nuo 07:00 iki 21:00
 • Vilnius — Beržų g. 2E — nuo 8:00 iki 22:00
 • Vilnius — Lakūnų g. 24A-2 — nuo 9:00 iki 21:00
 • Zarasai — Savanorių g. 18 — nuo 07:00 iki 21:00.

Susipažinti su "Maxima" parduotuvių darbo laikais galima tinklo tinklalapyje "Parduotuvių adresai ir darbo laikas".

Prekybos tinklas taip pat priminė, kad šv. Velykų sekmadienį, balandžio 4 d., parduotuvės nedirbs.

Anksčiau ekonomistai pažymėjo, kad pasikeitus apsipirkimo įpročiams, susijusiems su koronaviruso pandemija, parduotuvių tinklas "Maxima" gali išlaikyti savo dalį rinkoje 2021 metais dėl sumažėjusio pelningumo.

Tegai:
Lietuva, Maxima LT