Valentino dienos dovana, archyvinė nuotrauka

Penkios Valentino dienos dovanų idėjos, kurios nieko nekainuoja

(atnaujinta 09:00 2021.02.13)
Tendencijos rodo — labiausiai savo antrosioms pusėms žmonės linkę dovanoti gražias akimirkas, kurios yra itin brangios, tačiau neretai nieko nekainuoja

VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. "Swedbank" pasidalino penkiomis brangių Valentino dienos dovanų idėjomis, kurios nieko nekainuoja. Apie tai pranešė banko spaudos tarnyba.

Kalėdinis žaisliukas ant eglutės, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Даничев

"Facebook" grupėje "Pinigai ir reikalai" narių buvo paklausta, kaip šįmet ketina sveikinti šios dienos proga savo mylimuosius.

Absoliuti dauguma jų — 89 proc. (337 iš 380 dalyvavusių apklausoje) — atsakė, kad neketina nieko pirkti, tačiau mielai palepins savo antrąją pusę kava lovoje ar kitu mielu poelgiu. Nedidelė dalis — 6 proc. — teigė nupirksiantys ką nors simboliško ir išleisiantys 10–15 eurų, 3 proc. dovanai ketina išleisti 50–100 eurų. 

Tendencijos rodo — labiausiai savo antrosioms pusėms žmonės linkę dovanoti gražias akimirkas, kurios yra itin brangios, tačiau neretai nieko nekainuoja. 

"Swedbank" pasidalino penkiomis idėjomis išties brangių ir mielų dovanų, kurios nepareikalaus atskiros eilutės mėnesio biudžete.

Meilės laiškeliai namuose

Visą dieną džiuginkite savo mylimąjį ar mylimąją netikėčiausiose namų vietose paliktais jaukiais meilės laiškeliais ar/ir atspausdintomis judviejų nuotraukomis. Tokią dovaną bus tikrai smagu rasti atvertus skaitomos knygos puslapį ar pravėrus spintelę, ketinant pasigaminti kavos.

Nuotraukų spausdinimą ir slapstymą namuose galite paversti tvaresne skaitmenine dovana — parenkite ir drauge peržiūrėkite drauge filmuką ar skaidres, kuriose — smagiausios jūsų akimirkos.

Jūsų asmeniniai dovanų kuponai

Nuo pečių masažo iki įsipareigojimo kelias valandas leisti visišką televizoriaus nuotolinio valdymo pultelio kontrolę — viskas, ką tik sugalvojate, gali virsti jūsų asmeniniais dovanų kuponais antrajai pusei. 

Palepinti savo mylimąjį ar mylimąją galite net ir paprastais buities darbais. Esate pasiskirstę, kas ir kada plauna indus? Turite vakarienės gaminimo "grafiką"? Suteikite galimybę kartą šį darbą perleisti jums. Smulkmena, bet gali būti labai maloni.

Surašykite šias dovanas ar įsipareigojimus ant lapelių ir įteikite mylimajai ar mylimajam. 

Šventiška vakarienė

Pagaminkite arba užsisakykite į namus šventinę vakarienę. Tai — puiki proga užsidegti žvakių, pritemdyti šviesas, paklausyti mėgstamos muzikos ir pabūti akimirkoje. 

Namų kino teatras

Įprastą vakarą žiūrint filmą per mėgstamą kanalą ar kino / serialų nuomos platformą galima paversti romantišku namų kino seansu.

Paruoškite spragėsių ar indelį mėgstamiausių guminukų, jaukiai įsitaisykite ant sofos — ir jau kino vakaras. Įdarbinus fantaziją visu pajėgumu, galima sukurti dar didesnį namų kino teatro įspūdį — nuo jūsų gamintų kino bilietų iki sėdėjimo vietų numeracijos ant sofos. 

Meilės grojaraštis

Kiekvieno mūsų gyvenime yra dainų, kurios kelia mums asociacijas su smagiausiomis gyvenimo kelionėmis, vakarėliais, geriausiais kada matytais filmais ir kitomis jaukiomis akimirkomis. Porose neretai tai — bendri atsiminimai ir juose skambanti muzika.

Sudarykite judviem gerus prisiminimus keliančių dainų grojaraštį ir padovanokite antrajai pusei. Šios muzikos klausymas drauge šventinį vakarą sukurs dar vieną jaukų prisiminimą, kuris vėliau pažadins šypsenas. 

Tegai:
Švento Valentino diena, Swedbank
Briedis kelyje

Vasarį aplinkosaugininkai gavo daugiau nei 1,5 tūkst. gyventojų pranešimų

(atnaujinta 17:04 2021.03.05)
Tik per praėjusį mėnesį dėl įvykių su laukiniais gyvūnais buvo pranešta daugiau kaip 900 kartų, iš kurių apie 500 buvo apie su transporto priemone susidūrusius laukinius gyvūnus

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba šių metų vasarį gavo 1 595 gyventojų pranešimus, praneša departamento spaudos tarnyba.

Vilniaus regiono žmonės lapkritį į PPT kreipėsi 358 kartus, Kauno – 281, Klaipėdos – 297, Alytaus – 114, Marijampolės – 63, Panevėžio – 125, Šiaulių – 218, Utenos – 139.

Didžiąją dalį gautų pranešimų sudaro pranešimai apie įvykius dėl sužeistų, automobilio užmuštų ar sužalotų laukinių gyvūnų, dėl laukinių gyvūnų, esančių nebūdingoje jiems aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves. Taip pat dėl laukinių gyvūnų, galinčių kelti pavojų žmonėms, jų sveikatai ar turtui.

Vasarį gauta 911 pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 499 buvo apie su transporto priemone susidūrusius laukinius gyvūnus. Palyginimui, 2020 metų vasarį buvo gauta 566 pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 411 pranešimų buvo apie laukinių gyvūnų susidūrimus su transporto priemone.

Be įvykių su laukiniais gyvūnais, daugiausia pranešimų apie galimus gamtosauginius pažeidimus gauta dėl atliekų deginimo (124), tai sudaro 20 proc. visų gautų pranešimų. 

Apie medžioklės pažeidimus šį vasarį pranešta 80 kartų (13 proc.), atliekų netvarkymą – 52 (9 proc.), atliekų deginimą – 124 (20 proc.),  žvejybos pažeidimus – 65 (11 proc.), vandens taršą – 26 (4 proc.), taršą nuotekomis – 75 (12 proc.), oro taršą – 77 (13 proc.).

Tegai:
aplinkosaugininkai, gyvūnai
Dar šia tema
Aplinkosaugininkai aptiko galimą taršos šaltinį Salantų miestelyje
Pasienietė

Suklastotą vairuotojo pažymėjimą pasieniečiams pateikęs baltarusis suimtas mėnesiui

(atnaujinta 14:22 2021.03.05)
Pasieniečiams prie vairo sėdėjęs užsienietis pateikė tvarkingus automobilio dokumentus, tačiau jo turėtas baltarusiškas vairuotojo pažymėjimas sukėlė įtarimų

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė baltarusį, kuris patikros metu pateikė, įtariama, suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį VSAT pareigūnai ties Lazdijų rajono Akmenių kaimu patikrinti sustabdė iš Lenkijos ką tik įvažiavusį automobilį "Honda Accord". Serbiškais numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 40-metis Baltarusijos pilietis, turintis Serbijos vizą. Taip pat kartu kaip keleivis vyko Serbijos pilietis.

Pasieniečiams prie vairo sėdėjęs užsienietis pateikė tvarkingus automobilio dokumentus, tačiau jo turėtas baltarusiškas vairuotojo pažymėjimas sukėlė įtarimų. Pirminiais duomenimis, tai — klastotė.

VSAT pareigūnai vairuotoją sulaikė ir uždarė į areštinę.

Dėl disponavimo suklastotu dokumentu ar jo panaudojimo Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šį nusikaltimą baltarusiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Vėliau baltarusis suimtas mėnesiui ir patalpintas į Kauno tardymo izoliatorių.

Automobilis "Honda Accord" perduotas tvarkingus dokumentus turėjusiam Serbijos piliečiui. Jam leista tęsti kelionę.

Dar šia tema
Neries upėje rasta 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Vakcina nuo koronaviruso

Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą

(atnaujinta 12:16 2021.03.05)
Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Vašingtono universiteto medicinos mokyklos Sent Luise mokslininkai įrodė, kad trys naujos greitai plintančios SARS-CoV-2 koronaviruso padermės yra atsparios antikūnams prieš pradinę viruso formą, atsirandantiems skiepijant arba pasveikus nuo COVID-19. Tyrėjų straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos, sako mokslininkai. Nors kai kurie žmonės sukuria pakankamai antikūnų, kad būtų apsaugoti nuo šių atmainų, susilpnėjęs imunitetas yra rizikos faktorius vyresnio amžiaus žmonėms.

Vakcinos nukreiptos į koronaviruso S-baltymą, kuris užtikrina viruso gebėjimą užfiksuoti ląsteles ir patekti. Beveik metus pandemijos metu koronaviruso mutacijos nepaveikė šios molekulės, tačiau naujose padermėse buvo rasta reikšmingų pokyčių, kurie galėjo sumažinti vaistų ir vakcinų, atpažįstančių S baltymą, veiksmingumą.

Tyrėjai ištyrė antikūnų kiekį žmonių, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 infekcijos ar buvo paskiepyti Pfizer vakcina, kraujyje. Jie taip pat ištyrė antikūnus pelių, žiurkėnų ir beždžionių kraujyje, vakcinuotus eksperimentine COVID-19 vakcina, sukurta Vašingtono universiteto medicinos mokykloje, kurią galima suleisti per nosį. Paaiškėjo, kad įprasto antikūnų lygio pakako neutralizuoti padermę iš JK, tačiau kitiems dviem koronaviruso variantams reikėjo 3,5–10 kartų daugiau antikūnų.

Nors mokslininkai negali pasakyti, kaip naujos galimybės paveiks pandemiją, mokslininkai tikisi, kad vakcinos nepraras efektyvumo ir koronavirusas nesukels atsparumo vaistams.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje