Vilnius

Pramogos su rogutėmis: kada žiemos džiaugsmus lydi traumos

(atnaujinta 21:28 2021.02.14)
Šių metų žiema dosni sniego ir galimybių pramogauti gryname ore su rogutėmis, slidėmis ar pačiūžomis

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Draudikai atkreipia dėmesį, kad pramogos gryname ore su rogutėmis gali atnešti ne tik malonius įspūdžius, bet ir sveikatos sutrikimus, praneša draudimo bendrovė "Gjensidige".

Bendrovės duomenimis, tiek vaikai, tiek suaugusieji dažniausiai kenčia nuo įvairių kūno vietų sumušimų, nušalimų, galūnių išnirimų ir net kaulų skilimų bei lūžių.

"Trečdalį visų nelaimingų atsitikimų žiemą sudaro įvykiai, kurie nutinka aktyviai leidžiant laiką gamtoje. Šią žiemą žmonės gana dažnai nepamatuoja savo jėgų ir į šaltojo metų laiko pramogas neria stačia galva. Statistika rodo, kad leidžiantis nuo kalniukų slidėmis, rogutėmis ar čiuožinėjant pačiūžomis itin dažni stiprūs sumušimai bei viršutinių ir apatinių galūnių išnirimai. Neišvengiama ir skaudesnių pasekmių — kaulų lūžių", — kalba draudimo bendrovės "Gjensidige" Sveikatos, kelionių ir asmens žalų skyriaus vadovė Ana Taraitienė.

Asmens žalų ekspertė atkreipia dėmesį, kad šiemet šalies gyventojai nevengia rinktis laisvalaikio gryname ore ir judrių užsiėmimų — įvairių žaidimų, pasivaikščiojimų ar aktyvių pramogų ant kalniuko.

"Šiems užsiėmimams žmonės turėtų parinkti saugią vietą — toli nuo važiuojamosios kelio dalies, be medžių nusileidimo kelyje, be staigių posūkių ar rizikingų reljefo linkių. Taip pat būtina naudoti aktyviam žiemos sportui reikalingas apsaugas. Svarbiausia, apsaugoti galvą, riešus, alkūnes ir kelius", — pataria draudikė.

Jos teigimu, krentant instinktyviai bandoma smūgį sušvelninti rankomis, todėl jos nukenčia dažniausiai. Pasak Taraitienės, dažniausiai nelaimės įvyksta kalnelio apačioje susidūrus su kitais žmonėmis, todėl itin svarbu nusileidus žemyn ne delsti, o greit pasišalinti iš trasos ir nekliudyti kitiems.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad žmonės kartais renkasi ir gyvybei pavojingas pramogas, kurios gali baigtis pačiomis skaudžiausiomis pasekmėmis.

"Noriu įspėti, kad važiuoti gumine padanga arba rogėmis prisirišus prie transporto priemonės arba čiuožinėti ant ežerų ar kitų vandens telkinių yra itin rizikinga. Būtina žinoti, kad taip nutrūktgalviškai pramogaudami žmonės rizikuoja gyvybe", — sako draudimo bendrovės atstovė.

Taraitienės teigimu, pramogaudami žmonės paprastai nejaučia, kada šaltas oras ima daryti žalą jų sveikatai. "Suaugusieji rečiau, tačiau vaikai gerokai dažniau apšąla skruostus, nosį, rankų ir kojų pirštus ar net visą veidą. Dažnai termometro stulpelio temperatūrą tėvai žino, tačiau vaikų savijautai lauke yra kur kas svarbesnė meteorologų skelbiama jutiminė temperatūra. Būtent ja reikėtų vadovautis pramogaujant", — teigia draudikė.

Kad taip nenutiktų, Taraitienė pataria ilgesnį laiką būnant šaltame ore patikrinti vaiko odos kraujotaką: jei, paspaudus pirštu, odos spalva nepasikeičia į pradinę per kelias sekundes, būtina skubiai grįžti į šildomą patalpą.

Tegai:
draudimas, šaltis, žiema
Dar šia tema
Sinoptikai įvardijo, kuriuose šalies miestuose sekmadienio naktis buvo šalčiausia
Dėl užsitęsusių šaltų orų Lietuvos vandens telkiniuose gali žūti žuvys
Policija, archyvinė nuotrauka

Šiaulių rajone prie vairo  sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas

Šiaulių apskrities VPK pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė, jis uždarytas į areštinę, vyksta ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Trečiadienį Šiaulių rajone, Bubių kaime, prie vairo ne tarnybos metu sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas. 

Kaip pranešė Policijos departamentas, automobilį "VW Passat" vairavęs 1988 metais gimęs neuniformuotas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas sustabdytas apie 10 valandą ryto.

Pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė. 

Vairuotojas uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281-1 str. 1 d.

Tegai:
policija
Dar šia tema
Vilniuje vyras su peiliu bandė pasislėpti nuo policijos virtuvėje
Lietuvoje pasirodys virtualus policijos patrulis
Мужчина на внедорожнике-амфибии заехал в гидрографический заповедник Вильни

Gamtiniame draustinyje vikšrine amfibija važinėjusiam vyrui gresia stambi bauda

(atnaujinta 23:17 2021.03.03)
Asmuo važinėjo vikšrine amfibija Vilnios upės apsaugos juostoje ir zonoje, per laukinę žolinę augaliją ir plaukiojo Vilnios upe saugomoje teritorijoje, Vilnios hidrografiniame draustinyje

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vilniaus rajono inspektoriai nustatė asmenį, Mickūnų miestelio apylinkes siaubusį su vikšrine amfibija, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, iš gyventojų gavę pranešimą ir vaizdo įrašą, nustatė pažeidėją. Jis patrauktas administracinėn atsakomybėn ir skaičiuojama aplinkai padaryta žala. 

Aplinkosaugininkai išaiškino, kad asmuo važinėjo vikšrine amfibija Vilnios upės apsaugos juostoje ir zonoje, per laukinę žolinę augaliją ir plaukiojo Vilnios upe saugomoje teritorijoje, Vilnios hidrografiniame draustinyje.

Transporto priemonės vairuotojui surašyti trys administracinių nusižengimų protokolai. Už vandens apsaugos reikalavimų pažeidimą gresia bauda nuo 450 iki 850 eurų. Taip pat už aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis pažeidimą teks sumokėti nuo 450 iki 850 eurų baudą. Be to, žemės naudojimo sąlygų įstatyme nurodytų teritorijų, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, pažeidimas užtraukia baudą nuo 150 iki 400 eurų.

O už laukinės žolinės augalijos sunaikinimą bus apskaičiuota aplinkai padaryta žala.

"Norime padėkoti pilietiškiems žmonėms, fiksuojantiems aplinkosauginius pažeidimus vaizdo kameromis, ryšio priemonėmis ir kt. Tokiais atvejais pareigūnams lengviau identifikuoti administracinius nusižengimus padariusius asmenis", — teigia Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Žydrė Majauskaitė.

Aplinkosaugininkai taip pat informavo Lietuvos policiją dėl Transporto priemonės dalyvavimo viešajame eisme reikalavimų pažeidimų ir dėl galimai neturint vairuotojo pažymėjimo minėtai transporto priemonei.

Tegai:
bauda
Dar šia tema
Aplinkosaugininkai pas baltarusį rado preparatų, kurių sudėtyje yra laukinių gyvūnų dalių
NVSC vertins paskiepytų asmenų užsikrėtimo aplinkybes Lauksargių globos namuose