Kasa prekybos centre, Vilniuje

Daugiau skundų: Lietuvos vartotojai dažniau gina savo teises

(atnaujinta 13:34 2021.02.15)
Kaip teigiama pranešime, tik 37 procentai praėjusiais metais išspręstų vartotojų ginčų buvo išspręsti taikiai

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Pernai Lietuvos valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) tarp pandemijos sulaukė rekordinio ginčų ir skundų skaičiaus — iš asmenų buvo gauta 35 000 prašymų, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

Pasak ministrės Evelinos Dobrovolskos, pastarųjų metų tendencijos rodo, kad gyventojai labai aktyviai gina savo teises vartojimo srityje. Žmonės naudojasi priemonėmis šioms teisėms įgyvendinti.

VVTAT duomenimis, 2020 metais ekspertai svarstė 5 919 vartotojų ginčų, iš kurių 37 procentai buvo išspręsti taikiai. Palyginti su 2019 metais taikus konfliktų sprendimas sumažėjo. Tai lėmė pandemija ir turizmo ir rekreacijos sektoriaus paslaugų apribojimai.

Taip pat išaugo nepagrįstų vartotojų užklausų skaičius. Jie sudarė 55 procentus visų reguliavimo institucijų priimtų sprendimų. Dažniausiai pretenzijos buvo atmestos dėl galimybės susipažinti su informacija apie sutartį trūkumo, patvirtinamųjų dokumentų trūkumo, įsipareigojimo laiku tikrinti prekes nevykdymo ir pan. Siekiant sumažinti lengvabūdiškų ginčų skaičių, 2021 metais daugiau dėmesio bus skiriama vartotojų informavimui apie jų pagrindines pareigas.

Tais metais daugiausia ginčų paslaugų sektoriuje kilo laisvalaikio srityje. Ekspertai ištyrė daugiau nei 600 vartotojų ginčų turizmo ir kelionių agentūrų paslaugų srityje (penkis kartus daugiau nei 2019 metais) ir 262 vartotojų ginčus kultūros ir pramogų paslaugų srityje (beveik tris kartus daugiau nei 2019 metais). Dėl pandemijos vartotojai ypač aktyviai siekia atšaukti renginius ir keliones bei grąžinti už neteiktas paslaugas.

Pažymima, kad internetinėje prekyboje situacija pablogėjo. Vartotojams aktyviau judant internetu, ne visi pardavėjai sugebėjo laiku prisitaikyti ir apdoroti didelius užsakymų kiekius, todėl padaugėjo skundų dėl pavėluoto pristatymo, netinkamų prekių ar negrąžinamų už grąžinamas prekes. Ypač padaugėjo skundų dėl pardavėjų socialiniuose tinkluose. Net 32 ​​procentai vartotojų įsigijo produktą ar paslaugą internetu.

Kalbant apie produktą, vartotojų skundų tendencijos išliko tokios pačios kaip ir ankstesniais metais, daugiausia vartotojų ginčų kilo dėl elektros prekių (30 proc.), avalynės ir drabužių (30 proc.).

Tegai:
žmogaus teisės, Lietuva, prekyba
Muitinė, archyvinė nuotrauka

Muitininkai vilkiku gabentame silkių krovinyje rado kontrabandinių rūkalų

(atnaujinta 19:35 2021.02.27)
Patikrinimo metu nustatyta, kad šaldytos žuvies tėra vos 10 tonų — likusią krovinio dalį sudarė cigarečių kontrabanda

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Kybartų kelio posto muitininkai silkių krovinyje rado kontrabandinių cigarečių, pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba savo Facebook paskyroje.

Muitininkai šį antradienį rentgenu patikrino vilkiku iš Kaliningrado srities gabentą 23,6 tonos silkių krovinį.

Patikrinimo metu nustatyta, kad šaldytos žuvies tėra vos 10 tonų — likusią krovinio dalį sudarė cigarečių kontrabanda.

Iš viso rastos 843 dėžės, tai yra 421 500 pakelių, įvairių rūšių nelegalių rūkalų, kurių vertė su mokesčiais sudaro apie 1,5 mln. eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Kaliningrado sritis, Muitinė
Dar šia tema
Klaipėdos muitininkai sulaikė ratlankių klastotes: žala viršijo 2 milijonus eurų
Muitininkai sulaikė statybiniais blokeliais užmaskuotą didelę cigarečių kontrabandą
Rusas bandė nelegaliai įvežti į Lietuvą daugiau tūkstančio pakuočių vaistų
Kuršių marios

Ugniagesiai išgelbėjo Kuršių mariose įlūžusį žveją

(atnaujinta 16:02 2021.02.27)
Vasario mėnesį ugniagesiams gelbėtojams pavyko išgelbėti keturis įlūžusius žmones. Per šį mėnesį buvo atlikta 19 gelbėjimo darbų vandenyje

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Ketvirtadienį Klaipėdos rajone, Kuršių mariose įlūžo žmogus. Jo pagalbos šauksmą išgirdę žvejai, iškvietė ugniagesius. Apie tai pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Incidentas įvyko Priekulės seniūnijoje, ties Kairių kaimu. Gelbėti nelaimėlio atskubėjo keturi Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai.

Kuršių marių ledu jiems pusantro kilometro teko bėgti ir stumti 2 gelbėjimo roges. Išsilaikyti virš vandens 40 minučių vyrui padėjo smaigai.

Ugniagesiai rankomis iš vandens ištraukė įlūžusi vyrą ir įkėlė jį į gelbėjimo roges. Jis buvo saugiai nugabentas į krantą ir perduotas medikams. Vyras buvo sąmoningas, bet sušalęs.

"Šiuo metu upių ledas jau nėra saugus. Vakar atlikome jo stebėseną Šventojoje. Daug kur upėje ledą semia vanduo, jis jau gerokai aptirpęs. Nors šiemet gelbėti įlūžusių upėje dar neteko, bet esu matęs žmogų žygiuojantį upe. Gaila, kad daugelis nesuvokia, kad toks vaikščiojimas pražūtingas, nes upėje įlūžusio beveik neįmanoma išgelbėti. Įlūžus gan greitai atsiduriama po ledu. Pėdos ant upių ledo rodo, kad žmonės visiškai nebrangina savo gyvybės", — teigia Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Dainius Vyšniauskas.  

Nors ežerus vis dar kausto ledas, bet ir juose jau galima įlūžti, perspėja ugniagesiai.

"Daugelis ežerų dar yra padengta storu ledu, bet ten, kur įteka ar išteka vanduo, tos vietos jau gali būti pavojingos. Be to, ežeruose dabar gausu prigręžiotų žvejybai vietų. Palijus lietui, jos didėja, todėl reiktų elgtis labai saugiai", — sako Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Andrejevas.  

Vasario mėnesį ugniagesiams gelbėtojams pavyko išgelbėti keturis įlūžusius žmones. Per šį mėnesį buvo atlikta 19 gelbėjimo darbų vandenyje. Jų metu ištrauktas vienas skenduolis. 

Tegai:
Kuršių marios, ugniagesia
Dar šia tema
Ugniagesių kursantų rengimui papildomai skirta 3 milijonai eurų
Lietuvos gyventojai įspėjami dėl šiomis dienomis sustiprėsiančio vėjo