Kontrolės postas

VRM ministrė: mažėjantys COVID-19 skaičiai leidžia svarstyti judėjimo atlaisvinimus

(atnaujinta 15:46 2021.02.15)
Sekmadienio duomenimis, sergamumo vidurkis Lietuvoje yra 273 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Sergamumo rodikliai Lietuvoje ir toliau gerėja, todėl šalis pamažu juda iš raudonosios į geltonąją zoną, po pirmadienį vykusio Valstybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio pareiškė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministrė pasidalino, jog, sekmadienio duomenimis, sergamumo vidurkis Lietuvoje yra 273 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų, teigiama COVID-19 testų dalis siekia 7 proc.

Tačiau Bilotaitė pastebėjo, kad situacija skirtingose savivaldybėse yra labai nevienoda. Nors yra savivaldybių, kuriose per savaitę nebuvo fiksuota naujų atvejų, visgi kai kuriose jų situacija yra sudėtingesnė. Tarp tokių savivaldybių yra Visagino, Biržų, Rokiškio savivaldybės. Situacija geresnė Rietavo ir Birštono savivaldybėse — jos gali būti priskiriamos geltonajai zonai.

"Bendri gerėjantys skaičiai leidžia pradėti diskusiją apie judėjimo atlaisvinimus. Vidaus reikalų ministerija siūlo palaipsniui atlaisvinti judėjimą tarp miestų ir jų žiedinių savivaldybių. Pradėti siūlytume nuo trijų mažesniųjų — Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei jų žiedinių savivaldybių", — savo Facebook paskyroje rašė ministrė.

Bilotaitės teigimu, spręsdama, ar atlaisvinti judėjimą, Vyriausybė trečiadienį nutars ir kada tai padaryti.

Be to, ministrė kalbėjo, kad šios trys savivaldybės pasirinktos, nes norima judėjimą atlaisvinti palaipsniui, o dėl kitų savivaldybių gali būti sprendžiama vėliau.

Bilotaitės teigimu, karantino laikotarpiu susidarė situacija, kai 13 tūkst. žmonių šiuo metu laukia vairavimo egzamino, todėl negali įsidarbinti ar tęsti jau pradėtų darbų.

"Laipsniško karantino režimo ribojimų keitimo plane, kuriam yra pritarusi Vyriausybė, numatyta, jog vairavimo egzaminai ir praktiniai vairavimo mokymai galėtų būti leidžiami, kai sergamumas pasieks 200 atvejų per 14 dienų, o teigiamų testų dalis — 4-10 proc. Įvertinus sergamumo situacijos dinamiką, manau, galime drąsiai prognozuoti, kad šiuos skaičius turėsime jau kitą pirmadienį", — komentavo ji.

Iš viso šalyje nustatyti 190 937 koronaviruso infekcijos atvejai, pasveiko 175 034, mirė 3 080 žmonių.

Karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Vidaus reikalų ministerija (VRM)
Dar šia tema
Rusija užregistravo testą "britiškajai" SARS-CoV-2 padermei nustatyti
"Britiškoji" koronaviruso padermė pripažinta iki 70 % mirtinesne
Lietuva atnaujino gyventojų vakcinacijos nuo COVID-19 planą
grožio salone, archyvinė nuotrauka

NVSC darbuotojai vis dar randa pažeidimų grožio salonuose

(atnaujinta 15:43 2021.03.02)
Dažniausiai pasitaikę pažeidimai grožio paslaugų teikimo vietose — dėvimos ne medicininės kaukės, o skydeliai arba medžiaginės kaukės

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai praėjusią savaitę visoje Lietuvoje patikrino 597 ūkinės veiklos vietas, 13-oje jų nustatyti pažeidimai, praneša spaudos tarnyba.

Vasario 22–28 dienomis didžiausias dėmesys buvo skirtas grožio paslaugas teikiantiems ūkio subjektams, jų patikrinta 491. Patikrinimai parodė, kad dauguma žmonių laikosi karantino reikalavimų, tačiau 13-oje grožio paslaugų teikimo vietų pažeidimų buvo nustatyta. Kituose tikrintuose sektoriuose pažeidimų nebuvo nustatyta.

Pagrindiniai pažeidimai, fiksuoti grožio paslaugų teikimo vietose: nedėvimi respiratoriai ir neužtikrintas numatytas plotas klientui, nebuvo paskelbta lankytojams apie būtinybę laikytis higienos reikalavimų. Taip pat nebuvo užtikrintos priemonės rankų higienai ir dezinfekcijai. 

Dažniausiai pasitaikę pažeidimai — dėvimos ne medicininės kaukės, o skydeliai arba medžiaginės kaukės. Pagal šiuo metu galiojančius nurodymus, aptarnaujantys asmenys turi dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, o vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai, pirkėjai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. 

NVSC Vilniaus departamento specialistai, atlikdami patikrinimus, taip pat domėjosi, kaip grožio paslaugų teikėjai laikėsi rekomendacijos prieš pradedant dirbti atlikti profilaktinį vienkartinį tyrimą dėl COVID-19 ligos. Deja, tyrimą buvo atlikę tik pusė (51 %) asmenų. Dauguma jų (73 %) nurodė, kad tyrimo neatliko dėl to, kad jis neprivalomas, keletas įvardijo, kad bijo, kiti nemano, kad reikia, nes gerai jaučiasi, arba dėl nėštumo. Pažymėtina, kad šis tyrimas neturi jokios įtakos nėštumo eigai, visiškai nekenksmingas vaisiui. 

Lietuvoje per pastarąją parą buvo nustatyti 426 nauji koronaviruso atvejai, per pastarąsias 24 valandas nuo koronaviruso mirė 7 žmonės. 

Iš viso nuo pandemijos pradžios patvirtinti 199 825 koronaviruso atvejai, iš viso žuvo 3 263 žmonės. Šiuo metu serga 7 109 žmonės, 185 770 žmonių pasveiko.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos imtinai, o judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos. Taip pat panaikintas privalomas kaukių dėvėjimas atvirose vietose, kur nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Tegai:
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Dar šia tema
NVSC priminė, kad antikūnų testas keliautojams izoliacijos išimties nesuteikia
NVSC vadovas Robertas Petraitis bus atleistas iš pareigų
NVSC vertins paskiepytų asmenų užsikrėtimo aplinkybes Lauksargių globos namuose
NVSC įvardijo išvykimo iš Lietuvos nepasibaigus izoliacijos terminui sąlygą
Jurijus Stroganovas

Mirė leidinio "Express-Nedelia" vyriausiasis redaktorius Jurijus Stroganovas

(atnaujinta 18:12 2021.03.02)
Anksčiau buvo pranešta, kad žurnalistas susirgo koronavirusu, tačiau socialinių tinklų publikacijose jis teigė, kad jaučiasi geriau

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Mirė Jurijus Stroganovas rusiško leidinio Lietuvoje "Express Nedelia" vyriausiasis redaktorius. Apie tai savo tinklalapyje pranešė Rusijos ambasada Lietuvoje.

"Reiškiu nuoširdžiausią užuojautą šeimai ir draugams, visiems iškilaus žurnalisto, leidinio rusų kalba Lietuvoje "Ekspress nedelia" vyriausiojo redaktoriaus Jurijaus Vladimirovičiaus Stroganovo kolegoms. Mes visada prisiminsime jo ryškius, gilius straipsnius, aukštą profesionalumą, atsidavimą savo darbui, nuoširdų norą prisidėti prie mūsų šalių santykių gerinimo. Jurijaus Vladimirovičiaus geranoriškumas, šypsena ir subtili ironija amžinai išliks mūsų širdyse", — rašoma ambasados pranešime.

Anksčiau tapo žinoma, kad žurnalistas susirgo koronavirusu. Visą tą laiką jis buvo prižiūrimas ligoninės gydytojų. Stroganovas Facebook taip pat pranešė, kad jam diagnozuota dvišalė pneumonija. Tuo tarpu vasario 25 dieną paskutiniame įraše jis parašė, kad jam jau geriau.

Tegai:
Jurijus Stroganovas
Temos:
Metų netektys — 2021