Vilnius

Paaiškėjo, su kuo Lietuvos gyventojai nenori gyventi kaimynystėje

(atnaujinta 10:14 2021.02.16)
Dažniausiai, kaip ir prieš 15 metų, lietuviai įvardijo romus. Daugelį taip pat gąsdina kaimynystė su buvusiais kaliniais ir psichikos sutrikimų turinčiais žmonėmis

VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Maždaug kas antras Lietuvos gyventojas turi stiprių neigiamų nuostatų vienos ar kitos žmonių grupės atžvilgiu, remdamasi apklausos duomenimis praneša nevyriausybinė organizacija "Žmogaus teisių centras" savo Facebook paskyroje.

Kai 2005 metais Etninių tyrimų institutas atliko apklausą apie tai, kokių žmonių nenorėtumėte turėti kaiminystėje, net 77 proc. gyventojų atsakė, kad nenorėtų gyventi šalia romų, 66 proc. — šalia homoseksualių asmenų, šiek tiek daugiau nei pusė — šalia čečėnų, pabėgėlių ir musulmonų.

Remiantis ta pačia apklausa, atlikta 2020 metais, didžioji visuomenės dalis vis dar jaučia antipatiją romų atžvilgiu — 58 procentai apklaustų lietuvių nenori gyventi šalia jų. Šalia iš įkalinimo įstaigų išėjusių žmonių nenori gyventi 54 procentai, šalia psichikos sutrikimų turinčių žmonių — 45 proc., šalia musulmonų — 41 proc., 36 procentai nenori gyventi šalia homoseksualų.

Viena vertus, kaip pažymėta, skaičiai ir toliau išlieka aukšti: kas antro šalies gyventojo nuostatos tokios stiprios, kad nepažinęs konkretaus, vienai ar kitai grupei priklausančio žmogaus, atsisakytų gyventi su juo kaiminystėje. Kita vertus, pasirodo ir tai, kad prieš 15 metų neigiamų nuostatų visuomenėje buvo daugiau. Dabar procentas sumažėjo, visų pirma, tai pastebima LGBT+ atstovų atžvilgiu.

2019 metais tarnyba "Baltijos tyrimai" atliko apklausą, kaip Lietuvos gyventojai žiūri į pabėgėlius. Apklausa parodė, kad lietuvių nuomonė formuojama ne remiantis asmenine patirtimi, o informacija iš įvairių žiniasklaidos priemonių: daugiau nei pusė respondentų teigė nematę ir nebendravę su migrantais. Labiausiai socialiai negera etnine grupe Lietuvoje pasirodė esą romai.

Daugiau nei du trečdaliai lietuvių buvo įsitikinę, kad pabėgėliai gali padidinti nusikalstamumo lygį šalyje.

Kalbant apie homoseksualius santykius, iš trijų Baltijos šalių tik Estija įteisinusi tos pačios lyties asmenų partnerystę. Lietuvoje santuokos tarp tos pačios lyties žmonių neregistruojamos, kaip ir nepripažįstama jų partnerystė.

Tegai:
homoseksualai, lietuviai, romai, Lietuva
Policijos pareigūnas

Policijos pareigūnai švenčioniškio automobilyje rado kontrabandines cigaretes

(atnaujinta 16:20 2021.03.08)
Automobilį vyras vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest"

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Švenčioniškiui už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų, rašo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kovo 7-osios naktį, apie 23:00, Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnaai patikrinti sustabdė vyro vairuojamą automobilį "Volvo", kuriuo važiavo ir keleivis. Išvydę juos sustabdžiusius pareigūnus, abu vyrai pradėjo įtartinai elgtis.

Automobilį švenčioniškis vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest", pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Pareigūnai pradėjo administracinių pažeidimų teisenas dėl transporto priemonės vairavimo neturint teisės ją vairuoti, kuri numato baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimties eurų, bei dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką.

Vyrui gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, policija
Dar šia tema
Policija parodė, kaip pardavėja susigrūmė su ginkluotu plėšiku — video
Lietuvoje neblaivus jaunuolis sugadino policijos komisariato duris
Lietuvoje dėl smurto buityje sulaikyta policijos pareigūnė
Dronas

Pasieniečiai perėmė Baltarusijos kontrabandą skraidinusį droną

(atnaujinta 16:12 2021.03.08)
Daugiau nei pusšešto tūkstančio eurų kainuojančią skraidyklę pasieniečiai priverstinai nutupdė panaudoję specialią įrangą

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį bepilotį orlaivį, prie kurio buvo pritvirtintas kontrabandinių cigarečių krovinys, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Vidurnaktį iš sekmadienio į pirmadienį VSAT pareigūnai patruliavo ties Šalčininkų rajono Pašalčies kaimu, prie sienos su Baltarusija. Pasieniečiai tamsoje išgirdo įtartinus garsus. Tokius paprastai skleidžia bepiločiai orlaiviai.

Netrukus pastebėtas ir pats objektas — jį pasieniečiai užfiksavo naktinio matymo įranga.

VSAT pareigūnai panaudojo nešiojamą bepiločių orlaivių užkardymo sistemą, sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą ir priverstinai ją nutupdė.

Paaiškėjo, kad prie "DJI Matrice 600 Pro" drono buvo pritvirtintas ryšulys, kuriame rasta 300 pakelių cigarečių "Minsk Capital MS". Šių rūkalų vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra kiek daugiau nei 900 eurų. Perimta skraidyklė be papildomų aksesuarų oficialų platintojų yra parduodama už daugiau kaip 5 600 eurų.

VSAT pareigūnai patikrino aplinkines vietoves. Droną valdęs asmuo Lietuvos pusėje nerastas. Apie perimtą skraidyklę informuotos Lietuvos karinės oro pajėgos, taip pat pranešta Baltarusijos pareigūnams.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną.

Tegai:
dronas, cigarečių kontrabanda, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškomą Pasvalio rajono gyventoją