Ingrida Šimonytė, archyvinė nuotrauka

"Kovo 1-ąją atšaukti neturėsime galimybių". Šimonytė atskleidė planus dėl karantino

(atnaujinta 15:37 2021.02.17)
Posėdyje Vyriausybė nusprendė leisti vienoje Vilniaus miesto mokykloje ugdymą vykdyti mišriu būdu, periodiškai atliekant koronaviruso tyrimus. Atsižvelgiant į eksperimento rezultatus, bus sprendžiama dėl moksleivių grįžimo į mokyklas

VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė paskelbė, kad visuotinis karantinas kovo 1 dieną nesibaigs.

"Akivaizdu, kad visiškai atšaukti karantino kovo 1 dieną neturėsime jokių galimybių", — po posėdžio spaudos konferencijoje sakė premjerė.

Tačiau Vyriausybė trečiadienio posėdyje nusprendė leisti vienoje Vilniaus miesto mokykloje ugdymą vykdyti mišriu būdu: tiek nuotoliniu, tiek kontaktiniu, periodiškai atliekant koronaviruso tyrimus. Tai yra vienintelis karantino švelninimo sprendimas. Prieš posėdį buvo planuojama spręsti dėl judėjimo ribojimų švelninimo, tačiau šio klausimo buvo atsisakyta. Judėjimo ribojimų atlaisvinimus buvo siūloma pradėti nuo Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei jų žiedinių savivaldybių.

Šimonytė posėdyje sakė, kad šį trečiadienį nuspręsta nesvarstyti kitų karantino režimo pokyčių, nes po savaitės teks spręsti dėl karantino pratęsimo.

"Kadangi kitos savaitės trečiadienį turėsime spręsti, kokiomis sąlygomis kokius apribojimus reikia pratęsti, o kurių galime atsisakyti, jei viskas bus gerai, galbūt galėsime kalbėti apie scenarijų C2", — sakė premjerė.

Ministrė pirmininkė sakė, kad vargu ar galima tikėtis, jog sergamumo rodiklis šalyje per savaitę nukristų iki 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų — tai yra tas rodiklis, kai būtų galima kalbėti apie karantino režimo atšaukimą. Šiuo metu Lietuvos sergamumo COVID-19 rodiklis siekia 251,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Taip pat trečiadienį premjerė paskelbė, kad po savaitės gali būti priimti sprendimai dėl kultūros įstaigų atvėrimo.

Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Nuo vasario 15 dienos atlaisvinamos kai kurios veiklos. Leista veikti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, bei leidžiama atsidaryti grožio, masažo, tatuiruočių salonams. Atsidaryti leista tik toms parduotuvėms, kioskams ir paviljonams, kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kv. m. Jeigu parduotuvė didesnė, ji durų atverti negali. Vienam klientui parduotuvėje privalo būti užtikrintas 20 kv. m plotas. Jeigu parduotuvė maža, vienu metu gali būti aptarnaujamas vienas žmogus.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, karantinas, Ingrida Šimonytė
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1483)
Automobiliai

Vasarį naujų lengvųjų automobilių registravimas smuko beveik 43%

(atnaujinta 08:07 2021.03.06)
2021 metų sausį-vasarį Lietuvoje iš viso įregistruota 5 118 naujų lengvųjų automobilių, tai yra net 44,0% mažiau nei praėjusiais metais (9 138 vnt.)

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Vasarį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių registravimas sumažėjo 42,9% iki 2 574 vnt., kai 2020 metais vasarį šalyje buvo įregistruoti 4 508 automobiliai. Apie tai pranešė "AutoTyrimai".

Reeksportas ir toliau išlieka reikšmingu rinkos veiksniu: 586 įregistruoti nauji automobiliai (iš jų — 533 "Fiat" ir 48 "Jeep") buvo išregistruoti dar iki mėnesio pabaigos, o dar 14 bus išregistruota artimiausiu metu. Tačiau būtent reeksporto apimčių smarkus sumažėjimas ir sąlygojo bendrą rinkos nuosmukį.

Vasarį asmeninių automobilių registravimas sumažėjo 47,4% iki 2 239 vnt., tačiau lengvųjų komercinių transporto priemonių apimtis išaugo 32,9% iki 335 vnt.

Praeitą mėnesį Lietuvos naujų automobilių rinkoje pirmavo "Fiat" markė (881 vnt.), antroje vietoje liko "Toyota" (331), trečiąją vietą užėmė "Volkswagen" (243), ketvirtą — "Škoda" (160), penktą — "Renault" (114). Tarp prestižinių markių pirmavo BMW (48 vnt.).

Vasarį tarp asmeninės paskirties automobilių pirmavo "Fiat 500" (856 vnt.), "Toyota RAV4" (134), "Volkswagen Tiguan" (89), "Škoda Octavia" (76) ir "Jeep Compass" (48). Tarp lengvųjų komercinių automobilių populiariausi buvo "Renault Master" (77 vnt.) ir "Volkswagen Caddy" (36).

2021 metų sausį-vasarį Lietuvoje iš viso įregistruota 5 118 naujų lengvųjų automobilių, tai yra net 44,0% mažiau nei praėjusiais metais (9 138 vnt.).

Tegai:
automobiliai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje naudotų automobilių rinka smuko beveik perpus
Dėl pavasario polaidžio ribojamas sunkiasvorio transporto eismas
Smurtas prieš moterį, archyvinė nuotrauka

Policija gavo pranešimą apie paauglės išprievartavimą

(atnaujinta 13:17 2021.03.06)
Pranešama, kad nusikaltimas įvyko praėjusių metų rudenį Lazdynų mikrorajone. Tuo metu aukai buvo apie 16 metų

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Vilniuje buvo išžaginta nepilnametė, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

Penktadienį vakare policija gavo pranešimą apie galimą nusikaltimą, įvykusį praėjusį rudenį Lazdynų mikrorajone.

Teisėsaugos duomenimis, nepilnametę (g. 2005 m.) išžagino nepilnametis (g. 2003 m.).

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 149 str. 3 d.

Tegai:
policija
Dar šia tema
Telšių rajone dingęs berniukas rastas negyvas upelyje
Vilniaus apskrities VPK areštinėje rastas miręs suimtasis
Vilniaus rajone Lietuvos kariuomenės karys partrenkė dviratininkę