Pasienietis

Pasieniečiai Šalčininkų rajone sustabdė sniego roges, kurias vairavo 13-metė

(atnaujinta 12:42 2021.02.19)
Sniego rogių savininkui teks atsakyti už tai, kad transporto priemonę perdavė naudotis teisės vairuoti neturinčiai mažametei

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Pasieniečiai Šalčininkų rajone sustabdė sniego roges, kurias vietinio eismo keliu vairavo 13-metė. Kartu su ja važiavo 11-os mergaitė, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį VSAT pareigūnai Šalčininkų rajono Dainavėlės kaimo prieigose, kelyje Katkuškės–Dainavėlė, sustabdė sniego roges. Josvažiavo vietinio eismo keliu, kuris padengtas suplūkto sniego sluoksniu.

Sniego roges vairavo 13 metų Šalčininkų rajono gyventoja. Kartu kaip keleivė vyko 11-metė to paties rajono gyventoja.

Pasieniečiai nustatė, kad sniego rogės priklauso vietiniam 29 metų gyventojui.

Nepilnamečių tėvus dėl vaiko globėjo pareigų nevykdymo pasieniečiai įpareigojo atvykti į jų administracinę bylą nagrinėsiančią Vaiko teisių apsaugos tarnybą.

Sniego rogių savininkui administracine tvarka reikės atsakyti už tai, kad būdamas atsakingas už šią transporto priemonę ją perdavė naudotis asmenims, kurie neturi teisės vairuoti. Toks nusižengimas užtraukia baudą nuo 60 iki 120 eurų.

Tegai:
Šalčininkų rajonas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė kaunietį, kaltinamą nusikaltimo padarymu
Pasieniečiai neleido į Lietuvą Rusijos piliečio su galimai suklastotu dokumentu
Baltarusis neįleistas į Lietuvą dėl galimai suklastoto vairuotojo pažymėjimo
Muitinė, archyvinė nuotrauka

Muitininkai vilkiku gabentame silkių krovinyje rado kontrabandinių rūkalų

(atnaujinta 19:35 2021.02.27)
Patikrinimo metu nustatyta, kad šaldytos žuvies tėra vos 10 tonų — likusią krovinio dalį sudarė cigarečių kontrabanda

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Kybartų kelio posto muitininkai silkių krovinyje rado kontrabandinių cigarečių, pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba savo Facebook paskyroje.

Muitininkai šį antradienį rentgenu patikrino vilkiku iš Kaliningrado srities gabentą 23,6 tonos silkių krovinį.

Patikrinimo metu nustatyta, kad šaldytos žuvies tėra vos 10 tonų — likusią krovinio dalį sudarė cigarečių kontrabanda.

Iš viso rastos 843 dėžės, tai yra 421 500 pakelių, įvairių rūšių nelegalių rūkalų, kurių vertė su mokesčiais sudaro apie 1,5 mln. eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Kaliningrado sritis, Muitinė
Dar šia tema
Klaipėdos muitininkai sulaikė ratlankių klastotes: žala viršijo 2 milijonus eurų
Muitininkai sulaikė statybiniais blokeliais užmaskuotą didelę cigarečių kontrabandą
Rusas bandė nelegaliai įvežti į Lietuvą daugiau tūkstančio pakuočių vaistų
Kuršių marios

Ugniagesiai išgelbėjo Kuršių mariose įlūžusį žveją

(atnaujinta 16:02 2021.02.27)
Vasario mėnesį ugniagesiams gelbėtojams pavyko išgelbėti keturis įlūžusius žmones. Per šį mėnesį buvo atlikta 19 gelbėjimo darbų vandenyje

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Ketvirtadienį Klaipėdos rajone, Kuršių mariose įlūžo žmogus. Jo pagalbos šauksmą išgirdę žvejai, iškvietė ugniagesius. Apie tai pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Incidentas įvyko Priekulės seniūnijoje, ties Kairių kaimu. Gelbėti nelaimėlio atskubėjo keturi Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai.

Kuršių marių ledu jiems pusantro kilometro teko bėgti ir stumti 2 gelbėjimo roges. Išsilaikyti virš vandens 40 minučių vyrui padėjo smaigai.

Ugniagesiai rankomis iš vandens ištraukė įlūžusi vyrą ir įkėlė jį į gelbėjimo roges. Jis buvo saugiai nugabentas į krantą ir perduotas medikams. Vyras buvo sąmoningas, bet sušalęs.

"Šiuo metu upių ledas jau nėra saugus. Vakar atlikome jo stebėseną Šventojoje. Daug kur upėje ledą semia vanduo, jis jau gerokai aptirpęs. Nors šiemet gelbėti įlūžusių upėje dar neteko, bet esu matęs žmogų žygiuojantį upe. Gaila, kad daugelis nesuvokia, kad toks vaikščiojimas pražūtingas, nes upėje įlūžusio beveik neįmanoma išgelbėti. Įlūžus gan greitai atsiduriama po ledu. Pėdos ant upių ledo rodo, kad žmonės visiškai nebrangina savo gyvybės", — teigia Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Dainius Vyšniauskas.  

Nors ežerus vis dar kausto ledas, bet ir juose jau galima įlūžti, perspėja ugniagesiai.

"Daugelis ežerų dar yra padengta storu ledu, bet ten, kur įteka ar išteka vanduo, tos vietos jau gali būti pavojingos. Be to, ežeruose dabar gausu prigręžiotų žvejybai vietų. Palijus lietui, jos didėja, todėl reiktų elgtis labai saugiai", — sako Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Andrejevas.  

Vasario mėnesį ugniagesiams gelbėtojams pavyko išgelbėti keturis įlūžusius žmones. Per šį mėnesį buvo atlikta 19 gelbėjimo darbų vandenyje. Jų metu ištrauktas vienas skenduolis. 

Tegai:
Kuršių marios, ugniagesia
Dar šia tema
Ugniagesių kursantų rengimui papildomai skirta 3 milijonai eurų
Lietuvos gyventojai įspėjami dėl šiomis dienomis sustiprėsiančio vėjo