Lietuvos ir JAV vėliavos

KAM: Lietuva ir JAV bendradarbiaus radiologinio aplinkos monitoringo srityje

(atnaujinta 18:08 2021.02.19)
Pranešime pabrėžiama, kad dabar visoje Lietuvos teritorijoje veikia 43 ankstyvojo radiacinio pavojaus perspėjimo stebėjimo sotys RADIS

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministerija ir JAV Gynybos departamentas pradeda bendradarbiauti radiologinio aplinkos monitoringo srityje, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Pabrėžiama, kad šį mėnesį į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje buvo atgabenta ir pradėta instaliuoti mobili stebėjimo įranga, kuri fiksuos radionuklidų kiekio pokyčius ore.

"Šis projektas pradeda naują dvišalio bendradarbiavimo etapą su Lietuvos strategine partnere Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Netrukus pradėsianti veikti stebėjimo įranga sudarys pagrindą stiprinti mūsų mokslininkų bendradarbiavimą, apsikeitimą patirtimi ir žiniomis radiacinio fono stebėjimų srityje bei gebėjimą atitinkamai reaguoti į radioaktyvaus užterštumo atsiradimą regione, juo labiau pradėjus veikti Astravo AE", — sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

"Mes itin vertiname ilgus bendradarbiavimo su Lietuva metus branduolinio saugumo ir fizinės saugos srityje. Pastarasis mūsų žingsnis — šios įrangos dislokavimas Lietuvoje — sutvirtina mūsų ryšius ir aukštai išvystytą techninio bendradarbiavimo lygį branduolinio saugumo ir fizinės saugos klausimais", — teigė JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas.

Pranešime pabrėžiama, kad dabar visoje Lietuvos teritorijoje veikia 43 ankstyvojo radiacinio pavojaus perspėjimo stebėjimo sotys RADIS.

Монтаж аппаратуры США радиационного контроля в Литве
JAV radiacijos stebėjimo įrangos montavimas Lietuvoje

Mobilios įrangos diegimo darbus planuojama baigti iki vasario pabaigos. Gautais stebėjimo duomenimis naudosis Radiacinės saugos centras, kitos valstybės institucijos, Lietuvos mokslininkai ir JAV Gynybos departamento Gynybos grėsmių valdymo agentūra (angl. Defence Threat Reduction Agency).

Respublikoje greitai pradėsianti veikti įranga geba nustatyti radiacinio fono pakitimus tūkstančių kilometrų spinduliu. Prieš tai ji buvo naudojama stebėjimams Gibraltare, Japonijoje, Burkina Faso. Planuojama, kad Lietuvoje ji veiks mažiausiai vienerius metus.

Tegai:
JAV, Lietuva, Krašto apsaugos ministerija (KAM)
Sunkvežimis

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje stovi daugiau nei 1000 sunkvežimių

(atnaujinta 08:32 2021.03.09)
Iš viso daugiau nei du tūkstančiai sunkvežimių bando išvykti iš Baltarusijos į ES šalis

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Baltarusijos ir Lietuvo pasienyje susidarė didelės eilės sunkvežimių, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Tik pasienio kontrolės punkte "Kamennyj Log" antradienio rytą stovi daugiau nei 550 sunkvežimių. Beniakonyse — laukia beveik keturi šimtai sunkvežimių, apie 350 laukia eilėje Kotlovkos punkte, Privalkoje laukia daugiau nei 190 sunkvežimių.

Ramesnė situacija pasienyje su Latvija. Tačiau ir ten yra spūsčių. Pasienio kontrolės punkte "Grigorovščina" eilėje laukia daugiau nei 130 sunkvežimių, o "Urbanuose" — daugiau nei 170 sunkvežimių.

Lenkijos kryptimi susidarė nedidelės eilės. Didžiausia eilė "Bruzgi" patikros punkte — patikrinimo laukia daugiau nei 150 sunkvežimių. "Berestovicoje" ir "Kozlovičiuose" stovi po penkiasdešimt automobilių.

Eilės kontroliniuose punktuose ES kryptimi atsiranda gana dažnai. Paprastai tai atsitinka dėl programinės įrangos veikimo sutrikimų. Kaip pranešė Lietuvos pasieniečiai, atstatyti darbą reikia laiko, o muitinės pareigūnai ir pasieniečiai krovinius įformina rankiniu režimu, todėl laidumas mažėja.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas ne kartą yra pareiškęs, kad Lietuva pažeidžia susitarimus dėl ritmingo transporto priėmimo, dėl to susidaro eilės.

Tegai:
eilės pasienyje, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Lietuvos ugniagesiai, archyvinė nuotrauka

Vilniuje teko evakuoti daugiabučio namo gyventojus

(atnaujinta 08:29 2021.03.09)
Teisėsaugos institucijos gavo pranešimą,  kad sutrūkinėjo daugiabučio gyvenamojo namo sienos, visi namo gyventojai buvo evakuoti

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Vilniuje iš daugiabučio namo buvo evakuoti gyventojai, pranešė Lietuvos policija.

Pirmadienį vakare gautas pranešimas, kad Vilniuje, Gabijos gatveje, sutrūkinėjo daugiabučio gyvenamojo namo sienos.

Atvykus į įvykio vietą specialiosioms tarnyboms buvo nustatyti sienų apdailos išorinio sluoksnio trūkiai. Iš namo evakuoti žmonės. 

Surinkta medžiaga pagal LR BK 271-1 str. 1 d.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Aktyvistas sukritikavo Vilniaus viešojo transporto darbą karantine
Dar 3 Vilniaus mokyklos planuoja atverti duris moksleiviams
"Einanti paroda" Vilniuje: taiki menininkų protesto akcija Lietuvoje