Valdas Adamkus ir Vytautas Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Buvę Lietuvos vadovai pasiskiepijo nuo koronaviruso

(atnaujinta 18:12 2021.02.19)
Gydytojai prašo vyresnio amžiaus žmonių būti pozityvių ir nesivelti į nereikalingas diskusijas apie skiepus

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, jo žmona Alma ir profesorius Vytautas Landsbergis buvo tarp pirmųjų 75 pagyvenusių žmonių, paskiepytų Santaros klinikų šeimos medicinos centre. Apie tai pranešė gydymo įstaigos spaudos tarnyba. 

Prezidentas Valdas Adamkus su žmona atvyko pakiliai nusiteikę ir teigė abu su žmona niekada neturėję nė menkiausių dvejonių, kad būtina skiepytis nuo COVID-19.

"Džiaugiuosi, kad turime galimybę pasirūpinti Lietuvos žmonėmis. Specialistai tokie įgudę, taip gerai atlieka savo darbą, kad niekam neturėtų skaudėti", — sakė Adamkus.

Šiandien Santaros klinikose bus paskiepyti dar 216 Šeimos medicinos centrui priklausančių senjorų, o rytoj vakcinacija bus tęsiama.

Santaros klinikų Vidaus diagnostikos skyriaus vedėja dr. Aušra Marcijonienė kviečia visus senjorus būti pozityvius ir nesivelti į nereikalingas diskusijas — skiepytis būtina.

Gydytoja paaiškino, kaip atvykti skiepytis, kad bus nurodyta data, laikas ir vieta, kur reikia atvykti. Reikėtų tiksliai laikytis nurodytų laikų, kad būtų išvengta nereikalingo būriavimosi. Kiekvienam atvykusiajam reikia užpildyti anketą — keletą klausimų apie sveikatos būklę: ar neserga virusine liga, ar neturi temperatūros, ar nebuvo anksčiau alerginių reakcijų.

"Dūris neskausmingas, po injekcijos tenka pabūti įstaigos patalpose 15 minučių, kad medikai galėtų įsitikinti, kad paskiepytajam nepasireiškė kokių netikėtų reakcijų, pavyzdžiui, alerginių. Po antrojo skiepo kiek dažniau pasitaiko vietinės reakcijos į skiepą — patinimas, skausmas, bet gali pakilti ir temperatūra, todėl rekomenduojame turėti namuose paracetamolio, kad būtų po ranka vaistų ir nereikėtų naktį ieškoti pagalbos. Jei atsirastų pacientą labai neraminančių simptomų, reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją", — sakė ji.   

Lietuvoje jau nustatyta daugiau nei 192 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau nei 178 tūkstančiai žmonių, o 3 145 mirė. 

Iš viso Lietuvoje paskiepyti 113 208 asmenys, daugiausia moterys — daugiau nei 89 tūkst.

Karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio pradžios ir pratęstas iki vasario pabaigos. Vyriausybė patvirtino planą, kaip palengvinti apribojimus, atsižvelgiant į atvejų skaičių. 

Atsidaryti leista tik toms parduotuvėms, kioskams ir paviljonams, kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kv. m. Jeigu parduotuvė didesnė, ji durų atverti negali. Vienam klientui parduotuvėje privalo būti užtikrintas 20 kv. m plotas. Jeigu parduotuvė maža, vienu metu gali būti aptarnaujamas vienas žmogus.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Klaipėdietis pasiskundė dėl Klaipėdos uosto veiklos

Į Uosto direkciją kreipęsis gyventojas nurodė, kad ant namų langų pastebimos geležies rūdos dulkės, o vasario pabaigoje keletą naktų buvo fiksuotas triukšmas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Lietuvos gyventojai skundžiasi problemomis, susijusiomis su Klaipėdos uosto veikla.

Kaip praneša Klaipėdos uosto spaudos tarnyba, į administraciją kreipėsi gyventojas, kuris nurodė, kad ant namų langų pastebimos geležies rūdos dulkės, o vasario pabaigoje keletą naktų buvo fiksuotas triukšmas.

Reaguodama į gautą gyventojo skundą dėl taršos, uosto direkcija sukvietė į nuotolinį pasitarimą atsakingas aplinkosaugos, NVSC institucijas, uosto krovos įmonės, gyventojų atstovus. Anot Uosto direkcijos vadovų, pasikartojanti taršos problema turi būti suvaldyta.

"Gyventojai skundžiasi – yra problema, kuri siejama su uosto veikla. Todėl, Uosto direkcijos nuomone, tai yra visų institucijų, atsakingų už visuomenės sveikatą, aplinkosaugą, taip pat ir uosto įmonių pareiga šią problemą spręsti. Kituose panašiuose uostuose taip pat yra kraunami tokie kroviniai, bet situacija yra suvaldoma. Todėl taršos sprendimo būdai pagal esamus reikalavimus ir normas turi būti atrasti ir Klaipėdoje“, – teigė Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Uosto direkcija raštu kreipėsi į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentą, Aplinkos apsaugos agentūrą, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą, prašydama skubiai paimti mėginius ir nustatyti, ar tarša susijusi su uosto veikla.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus
Dar šiemet visuomenei planuojama atverti Klaipėdos švyturį
JAV kompanija rengs pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtros projektinius pasiūlymus
Policija, archyvinė nuotrauka

Šiaulių rajone prie vairo  sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas

Šiaulių apskrities VPK pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė, jis uždarytas į areštinę, vyksta ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Trečiadienį Šiaulių rajone, Bubių kaime, prie vairo ne tarnybos metu sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas. 

Kaip pranešė Policijos departamentas, automobilį "VW Passat" vairavęs 1988 metais gimęs neuniformuotas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas sustabdytas apie 10 valandą ryto.

Pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė. 

Vairuotojas uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281-1 str. 1 d.

Tegai:
policija
Dar šia tema
Vilniuje vyras su peiliu bandė pasislėpti nuo policijos virtuvėje
Lietuvoje pasirodys virtualus policijos patrulis