Traukinys Maskva–Minskas, archyvinė nuotrauka

Atsiras daugiau stotelių geležinkelio maršrutuose tarp Rusijos ir Baltarusijos

(atnaujinta 23:47 2021.02.20)
Dėl pandemijos praėjusiais metais buvo sustabdytos reguliarios oro, kelių ir geležinkelių paslaugos, taip pat tarp abiejų šalių

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Baltarusijos ir Rusijos Federacijos geležinkeliai, palaipsniui atkuriant keleivių srautus, didina sustojimų tarp šalių skaičių, pranešė Baltarusijos geležinkeliai (BZD). 

Penktadienį Maskvoje vykusiame vieningos Sąjunginės valstybės transporto sistemos formavimo ir priežiūros koordinavimo komisijos posėdyje Baltarusija pasiūlė Rusijai išplėsti geležinkelių ir oro eismą. Visų pirma buvo pasiūlyta didinti traukinių, važiuojančių maršrutu Minskas–Maskva, dažnumą kasdien organizuojant keleivių įlaipinimą ir išlaipinimą Oršos-Centrinėje stotyje ir atnaujinti traukinių važiavimą į Sankt Peterburgą ir Adlerį. 

"Baltarusijos ir Rusijos geležinkeliams sąveikaujant ir vadovaujantis operacinės būstinės sprendimais užkirsti kelią naujos koronavirusinės infekcijos plitimui Rusijos Federacijoje, tęsiasi laipsniškas tarptautinio keleivių srauto atnaujinimas tarp Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos", — sakoma Baltarusijos geležinkelių tinklalapio pranešime. 

Taigi, pasak pranešimo, firminis greitasis traukinys "Belarus" №2/1 Minskas–Maskva, kuris pradės keliauti iš Minsko vasario 20 dieną, o iš Maskvos — vasario 21 dieną, atnaujinta Oršos-centrinės stoties keleivių įlaipinimo ar išlaipinimo stotelė. 

Be to, traukinys Nr. 79/80 Kaliningradas–Sankt Peterburgas (iš Sankt Peterburgo vasario 22 dieną, iš Kaliningrado — nuo vasario 24 dienos) stos Vitebsko stotyje su galimybe važioti maršrutu Vitebskas–Sankt Peterburgas–Vitebskas. 

Kaip praneša Baltarusijos geležinkeliai, traukinys Nr. 360/359 Kaliningradas–Adleris, išvykstantis iš Kaliningrado nuo vasario 22 dienos, o iš Adlerio — nuo vasario 25 dienos, sustos Minsk-Keleivinėje ir Oršos-Centrinėje stotyse su galimybe keliauti maršrutu Minskas–Adleris–Minskas. 

Pernai vykstant COVID-19 pandemijai, nemažai pasaulio šalių ėmėsi karantino priemonių ir uždarė savo sienas užsieniečiams, o reguliarūs oro, kelių ir geležinkelių susisiekimai buvo sustabdyti, taip pat tarp Baltarusijos ir Rusijos. 

Nuo 2021 metų vasario 8 dienos keleivių susisiekimas geležinkeliu abipusiškai atnaujintas maršrutu Minskas–Maskva–Minskas, taip pat maršrutu Maskva–Kaliningradas, Kaliningradas–Sankt Peterburgas su sustojimu Minske. 

Tegai:
Baltarusija, Rusija, geležinkelis
Briedis kelyje

Vasarį aplinkosaugininkai gavo daugiau nei 1,5 tūkst. gyventojų pranešimų

(atnaujinta 00:40 2021.03.06)
Vien per praėjusį mėnesį dėl įvykių su laukiniais gyvūnais buvo pranešta daugiau kaip 900 kartų, iš kurių apie 500 buvo apie su transporto priemone susidūrusius laukinius gyvūnus

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba šių metų vasarį gavo 1 595 gyventojų pranešimus, praneša departamento spaudos tarnyba.

Vilniaus regiono žmonės lapkritį į PPT kreipėsi 358 kartus, Kauno — 281, Klaipėdos — 297, Alytaus — 114, Marijampolės — 63, Panevėžio — 125, Šiaulių — 218, Utenos — 139.

Didžiąją dalį gautų pranešimų sudaro pranešimai apie įvykius dėl sužeistų, automobilio užmuštų ar sužalotų laukinių gyvūnų, dėl laukinių gyvūnų, esančių nebūdingoje jiems aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves. Taip pat dėl laukinių gyvūnų, galinčių kelti pavojų žmonėms, jų sveikatai ar turtui.

Vasarį gauta 911 pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 499 buvo apie su transporto priemone susidūrusius laukinius gyvūnus. Palyginimui, 2020 metų vasarį buvo gauta 566 pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 411 pranešimų buvo apie laukinių gyvūnų susidūrimus su transporto priemone.

Be įvykių su laukiniais gyvūnais, daugiausia pranešimų apie galimus gamtosauginius pažeidimus gauta dėl atliekų deginimo (124), tai sudaro 20 proc. visų gautų pranešimų. 

Apie medžioklės pažeidimus šį vasarį pranešta 80 kartų (13 proc.), atliekų netvarkymą — 52 (9 proc.), atliekų deginimą — 124 (20 proc.),  žvejybos pažeidimus — 65 (11 proc.), vandens taršą — 26 (4 proc.), taršą nuotekomis — 75 (12 proc.), oro taršą — 77 (13 proc.).

Tegai:
aplinkosaugininkai, gyvūnai
Dar šia tema
Aplinkosaugininkai aptiko galimą taršos šaltinį Salantų miestelyje
Pasienietė

Suklastotą vairuotojo pažymėjimą pasieniečiams pateikęs baltarusis suimtas mėnesiui

(atnaujinta 14:22 2021.03.05)
Pasieniečiams prie vairo sėdėjęs užsienietis pateikė tvarkingus automobilio dokumentus, tačiau jo turėtas baltarusiškas vairuotojo pažymėjimas sukėlė įtarimų

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė baltarusį, kuris patikros metu pateikė, įtariama, suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį VSAT pareigūnai ties Lazdijų rajono Akmenių kaimu patikrinti sustabdė iš Lenkijos ką tik įvažiavusį automobilį "Honda Accord". Serbiškais numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 40-metis Baltarusijos pilietis, turintis Serbijos vizą. Taip pat kartu kaip keleivis vyko Serbijos pilietis.

Pasieniečiams prie vairo sėdėjęs užsienietis pateikė tvarkingus automobilio dokumentus, tačiau jo turėtas baltarusiškas vairuotojo pažymėjimas sukėlė įtarimų. Pirminiais duomenimis, tai — klastotė.

VSAT pareigūnai vairuotoją sulaikė ir uždarė į areštinę.

Dėl disponavimo suklastotu dokumentu ar jo panaudojimo Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šį nusikaltimą baltarusiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Vėliau baltarusis suimtas mėnesiui ir patalpintas į Kauno tardymo izoliatorių.

Automobilis "Honda Accord" perduotas tvarkingus dokumentus turėjusiam Serbijos piliečiui. Jam leista tęsti kelionę.

Dar šia tema
Neries upėje rasta 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Vakcina nuo koronaviruso

Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą

(atnaujinta 00:47 2021.03.06)
Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 mutacijas, kilusias iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Vašingtono universiteto medicinos mokyklos Sent Luise mokslininkai įrodė, kad trys naujos greitai plintančios SARS-CoV-2 koronaviruso padermės yra atsparios antikūnams prieš pradinę viruso formą, atsirandantiems skiepijant arba pasveikus nuo COVID-19. Tyrėjų straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos, sako mokslininkai. Nors kai kurie žmonės sukuria pakankamai antikūnų, kad būtų apsaugoti nuo šių atmainų, susilpnėjęs imunitetas yra rizikos faktorius vyresnio amžiaus žmonėms.

Vakcinos nukreiptos į koronaviruso S-baltymą, kuris užtikrina viruso gebėjimą prisitvirtinti prie ląstelių ir į jas patekti. Beveik metus pandemijos metu koronaviruso mutacijos nepaveikė šios molekulės, tačiau naujose padermėse buvo rasta reikšmingų pokyčių, kurie galėjo sumažinti vaistų ir vakcinų, atpažįstančių S baltymą, veiksmingumą.

Tyrėjai ištyrė antikūnų kiekį žmonių, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 infekcijos ar buvo paskiepyti Pfizer vakcina, kraujyje. Jie taip pat ištyrė antikūnus pelių, žiurkėnų ir beždžionių, vakcinuotų eksperimentine COVID-19 vakcina, sukurta Vašingtono universiteto medicinos mokykloje, kraujyje. Paaiškėjo, kad įprasto antikūnų lygio pakako neutralizuoti padermę iš JK, tačiau kitoms dviem koronaviruso mutacijoms reikėjo 3,5–10 kartų daugiau antikūnų.

Nors mokslininkai negali pasakyti, kaip naujos galimybės paveiks pandemiją, mokslininkai tikisi, kad vakcinos nepraras efektyvumo ir koronavirusas nesukels atsparumo vaistams.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje