Moteris, archyvinė nuotrauka

Lietuvos pilietis įtariamas seksualiniu moterų Rusijos ir Lenkijos išnaudojimu

(atnaujinta 00:12 2021.02.24)
Lietuvis veikė kaip organizuotos nusikalstamos grupuotės narys, nusikaltėliai kvietė moteris į Ispaniją, žadėdami joms darbą. Tačiau atvykusios jos buvo verčiamos užsiimti prostitucija

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Ispanijos nacionalinė policija neutralizavo nusikalstamą grupuotę, užsiimančią seksualiniu moterų iš Rusijos ir Lenkijos išnaudojimu, praneša RIA Novosti su nuoroda į policiją. 

Pasak Nacionalinės policijos, grupuotė buvo įsikūrusi Alikantėje ir Valensijoje ir turėjo "padalinius" Lenkijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje ir Ukrainoje. 

Tyrimas, kuriame dalyvavo Europolas, prasidėjo po to, kai viena iš aukų kreipėsi į policiją. 

Moterys buvo kviečiamos į Ispaniją, joms buvo pažadėtas darbas JK ir Vokietijoje. Tačiau atvykę jos buvo verčiamos užsiimti prostitucija. 

Per operaciją, kurioje dalyvavo apie 100 policijos pareigūnų, buvo sulaikyta 17 žmonių — Alikantėje, Valensijoje, Palmoje. Tarp suimtųjų yra Rusijos (4), Ukrainos (6), Lenkijos (2), Vokietijos (1), Urugvajaus (1), Moldovos (1), Lietuvos (1), Baltarusijos (1) piliečių, pranešė policija. Teisėjas nusprendė išsiųsti tris žmones į įkalinimo įstaigą, paleistos dvi moterys. 

Nustačius kelionių apribojimus dėl COVID-19 epidemijos, grupuotė susisiekė su kita organizacija, kuri už dideles sumas moterims pateikė netikrus medicininius dokumentus. 

Be to, organizuota nusikalstama grupuotė užsiėmė marihuanos auginimu — buvo sulaikyta 300 augalų ir 40 kilogramų narkotikų, nusikaltėliai naudojo padirbtas kreditines korteles, kuriomis apmokėdavo brangius viešbučius ir pirkdavo bitkoinus. 

Paimti du automobiliai, 16 tūkstančių eurų grynųjų, telefonai, kompiuteriai, papuošalai, netikri dokumentai.

Tegai:
organizuota nusikalstama grupuotė, nusikalstama organizacija, prostitucija, lietuvis
Dar šia tema
Uostamiestyje dvi brazilės vertėsi prostitucija
Sunkvežimis

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje stovi daugiau nei 1000 sunkvežimių

(atnaujinta 08:32 2021.03.09)
Iš viso daugiau nei du tūkstančiai sunkvežimių bando išvykti iš Baltarusijos į ES šalis

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Baltarusijos ir Lietuvo pasienyje susidarė didelės eilės sunkvežimių, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Tik pasienio kontrolės punkte "Kamennyj Log" antradienio rytą stovi daugiau nei 550 sunkvežimių. Beniakonyse — laukia beveik keturi šimtai sunkvežimių, apie 350 laukia eilėje Kotlovkos punkte, Privalkoje laukia daugiau nei 190 sunkvežimių.

Ramesnė situacija pasienyje su Latvija. Tačiau ir ten yra spūsčių. Pasienio kontrolės punkte "Grigorovščina" eilėje laukia daugiau nei 130 sunkvežimių, o "Urbanuose" — daugiau nei 170 sunkvežimių.

Lenkijos kryptimi susidarė nedidelės eilės. Didžiausia eilė "Bruzgi" patikros punkte — patikrinimo laukia daugiau nei 150 sunkvežimių. "Berestovicoje" ir "Kozlovičiuose" stovi po penkiasdešimt automobilių.

Eilės kontroliniuose punktuose ES kryptimi atsiranda gana dažnai. Paprastai tai atsitinka dėl programinės įrangos veikimo sutrikimų. Kaip pranešė Lietuvos pasieniečiai, atstatyti darbą reikia laiko, o muitinės pareigūnai ir pasieniečiai krovinius įformina rankiniu režimu, todėl laidumas mažėja.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas ne kartą yra pareiškęs, kad Lietuva pažeidžia susitarimus dėl ritmingo transporto priėmimo, dėl to susidaro eilės.

Tegai:
eilės pasienyje, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Lietuvos ugniagesiai, archyvinė nuotrauka

Vilniuje teko evakuoti daugiabučio namo gyventojus

(atnaujinta 08:29 2021.03.09)
Teisėsaugos institucijos gavo pranešimą,  kad sutrūkinėjo daugiabučio gyvenamojo namo sienos, visi namo gyventojai buvo evakuoti

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Vilniuje iš daugiabučio namo buvo evakuoti gyventojai, pranešė Lietuvos policija.

Pirmadienį vakare gautas pranešimas, kad Vilniuje, Gabijos gatveje, sutrūkinėjo daugiabučio gyvenamojo namo sienos.

Atvykus į įvykio vietą specialiosioms tarnyboms buvo nustatyti sienų apdailos išorinio sluoksnio trūkiai. Iš namo evakuoti žmonės. 

Surinkta medžiaga pagal LR BK 271-1 str. 1 d.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Aktyvistas sukritikavo Vilniaus viešojo transporto darbą karantine
Dar 3 Vilniaus mokyklos planuoja atverti duris moksleiviams
"Einanti paroda" Vilniuje: taiki menininkų protesto akcija Lietuvoje