Žmonės mieste

Nedarbas Lietuvoje yra žymiai didesnis nei ES, pareiškė prezidento patarėjas

(atnaujinta 23:27 2021.02.23)
Pasak valdininko, Lietuvos valdžia ypač susirūpinusi dėl jaunų ir pagyvenusių žmonių nedarbo

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Nedarbo lygis Lietuvoje yra apie 1,5 karto didesnis nei Europos Sąjungoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

Respublikos prezidento patarėjas socialinės ir ekonominės politikos klausimais Simonas Krėpšta papasakojo, kad Lietuvos valdžiai pandemijos padarinių srityje ypač nerimą kelia nedarbo augimas.

"Šiuo metu nedarbas Lietuvoje siekia maždaug 10 procentų ir tai yra maždaug pusantro karto didesnis rodiklis negu vidutiniškai Europos Sąjungos šalyse", — pasakė patarėjas.

Pasak Krėpštos, prieš pandemiją nedarbo lygis Lietuvoje buvo žemesnis už ES vidurkį. Pasak patarėjo, ypač nerimą kelia jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių nedarbas.

Krepšta pateikė duomenis, pagal kuriuos nedarbas tarp jaunų žmonių yra beveik 20 proc., o darbingų vyresnio amžiaus žmonių grupėje ypač stipriai paveikti pandemijos tie, kurie dirbo viešbučių, sveikatingumo sektoriuose.

Anksčiau buvo pranešta, kad situacija darbo rinkoje Lietuvoje buvo stabilesnė, palyginti su praėjusiu pavasariu.

Taip pat buvo pažymėta, kad šiemet buvo įdarbinta 19,3 tūkst. darbo ieškančių asmenų — ketvirtadaliu mažiau nei gruodį. Iš jų pagalbą ieškant darbo gavo 14,8 tūkst., tai yra 11,7 proc. mažiau nei praėjusių metų gruodį. Dar 0,7 tūkstančiai žmonių pradėjo dalyvauti aktyviose darbo rinkos politikos priemonėse, o 0,4 tūkstančiai žmonių — palaikomame įsidarbinime.

Tegai:
Lietuva, ES, nedarbas
Dar šia tema
Lietuva pateko į ES antilyderių pagal nedarbo lygį sąrašą
Nedarbas Lietuvoje perkopė 16 procentų
Lietuvoje lėtėja registruoto nedarbo augimas
Policijos pareigūnas

Policijos pareigūnai švenčioniškio automobilyje rado kontrabandines cigaretes

(atnaujinta 16:20 2021.03.08)
Automobilį vyras vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest"

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Švenčioniškiui už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų, rašo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kovo 7-osios naktį, apie 23:00, Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnaai patikrinti sustabdė vyro vairuojamą automobilį "Volvo", kuriuo važiavo ir keleivis. Išvydę juos sustabdžiusius pareigūnus, abu vyrai pradėjo įtartinai elgtis.

Automobilį švenčioniškis vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest", pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Pareigūnai pradėjo administracinių pažeidimų teisenas dėl transporto priemonės vairavimo neturint teisės ją vairuoti, kuri numato baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimties eurų, bei dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką.

Vyrui gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, policija
Dar šia tema
Policija parodė, kaip pardavėja susigrūmė su ginkluotu plėšiku — video
Lietuvoje neblaivus jaunuolis sugadino policijos komisariato duris
Lietuvoje dėl smurto buityje sulaikyta policijos pareigūnė
Dronas

Pasieniečiai perėmė Baltarusijos kontrabandą skraidinusį droną

(atnaujinta 16:12 2021.03.08)
Daugiau nei pusšešto tūkstančio eurų kainuojančią skraidyklę pasieniečiai priverstinai nutupdė panaudoję specialią įrangą

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį bepilotį orlaivį, prie kurio buvo pritvirtintas kontrabandinių cigarečių krovinys, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Vidurnaktį iš sekmadienio į pirmadienį VSAT pareigūnai patruliavo ties Šalčininkų rajono Pašalčies kaimu, prie sienos su Baltarusija. Pasieniečiai tamsoje išgirdo įtartinus garsus. Tokius paprastai skleidžia bepiločiai orlaiviai.

Netrukus pastebėtas ir pats objektas — jį pasieniečiai užfiksavo naktinio matymo įranga.

VSAT pareigūnai panaudojo nešiojamą bepiločių orlaivių užkardymo sistemą, sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą ir priverstinai ją nutupdė.

Paaiškėjo, kad prie "DJI Matrice 600 Pro" drono buvo pritvirtintas ryšulys, kuriame rasta 300 pakelių cigarečių "Minsk Capital MS". Šių rūkalų vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra kiek daugiau nei 900 eurų. Perimta skraidyklė be papildomų aksesuarų oficialų platintojų yra parduodama už daugiau kaip 5 600 eurų.

VSAT pareigūnai patikrino aplinkines vietoves. Droną valdęs asmuo Lietuvos pusėje nerastas. Apie perimtą skraidyklę informuotos Lietuvos karinės oro pajėgos, taip pat pranešta Baltarusijos pareigūnams.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną.

Tegai:
dronas, cigarečių kontrabanda, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškomą Pasvalio rajono gyventoją