Eismo įvykis

Draudikai atskleidė, kam pirmiausia skambina Baltijos šalių vairuotojai po avarijos

(atnaujinta 10:13 2021.02.22)
Taip pat atskleista, kad Lietuvos ir Latvijos vairuotojai dažniau nei Estijos pirmiausia skambina draudikams ir pagalbos kelyje tarnyboms

VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Kelyje eismo nelaimę patyrę Lietuvos vairuotojai vieninteliai Baltijos šalyse pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos numeriu, o sutuoktiniui arba partneriui. Apie tai pranešė draudimo bendrovės "Gjensidige" spaudos tarnyba.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Tyrimo duomenimis, skubios pagalbos numeriu po eismo nelaimės pirmiausia skambina 40 proc. Estijos, 29 proc. Latvijos ir tik 17 proc. Lietuvos gyventojų.

"Gjensidige" Žalų departamento vadovės Baltijos šalims Viktorijos Katilienės teigimu, esant ginčijamai situacijai, net jei eismo nelaimė nėra sudėtinga, reikėtų pirmiausia kreiptis į pareigūnus ir ją išspręsti. "Tokios aplinkybės pastarosiomis savaitėmis neretai fiksuojamos ne tik gatvėse, bet prisnigtuose kiemuose, sausakimšose daugiabučių automobilių parkavimo aikštelėse", — sakė ji.

Pasak Katilienės, žmonės dėl smulkaus įvykio dažnai nesulaukia automobilio, kuriam padarė žalą, savininko ir už valytuvo palieka raštelį su asmeninias duomenimis.

"Jei raštelį radęs vairuotojas paskambins ne jame nurodytu numeriu, o kreipsis pagalbos tiesiai į policiją, tuomet raštelį palikęs eismo įvykio kaltininkas teisiškai bus laikomas pabėgusiu iš įvykio vietos. Todėl net ir nesudėtingos eismo nelaimės neinformuojant apie jas pareigūnų gali komplikuotis", — tvirtina draudikė.

Taip pat tyrimas parodė, kad Lietuvos ir Latvijos vairuotojai dažniau nei Estijos vairuojantys žmonės pirmiausia skambina draudikams ir pagalbos kelyje tarnyboms. 12 proc. lietuvių, 10 proc. latvių ir 5 proc. estų iškart po eismo įvykio kviečiasi pagalbą kelyje. Draudikus apie eismo nelaimę pirmiausiai informuoja 17 proc. Lietuvos ir Latvijos bei 14 proc. Estijos gyventojų.

Gedimino prospektas Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Pagalbos kelyje tarnybos kviečiamos į sudėtingas eismo nelaimes, kai transporto priemone nebegali toliau važiuoti ir vairuotojui reikalinga pagalba transportuojant ją iki artimiausių remonto dirbtuvių arba saugojimo vietos. Draudikams iškart po įvykio skambina tie, kurie yra tikri, kad nei žmonės, nei transporto priemonės nenukentėjo stipriau", — pasakoja draudimo bendrovės atstovė.

Tyrimo duomenimis, didelė dalis žmonių po eismo nelaimės visgi skambina ne tarnyboms, o artimiesiems arba pažįstamiems. Didžioji dalis — beveik trečdalis — vairuotojų visose Baltijos šalyse pirmiausia skambina sutuoktiniui, kiti – draugams ir giminaičiams. Į pastaruosius iškart kreipiasi 9 proc. Lietuvos, 7 proc. ir 6 proc. Estijos vairuotojų. Draugams skambina 9 proc. lietuvių ir po 3 proc. latvių bei estų.

"Matome, kad beveik pusei Baltijos šalių vairuotojų po eismo nelaimės yra sudėtinga elgtis šaltakraujiškai ir pasirinkti teisingą skambučių eiliškumą. Jie skambina svarbiausiems žmonėms, nors dažniausiai iš jų gali sulaukti ne operatyvios pagalbos, o moralinio palaikymo ar dar stipresnių emocijų", — sako draudikė.

Tuo tarpu, Latvijos ir Estijos vairuotojai po eismo nelaimės niekada neskambintų kolegoms, pastariesiems apie įvykį pirmiausia praneštų vos 1 proc. Lietuvos vairuotojų.

Tegai:
Baltijos šalys, draudikai
Dar šia tema
Apklausa parodė, kas labiausiai nepatenkinti Europos Sąjungos politika
Toliau dirbti išėję į pensiją ketina kas antras Lietuvos gyventojas, rodo tyrimas
Apklausa atskleidė, kiek lietuvių galvoja apie sugrįžimą į Lietuvą
Pasienietis

Neapdraustą automobilį vairavęs Baltarusijos pilietis mėgino papirkti VSAT pareigūnę

(atnaujinta 13:57 2021.02.26)
VSAT duomenimis, Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, namo vykusį automobiliu, kurio draudimas nebegaliojo. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį VSAT pareigūnai Medininkų kontrolės punkte tikrino iš Lietuvos į Baltarusiją automobiliu "VW Golf" išvykstančio 55-erių Baltarusijos piliečio dokumentus. Automobilis buvo pažymėtas baltarusiškais numeriais.

Užsieniečio pasienietei pateiktuose dokumentuose buvo įdėta 20 eurų kupiūra. VSAT pareigūnė pasiteiravo, kodėl dokumentuose yra pinigai. Baltarusis paaiškino, kad jo vairuoto automobilio draudimas yra pasibaigęs, o jis kuo greičiau nori išvykti į savo šalį.

Pasienietė Baltarusijos pilietį įspėjo apie už tokius veiksmus gresiančią baudžiamąją atsakomybę, tačiau vairuotojo tai nepaveikė. Užsienietis ir toliau siūlė paimti pinigus.

Tuomet Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Užsieniečiui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

Be to, už neapdrausto automobilio vairavimą VSAT pareigūnai baltarusį dar nubaudė administracine 50 eurų bauda.

Tegai:
kyšis, baltarusis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Baltarusis neįleistas į Lietuvą dėl galimai suklastoto vairuotojo pažymėjimo
Vilniaus oro uoste pasieniečiams įkliuvo už nusikaltimą nuteistas šalies gyventojas
Beveik du tūkstančiai žmonių pažeidė atvykimo į Lietuvą iš Lenkijos taisykles
Stirna kelyje

Lietuvoje dėl stirnos žuvo automobilio vairuotojas

(atnaujinta 13:22 2021.02.26)
Staiga į kelią išbėgus stirnai, automobilio vairuotojas pabandė išvengti susidūrimo. Mašina nuvažiavo nuo kelio bei apvirto

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Kelmės rajone įvyko avarija išbėgus stirnai į kelio važiuojamąją dalį, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko ketvirtadienį, vasario 25 dieną, apie 15:20, kelio Tytuvėnai–Pakapė–Rėkyva 3-ame kilometre. Policijos duomenimis, automobilis "Audi A3", vairuojamas 1998 metais gimusio vyro, vengdamas susidūrimo su į kelio važiuojamąją dalį išbėgusia stirna, kliudė stirną, nuvažiavo nuo kelio, atsitrenkė į kelio ženklą ir betoninę šiukšliadėžę bei apvirto.

Anot pranešimo, eismo įvykio metu sužalotas 1991 metais gimęs automobilio keleivis, kuris, suteikus med. pagalbą, gydomas ambulatoriškai, ir vairuotojas, kuris tą pačią dieną, apie 17:20, ligoninėje mirė.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
avarija, Lietuva, stirna
Dar šia tema
Praėjusią savaitę apie į eismo įvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus pranešta 127 kartus
Rugsėjį aplinkosaugininkai daugiausia pranešimų gavo dėl įvykių su laukiniais gyvūnais
Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis

Gruzijoje užsitraukęs gėdą Pavilionis išplatino pareiškimą dėl padėties Tbilisyje

(atnaujinta 14:53 2021.02.26)
Anksčiau Lietuvos socialdemokratai paragino parlamentarą atsistatydinti dėl jo neprofesionalaus elgesio derybose Tbilisyje
VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis kartu su Europos ir JAV parlamentarais išplatino pareiškimą dėl padėties Gruzijoje. Apie tai pranešė Seimo spaudos tarnyba.

Pareiškime pabrėžiama, kad didžiausios opozicinės partijos "Vieningasis nacionalinis judėjimas" lyderio Nikanoro Melijos areštas pademonstravo "demokratijos ir laisvės pažeidžiamumą" Gruzijoje. Politikai paragino šalies žmones susivienyti, kad politinėmis priemonėmis išspręstų pastaraisiais metais iškilusias problemas, o ne "imtis kitų taikomos taktikos, kuria kenkiama Gruzijos žmonių interesams".

"Po Parlamento rinkimų prasidėję ir iki šiol tebesitęsiantys padėtį destabilizuojantys, antidemokratiniai veiksmai rodo, kad visi esantieji valdžioje yra asmeniškai atsakingi už nuosaikumo išlaikymą, o jeigu tai nėra daroma, kyla padarinių visai tautai. Nėra abejonių dėl Sakartvelo, kaip laisvos Europos šeimos nario, statuso, tačiau jam kyla pavojus dėl smurto ir išpuolių prieš laisvę", — sakoma pranešime.

Be Pavilionio po pareiškimu pasirašė Čekijos, Lenkijos, Latvijos, JAV, Estijos, Vokietijos, Britanijos atstovai.

Anksčiau Lietuvos politikas atsidūrė skandalo centre dėl savo kalbos Tbilisyje, kur jis pagrasino Gruzijai sankcijomis, jei bus sulakytas pagrindinės opozicinės partijos "Vieningasis nacionalinis judėjimas" lyderis Nikanoras Melija. Valdančiosios partijos "Gruzijos svajonė" ministras pirmininkas Iraklijus Garibašvilis pavadino Pavilionio pareiškimus "nepriimtinais ir piktinančiais".

Po to Pavilionis buvo pakviestas į Seimo valdybą paaiškinti kelionės į Gruziją aplinkybes, o socialdemokratai paragino deputatą atsistatydinti. Daugelis politikų pasmerkė parlamentaro elgesį per derybas, manydami, kad Pavilionis elgėsi neprofesionaliai ir pakenkė Lietuvos reputacijai.

Padėtis Gruzijoje paaštrėjo po to, kai buvo sulaikytas didžiausios buvusio prezidento Michailo Saakašvilio opozicijos partijos "Vieningas nacionalinis judėjimas" lyderis Nika Melija. Jis buvo areštuotas partijos "Vieningas nacionalinis judėjimas" biure. Po kelių valandų opozicija paskelbė apie gatvės protestų pradžią.

Melija dalyvavo byloje dėl riaušių organizavimo 2019 metų birželio 20 dieną. Jis atsisakė mokėti paskirtą piniginį užstatą. Prokuratūra pareikalavo, kad jam būtų skirtas kardomasis kalinimas, kol bus atliekamas tyrimas. Praėjusią savaitę teismas patenkino prokuratūros prašymą.

Savo ruožtu Melija apkaltino Gruzijos valdžią bandymu izoliuoti jį nuo politinių procesų ir faktiškai paskelbė nepaklusnumą teismo nuosprendžiui.

Tegai:
Gruzija, Seimas, Lietuva, Žygimantas Pavilionis