Muitinė, archyvinė nuotrauka

Muitininkai sulaikė statybiniais blokeliais užmaskuotą didelę cigarečių kontrabandą

(atnaujinta 17:55 2021.02.24)
Preliminariais duomenimis, sulaikyta apie 350 tūkst. eurų vertės cigarečių, kontrabandą vežusio vilkiko vairuotojas suimtas mėnesiui

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Patikrinę į Lietuvą gabentą beveik 22 tonų statybinių blokelių krovinį, Raigardo kelio posto muitininkai po jais rado tūkstančius pakelių cigarečių, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

Krovininis vilkikas "Iveco", vairuojamas Baltarusijos piliečio, į Raigardo kelio postą atvažiavo vasario 18 dieną, apie 21:30. Vairuotojas deklaravo iš Baltarusijos gabenantis vienai Vilniaus įmonei statybines medžiagas: 22 tonas betoninių blokelių. Tačiau muitinės pareigūnams nusprendus patikrinti mašiną paaiškėjo, kad ant 21 padėklo sukrauti blokeliai tėra krovinio imitacija.

Iš blokelių buvo suformuoti vadinamieji "karstai" — tuščiavidurės slėptuvės su tūkstančiais kontrabandinių cigarečių pakelių jų viduje. Tačiau, ne visi padėklai buvo tokie: kai kuriose slėptuvėse vietoj cigarečių aptiktas supiltas grynas betonas.

Šitaip kontrabandininkai mėgino užmaskuoti nelegalią siuntą, kad dėl kur kas lengvesnių rūkalų nesusidarytų svorio skirtumas tarp realaus ir deklaruoto dokumentuose.

Dėl sudėtingų slėptuvių ardymo darbų kol kas nėra nustatytas tikslus sulaikytos kontrabandos kiekis, tačiau preliminariais pareigūnų vertinimais, šiuo vilkiku mėginta įvežti ne mažiau nei 100 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Tokio kiekio rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — apie 355 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje dėl sulaikytos kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vilkiko vairuotojas vasario 21 dieną  suimtas mėnesiui.

Pernai sausį Kenos geležinkelio poste muitininkai sulaikė panašų kiekį rūkalų, paslėptų traukiniu iš Baltarusijos gabentuose pamatiniuose blokuose. Spalį 60 tūkst. pakelių kontrabandos aptiko Medininkų kelio posto pareigūnai — cigaretės slėptos cementiniuose blokeliuose.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Muitinė
Dar šia tema
Klaipėdos muitininkai sulaikė ratlankių klastotes: žala viršijo 2 milijonus eurų
Pasieniečiai Šalčininkų rajone sustabdė sniego roges, kurias vairavo 13-metė
Pasieniečiai Kuršių mariose vykdė gelbėjimo pratybas
Prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos sulaikyti Šri Lankos gyventojai

Išdavė signalizacija: prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos sulaikyti užsieniečiai

(atnaujinta 21:35 2021.04.12)
Trims jaunuoliams už pažeidimus gresia daugiau nei 900 eurų bauda ir deportavimas į gimtinę

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Šri Lankos gyventojai buvo aptikti puskilometrio atstumu nuo Baltarusijos valstybinės sienos, praneša Baltarusijos pasienio komiteto spaudos tarnyba.

Užsieniečius išdavė apsaugos signalizacija. Smurgainio pasieniečiai nedelsiant išvyko pagal aliarmą, o tarnybinis šuo buvo paleistas sekti pėdsakus. Netrukus Baltarusijos pasieniečiai sulaikė tris jaunuolius. Dokumentų tie neturėjo.

Vaikinai sugebėjo paaiškinti, kad jie yra Šri Lankos piliečiai ir ketina patekti į ES šalis ieškodami geresnio gyvenimo.

Vyksta tyrimas. Už bandymą neteisėtai kirsti sieną užsieniečiams bus skirta bauda iki 2900 Baltarusijos rublių (daugiau nei 900 eurų). Taip pat bus keliamas jų deportavimo į gimtinę klausimas.

Šis atvejis su Šri Lankos piliečiais nėra pirmas nuo mėnesio pradžios. Taigi balandžio 1 dieną netoli Baltarusijos ir Lietuvos pasienio kontrolės punkto "Benyakoniys" automobilyje buvo sulaikyti vyras ir trys merginos. Jie taip pat neturėjo oficialių dokumentų. Dabar svarstomas jų išsiuntimo klausimas.

O Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje balandžio pradžioje buvo sulaikyti 21 metų Etiopijos pilietė ir 31 metų Eritrėjoоу gimusi moteris, kurios vyko į ES. Jos taip pat bus grąžintos į gimtinę.

Tegai:
neteisėti migrantai, Lietuva, Baltarusija, pasieniečiai
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pradės dirbti dar trys kontrolės punktai
Italą vežęs tadžikas pasieniečiams pateikė, įtariama, suklastotą dokumentą
oro tarša, archyvinė nuotrauka

Vilniuje dėl judėjimo apribojimų oras pernai buvo švaresnis

(atnaujinta 21:35 2021.04.12)
Pernai vidutinė metinė kietųjų dalelių koncentracija sostinėje neviršijo ribinės vertės, tačiau didesnis užterštumas šiais teršalais buvo šaltuoju sezonu

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Dėl karantino metu taikytų judėjimo apribojimų vilniečiai 2020 metais kvėpavo švaresniu oru negu 2019-aisiais, rodo Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų duomenys.

Vilniuje pastaraisiais metais daugiausia rūpesčių kelia oro tarša smulkiosiomis kietosiomis dalelėmis. Tačiau pernai vidutinė metinė kietųjų dalelių (KD10 — mažesnių nei 10 mikronų ir KD2,5 — iki 2,5 mikronų) koncentracija sostinėje neviršijo ribinės vertės.

Didesnis užterštumas šiais teršalais, kaip ir paprastai, buvo šaltuoju sezonu, kai būstui šildyti naudojamas kietasis kuras.

Šiltuoju metų laiku daugiausia įtakos prastai oro kokybei turėjo transporto išmetami teršalai ir nuo neapželdintų, dulkėtų paviršių, statybviečių, kelio remonto darbų vietų keliamos dulkės.

Pernai, kaip ir kasmet, pasitaikė dienų, kai oro užterštumas padidėdavo ir dėl teršalų pernašų iš kitų valstybių.

Azoto dioksido, anglies monoksido, ozono, policiklinių aromatinių angliavandenilių, daugelio sunkiųjų metalų vidutinė metinė koncentracija irgi neviršijo nustatytų normų.

Sostinės oro užterštumą tiria keturios automatinės oro kokybės tyrimų stotys: dvi prie intensyvaus eismo gatvių — Žirmūnuose ir Savanorių prospekte, kitos dvi — Senamiestyje ir Lazdynuose.

Vidutinė metinė transporto taršą atspindinčio azoto dioksido koncentracija Žirmūnuose, palyginti su 2019 metais, sumažėjo 19 proc., Senamiestyje ir Savanorių prospekte — 17–22 proc., Lazdynuose šio teršalo koncentracija nepakito.

Vidutinė metinė sieros dioksido koncentracija padidėjo Senamiestyje ir Lazdynuose.

Anglies monoksido koncentracija Senamiestyje buvo didesnė, o kitose stotyse mažesnė nei 2019 m. Vidutinė metinė sunkiųjų metalų (nikelio, arseno, kadmio, švino) koncentracija sumažėjo arba nepakito. Sveikatai labiau kenkiančių policiklinių aromatinių angliavandenilių, išskyrus benzo(a)pireną, koncentracija buvo mažesnė nei 2019 metais.

Vilniaus miesto oro kokybę 2020-aisiais vertinant iš daugiau kaip 10 metų perspektyvos, stebima sieros dioksido, smulkiųjų kietųjų dalelių koncentracijos didėjimo tendencija.

Senamiestyje didėja ir didesnio diametro kietųjų dalelių koncentracija, o transporto taršai atspindėti skirtoje Žirmūnų tyrimų stotyje išmatuojama vis didesnė benzo(a)pireno ir kitų policiklinių aromatinių angliavandenilių, nikelio koncentracija.

Tegai:
oras, Vilnius
Dar šia tema
Nuo pirmadienio — pokyčiai Vilniaus viešajame transporte
Vilniaus oro uoste nufilmuota atnaujinta operacijų valdymo sistema