Vakcinacija nuo COVID-19

NVSC vertins paskiepytų asmenų užsikrėtimo aplinkybes Lauksargių globos namuose

(atnaujinta 12:09 2021.02.27)
NVSC specialistams susirūpinimą kelia tai, kad 13 asmenų buvo paskiepyti tuo pačiu metu ir, vertinant mokslinių tyrimų metu įrodytą vakcinos efektyvumą, tai, kad tokiam asmenų skaičiui imunitetas nesusiformavo, kelia pagrįstų klausimų

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai pradeda papildomą patikrinimą dėl vakcinacijos proceso Tauragės rajone įsikūrusiuose Lauksargių globos namuose, praneša NVSC spaudos tarnyba.

Patikrinimas bus vykdomas po to, kai paaiškėjo, jog praėjusią parą šioje įstaigoje nustatytas naujas COVID-19 protrūkis, dar šeši ligos atvejai patvirtinti šiandien. Taip pat paaiškėjo, kad 14 iš 15 užsikrėtusių žmonių buvo paskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą.

Vertinama, kad nė vienas skiepas, ar būtų kalbama apie skiepus nuo gripo, ar koronaviruso infekcijos, neapsaugo nuo ligos šimtu procentų.

Tačiau NVSC specialistams susirūpinimą kelia tai, kad 13 asmenų buvo paskiepyti tuo pačiu metu ir, vertinant mokslinių tyrimų metu įrodytą vakcinos efektyvumą, tai, kad tokiam asmenų skaičiui imunitetas nesusiformavo, kelia pagrįstų klausimų, į kuriuos turi būti atsakyta.  

Dėl šios priežasties NVSC specialistai atliks nuodugnų tyrimą, siekdami išsiaiškinti situaciją, galimas jos priežastis.

Tegai:
vakcina, vakcinacija, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1788)
Dar šia tema
Lietuva gavo iki šiol didžiausią "Modernos" vakcinos siuntą
Lietuva pasirengusi pasidalinti vakcina su Ukraina tik tuo atveju, jei bus perteklius
Vyriausybė priėmė sprendimą dėl karantino: kaip pasikeis apribojimai
Diskoteka

Vilniuje beveik šimtas žmonių susirinko į vakarėlį karantino metu

(atnaujinta 19:35 2021.04.12)
Dauguma vakarėlio dalyvių buvo studentai, dalyvaujantys Europos Sąjungos švietimo programoje ERASMUS

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Vilniuje beveik šimtas žmonių susirinko į vakarėlį karantino metu, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko naktį į šeštadienį Lietuvos sostinėje. Vilniaus policijos komisariato pareigūnai apie 00:30 gavo pranešimą, kad Kareivių gatvėje esančiame pastate garsiai groja muzika ir nesilaikoma karantino taisyklių.

Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai rado didelę minią žmonių, dauguma jų — ES švietimo programos "ERASMUS" studentai. Buvo nustatyta 89 buvusių vakarėlyje asmenų tapatybė.

Aplinkybės tikslinamos.

Lietuvoje nuo lapkričio pradžios galioja antrasis karantinas. Nepaisant to, kad praėjusią savaitę buvo leista laisvai judėti tarp savivaldybių, respublikoje ir toliau galioja griežti epidemiologiniai apribojimai dėl koronaviruso. Be kito ko draudžiami viešieji renginiai ir dideli susibūrimai.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau nei 226 700 COVID-19 atvejų, beveik 3700 žmonių mirė.

Tegai:
vakarėlis, Lietuva, karantinas, koronavirusas, Vilnius
Dar šia tema
"Kovosime ir tikrai laimėsime". Vilniuje vyko protesto akcija prieš karantino apribojimus
Kauno policija pradėjo tyrimą aplink M.A.M.A muzikos apdovanojimus
"Savo pareigomis nesinaudojau". Jaunius pasisakė apie incidentą su policija
Skandalas Klaipėdoje: Gražulis sušoko skambant homofoginiai dainai
Kam Lietuvoje rašytas karantino įstatymas?
Moterys Vilniuje

Premjerė ragino greičiau skiepyti Lietuvos senjorus

(atnaujinta 18:54 2021.04.12)
Kaip pažymėjo Šimonytė, senjorai serga itin sunkiai, o šios grupės mirtingumas yra pats didžiausias

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad vyresnių nei 65 metų gtventojų skiepijimas ne visose šalies savivaldybėse tolygus ir paragino greičiau skiepyti senjorus. Apie tai praneša spaudos tarnyba.

Ministrė pirmininkė pirmadienį dalyvavo tradiciniame nuotoliniame susitikime su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas prioritetinei vyresnių nei 65 metų asmenų vakcinacijai ir diskusijai, kaip šį procesą būtų galima dar labiau paspartinti.

Anot premjerės, praeita savaitė buvo rekordinė pagal paskiepytų žmonių skaičių, tačiau vyresnių nei 65 metų senjorų skiepijimas ne visose šalies savivaldybėse tolygus: vienose sėkmingai sekasi juos skiepyti, ir jos gali būti pavyzdys kitoms savivaldybėms.

"Esu dėkinga už tai, ką padarėte, bet dar daug ką reikia padaryti. Virusas senjorams negailestingas, senjorai serga itin sunkiai, o šios grupės mirtingumas pats didžiausias. Vyriausybei šiuo metu svarbiausia apsaugoti juos: kuo greičiau kuo daugiau senjorų gaus skiepą, tuo greičiau galėsime pereiti prie kitų grupių skiepijimo. Savo ruožtu Vyriausybė mobilizuoja visas pajėgas, kad palengvintų savivaldai procesą. Pasitelkiami visi įmanomi resursai padėti savivaldybėms organizuoti senjorų atvežimą iki vakcinacijos vietų", – sakė Šimonytė.

Merams buvo pristatytos priemonės, skatinančios aktyvesnį senjorų vakcinavimą.

Šiandien Vyriausybė padidino leistiną asmenų iš skirtingų namų ūkių, galinčių vykti viename automobilyje, skaičių.

"Tokiu sprendimu siekiame paskatinti kaimynus, pažįstamus, kolegas pavežti pasiskiepyti tuos, kurie to padaryti patys negali. Esant poreikiui savivaldybės gali naudoti mokyklų geltonuosius autobusiukus senjorams pavežti iki vakcinavimo vietos arba vakcinavimo komandoms atvežti pas senjorus", – sakė premjerė.

Vakcinomis nuo COVID-19 Lietuvoje jau paskiepyta 479,6 tūkst. gyventojų, tai yra 17,1 proc. visuomenės.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 226 783 žmonės, dėl ligos mirė 3 697 žmonės. Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 597 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės.
Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 444,7 atvejo.

Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir kol kas pratęstas iki balandžio pabaigos.

Tegai:
Ingrida Šimonytė, koronavirusas, vakcina, vakcinacija, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1788)
Dar šia tema
Šalyje nustatyta beveik 600 naujų koronaviruso atvejų
VRM: nuo COVID-19 paskiepyta beveik 30 procentų pareigūnų
Lietuva gavo septynioliktą "BioNTech ir Pfizer" vakcinos nuo COVID-19 siuntą
Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos "kovidiniems" pacientams skirtos lovos