Deguonies matavimas kraujyje

Lietuvoje nustatyta 11 naujų "britiškosios" COVID-19 mutacijos atvejų

(atnaujinta 09:23 2021.02.25)
Iš viso šiuo metu šalyje jau yra žinoma 12 atvejų, kai žmonės užsikrėtė "britiškąja" viruso atmaina. Pirmasis pacientas jau yra pasveikęs

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Lietuvoje nustatyta vienuolika naujų "britiškosios" koronaviruso (COVID-19) atmainos atvejų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Tai patvirtinančius sekoskaitos tyrimų rezultatus šiandien gavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų laboratorija, kurioje per pastarąją savaitę buvo ištirti 96 ėminiai, o šiandien 11-oje ėminių nustatyta šio viruso mutacija.   

Paaiškėjo, kad šeši ėminiai su "britiškąja" koronaviruso atmaina "atkeliavo" iš Vilkaviškio, keturi — iš Kauno, o vienas — iš Marijampolės. 

Iš viso šiuo metu šalyje jau yra žinomų 12 atvejų, kai žmonės užsikrėtė "britiškąja" viruso atmaina. Pirmasis pacientas jau yra pasveikęs. 

Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 195 tūkstančiai COVID-19 atvejų, daugiau nei 181 tūkstantis žmonių pasveiko, o mirė 3 200. Visiškai paskiepyti daugiau nei 69 tūkstančiai žmonių.

Lietuvoje karantinas buvo įvestas nuo lapkričio pradžios ir pratęstas iki kovo pabaigos. Gyventojų judėjimo tarp savivaldybių apribojimas buvo pratęstas iki kovo 15 dienos. Leidžiama judėti tarp žiedinių savivaldybių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)
Dar šia tema
Vokietijoje daugėja pavojingesnių koronaviruso mutacijų
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
PSO papasakojo apie dabartinės situacijos su koronavirusu ypatumus
Greitosios pagalbos automobilis

Lietuvoje vienerių metų vaikas buvo paguldytas į ligoninę dėl galvos traumos

(atnaujinta 11:16 2021.04.11)
Motinos teigimu, mergytė susižalojo atsitrenkusi į stalo kampą. Policijos duomenimis, ji buvo paguldyta į Kauno ligoninę

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Lietuvoje vienerių metų mergaitė su galvos trauma buvo išvežta į ligoninę. Apie tai pranešė Policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko Kaune šeštadienį apie 16:50. 2020 metais gimusi mergina paguldyta į ligoninę ir išvežta į Kauno ligoninę.

Motinos teigimu, vaikas susižalojo atsitrenkęs į stalo kampą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
mergaitės, ligoninė, Kaunas
Dviračio avarija

Girtas Lietuvos politiko sūnus mirtinai partrenkė jauną aktorę, praneša žiniasklaida

(atnaujinta 17:01 2021.04.11)
Pranešime teigiama, kad automobilį tariamai vairavo buvusio Seimo nario Kęstučio Daukšio sūnus Mindaugas Daukšys

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Lietuvos politiko sūnus automobiliu mirtinai partrenkė 25 metų aktorę Iną Mariją Bartaitę. Apie tai pranešė "Vesti", remdamasi Lietuvos žiniasklaida.

Važiuodama dviračiu merginą partrenkė automobilis. Spėjama, kad automobilį vairavo buvusio Seimo nario Kęstučio Daukšio sūnus Mindaugas Daukšys.

Bartaitė buvo sunkiai sužeista ir mirė vietoje. Avarijos metu vairuotojas buvo neblaivus.

Ina Marija Bartaitė yra garsaus Lietuvos kino režisieriaus ir scenaristo Šarūno Barto dukra. Jos motina yra rusų kilmės aktorė Jekaterina Golubeva, mirusi maždaug prieš dešimt metų Paryžiaus metro stotyje.

Литовская актриса Ина Мария Бартайте
Lietuvos aktorė Ina Marija Bartaitė

Praėjusios savaitės viduryje Sputnik Lietuva rašė apie avariją Vilniuje Antakalnio gatvėje, kurios auka buvo 25 metų dviratininkė. Tačiau policija nenurodė avarijoje dalyvavusių asmenų pavardžių. Buvo pranešta, kad vairavusio vyro kraujyje buvo 0,98 promilės alkoholio.

Ina Marija yra atlikusi vaidmenis Šarūno Barto filme "Ramybė mūsų sapnuose" (2015), Kristijono Vildžiūno darbe "Senekos diena" (2016) ir čekų režisierės Bojenos Horackovos juostoje "Walden" (2020).

Литовская актриса Ина Мария Бартайте
Lietuvos aktorė Ina Marija Bartaitė
Tegai:
Lietuva, aktorė, avarija