VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Vidutinė žiemos oro temperatūra Lietuvoje siekė -2,9 °C, tai 0,7 laipsnio šalčiau nei standartinė klimato norma (SKN, 1991–2020 m. vidurkis), rašo Hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.
Pabrėžiama, kad šaltesnė žiema paskutinį kartą buvo tik 2013 metais (-4,1 °C).
Kritulių kiekis žiemą buvo beveik trečdaliu mažesnis nei SKN, Lietuvos vidurkis buvo 104 mm. Ypač mažai kritulių iškrito vasario mėnesį, tik ketvirtis įprastinio kiekio.
Pastovi sniego danga visoje Lietuvoje susiformavo pirmąjį sausio dešimtadienį, o beveik visur nutirpo vasario paskutinėmis dienomis. Šią žiemą daugiausia prisnigo Puvočiuose kur vasario 15–16 dienomis išmatuota 50 cm.
Saulė šią žiemą švietė vidutiniškai 168 valandų, kas ketvirčiu ilgiau nei SKN. Ypač saulėtas buvo vasaris — Saulė švietė beveik dvigubai ilgiau, nei gruodžio ir sausio mėnesius sudėjus kartu.
VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Nuo kitos savaitės Vilnius išplės vakcinacijos bazę, parodų ir kongresų centre "Litexpo" atidarydamas dar vieną masinės vakcinacijos nuo COVID-19 centrą, rašo Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.
Toliau dirbant ir dar dviem masinei vakcinacijai skirtiems centrams savivaldybėje ir Žirmūnų neformaliojo ugdymo centre, kitos ambulatorines sveikatos paslaugas teikiančios sostinės įstaigos galės koncentruotis į anksčiau paskiepytųjų revakcinaciją ir sunkiai judančių pacientų skiepijimą namuose.
"Jei reikės, Vilnius pasiryžęs skiepyti ne tik vilniečius, bet ir aplinkinių regionų gyventojus, kur vakcinavimas stringa", — sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
"Litexpo" didžiausioje salėje Nr. 5, veiks 50 vakcinavimo kabinų. Atvykusieji automobiliais bus iškart nukreipti į vakcinacijos centrui rezervuotą nemokamą parkingą, pasirinkusius viešąjį transportą autobusas atveš iki specialiai įrengtos stotelės. Tam ruošiami nauji maršrutai, vešiantys į vakcinacijos centrą iš kelių miesto vietų.
Pabrėžiama, kad iš parkingo į "Litexpo" teritoriją bus galima patekti tik likus 15 minučių iki skiepo, todėl gyventojai raginami neatvykti per anksti.
Numatoma, kad šis vakcinavimo centras dirbs nuo 10 iki 20 valandos, paslaugas jame teiks beveik visos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, tarp jų ir privačios klinikos.
Primenama, kad išsinuomoti šias patalpas miestui per mėnesį kainuoja apie 30 000 eurų. Miesto tarybai pritarus, patalpos išnuomotos 3-6 mėnesių terminui, su teise pratęsti jį antra tiek, jei to prireiktų dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos ir vakcinacijos. Patalpų paruošimas vakcinacijai kainuos apie 40 000 eurų.
VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Praplėstas Ligų ir kompensuojamųjų vaistų sąrašas naujais kompensuojamaisiais vaistais, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Pažymima, kad nuo balandžio 22 dienos pacientams bus prieinama daugiau kompensuojamųjų vaistų, o nuo liepos 1 dienos pagerintas medicinos pagalbos priemonių prieinamumas.
"Nauji kompensuojamieji vaistai tapo prieinami didesniam pacientų ratui, kuriems nustatytas plaučių ar kasos vėžys, nestabili krūtinės angina, skydliaukės karcinoma, psoriazė ir inkstų ląstelių karcinoma", — teigiama pranešime.
Tuo pačiu šie vaistai, išskyrus vaistus, skirtus skydliaukės karcinomai ir psoriazės gydymui, bus pilnai prieinami pacientams nuo šių metų balandžio 22 dienos, įsigaliojus Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno pakeitimui.
Pabrėžiama, kad kainyno pakeitime, kuris įsigalioja balandžio 22 dienos, yra įrašytos levonorgestrelio spiralės (Fleree 13,5 mg vartojimo į gimdos ertmę sistema). Šis vaistinis preparatas galės būti skiriamas tik pilnametėms merginoms (18–20 metų amžiaus), kurios kreipiasi į ginekologą konsultacijos dėl kontracepcijos.
"Nuo liepos 1 d. priimtas sprendimas padidinti kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių — sauskelnių kiekį iki 60 vnt. per mėnesį asmenims, esant sunkiam šlapimo nelaikymo laipsniui. Iki šiol buvo kompensuojama 45 vnt. sauskelnių per mėnesį", — teigiama SAM pranešime.
Teigiama, kad bus kompensuojamos insulino pompų keičiamosios dalys vyresniems nei 24 metų amžiaus pacientams. Šiuo metu jos kompensuojamos tik asmenims iki 24 metų amžiaus, o šiais sprendimais siekiama pagerinti medicinos pagalbos priemonių prieinamumą pacientams, kuriems slaugai ir gydymui reikalingos medicinos pagalbos priemonės.