kanalizacijos liukas, archyvinė nuotrauka

VDI išvada dėl žuvusių "Vilniaus vandenų" darbuotojų: kalti visi

(atnaujinta 22:12 2021.03.09)
Bendrovė "Vilniaus vandenys" prisiims jai tenkančią atsakomybę dėl nelaimės, tačiau vienareikšmiškai su VDI išvadomis nesutinka

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Bendrovė "Vilniaus vandenys" sulaukė Valstybinės darbo inspekcijos tyrimo ir Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus išvadų dėl trijų "Vilniaus vandenų" darbuotojų žūties, antradienį pranešė bendrovės spaudos tarnyba.

VDI specialistai konstatavo, kad trys bendrovės darbuotojai pernai liepos 21-ąją žuvo vandentiekio šulinyje dėl deguonies stygiaus. Apie deguonies trūkumą ar dujų sankaupą perspėjančia įranga darbuotojai lipdami į šulinį nesinaudojo, nors šiomis apsaugos priemonėmis ir buvo aprūpinti.

Dėl įvykusios nelaimės VDI specialistai konstatavo abipusę — darbdavio ir žuvusiųjų darbuotojų atsakomybę.

VDI specialistai išvadose nurodo galimai įžvelgiantys kai kurių įmonės tvarkų neatitikimą darbų saugos reglamentams, vidinės kontrolės stoką, tačiau pripažįsta, kad nelaimingas atsitikimas darbe įvyko dėl darbuotojų neatsakingų veiksmų ir išvadose konstatuoja, kad už saugų brigados suplanuotų darbų vandentiekio šulinyje atlikimą ir kontrolę nelaimės dieną buvę atsakingi — vyresnysis šaltkalvis ir vyresnysis inžinierius — patys nesilaikė darbų saugos ir nenaudojo turimų saugos priemonių.

"Kaip šios įmonės vadovas apgailestauju dėl įvykusios nelaimės, dar kartą nuoširdžiai atsiprašau žuvusiųjų artimųjų, kad nepavyko išsaugoti gyvybių. Savo ruožtu galiu tik dar kartą pakartoti, ką jau esu sakęs: kartu su komanda darome ir darysime viską, kad skaudi nelaimė įmonėje nepasikartotų. Daugelio prevencinių veiksmų ir papildomų saugos priemonių jau ėmėmės", — sako Marius Švaikauskas, "Vilniaus vandenų" generalinis direktorius.

Pasak Švaikausko, įmonė jai tenkančios atsakomybės nevengs. Tačiau, sulaukus VDI specialistų ir vyriausiojo darbo inspektoriaus išvadų, negali su jomis vienareikšmiškai sutikti.

"Daugeliu atvejų jose įžvelgiame formalų požiūrį vertinant tik įmonės vidinių tvarkų, saugos priemonių, instruktažų atitikimą saugos reglamentams, bet ne realias pastangas tiksliai atkurti įvykio aplinkybes ir įvardinti nelaimės priežastis. Išvadose nėra atsižvelgta į, mūsų manymu, esminę detalę, kad saugos priemones – tarp jų ir gyvybę galėjusį išgelbėti dujų analizatorių — žuvę darbuotojai turėjo, nors jų nelaimės dieną nenaudojo. Ir tai sąlygojo skaudžią nelaimę".

"Vilniaus vandenys" papildomai kreipėsi į Vyriausiąjį valstybinį darbo inspektorių prašydami išvadas patikslinti. Į šį bendrovės prašymą atsižvelgta nebuvo, todėl "Vilniaus vandenys" neatmeta galimybės jas skųsti teismui.

Vis tik, šis sprendimas, pasak Švaikausko, nepakeis nelaimės dieną duoto pažado žuvusiųjų artimiesiems — jie ir toliau jaus įmonės rūpestį ir dėmesį. Nelaukdami VDI išvadų, tris mėnesius po nelaimės "Vilniaus vandenys" mokėjo žuvusiųjų atlygį jų šeimoms, šeimos sulaukė įmonės atstovų dėmesio švenčių proga.

"Darome viską, ką galime, ir kas nuo mūsų priklauso, kad šis skausmingas ir užtrukęs procesas dėl galutinių išvadų paskelbimo dar labiau neužsitęstų ir žuvusiųjų artimuosius pagaliau pasiektų jiems priklausančios "Sodros" mokamos vienkartinės draudimo išmokos", — kalba Švaikauskas.

Pernai liepą Vilniaus rajone Tuščiaulių kaime vykdydami planinius vandentiekio tinklų remonto darbus žuvo trys bendrovės "Vilniaus vandenys" darbuotojai. Pirminiais duomenimis, vykdant planinius vamzdyno montavimo darbus, šulinyje dujomis apsinuodijo ir sąmonę prarado vienas darbuotojas, du jo kolegos nusileido į šulinį vyro gelbėti ir taip pat apsinuodijo vamzdyne susikaupusiomis dujomis.

Atvykę gelbėtojai ištraukė maždaug keturių metrų gylyje buvusius vyrus, buvo bandoma juos gaivinti, tačiau gyvybių išgelbėti nepavyko. Žuvo 51, 53 ir 65 metų amžiaus darbuotojai.

Tegai:
Valstybinė darbo inspekcija, Vilniaus vandenys
Dar šia tema
"Grinda" parodė, kaip į Vilnių pristatyta 15 t sverianti naftos ir smėlio gaudyklė
Tyrimas: tik 38 % Lietuvos gyventojų nepila į kanalizaciją neleistinų medžiagų
Įvardyta, kam staigus oro sąlygų pasikeitimas gali būti mirtinas
Vilniaus gatvėse

Lietuva atsidūrė tarp dešimties labiausiai COVID-19 paveiktų ES šalių 

(atnaujinta 08:33 2021.04.23)
Dar neseniai respublika šiame sąraše buvo tik 20-oje vietoje. Estijoje šis skaičius yra dar didesnis nei kaimyninėse Baltijos šalyse

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Remiantis Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) duomenimis, per dvi savaites Lietuvoje koronavirusas atvejų buvo 501,77 atvejo 100 tūkstančių gyventojų.

Vilniaus senamiestis
© Sputnik / Владислав Адамовский

Lietuva perėjo į dešimtąją vietą tarp Europos Sąjungos šalių. Lietuvos padėtis prastėjo nuo balandžio pradžios, tada ji buvo 20 vietoje. Latvijoje ir Estijoje COVID-19 atvejų per dvi savaites buvo atitinkamai 378,94 ir 602,04 atvejai 100 tūkstančių gyventojų.

Blogiausia padėtis yra Kipre, yra 962,38 atvejai.

Lietuvoje per 14 dienų milijonui žmonių mirė 55,47 asmenys. Tarp Europos Sąjungos šalių ji užima 14-ąją vietą. Latvijoje ir Estijoje šis rodiklis buvo atitinkamai 63,95 ir 112,87.

Didžiausias mirčių skaičius užfiksuotas Vengrijoje— per dvi savaites milijonui gyventojų teko 353,45 atvejo.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau nei 237 tūkstančiai koronaviruso atvejų. Antrasis karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio pradžios. Iki šiol apribojimai buvo pratęsti iki vasaros pradžios, nors valdžia padarė tam tikrų nuolaidų tiek gyventojams, tiek verslui.

Tegai:
Europa, Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Prezidentas: užsikrėtimų koronavirusu rodiklis kelia susirūpinimą
Anykščių rajone nustatyta dar neidentifikuota koronaviruso mutacija
Čaplinskas įvardijo koronaviruso poveikį smegenims
Litexpo

Kitą savaitę Vilniuje atidaromas vakcinacijos centras "Litexpo"

(atnaujinta 16:07 2021.04.22)
Pasak miesto mero Remigijaus Šimašiaus, jei prireiks, Vilnius pasiryžęs skiepyti ne tik vilniečius, bet ir aplinkinių regionų gyventojus, kur vakcinavimas stringa

VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Nuo kitos savaitės Vilnius išplės vakcinacijos bazę, parodų ir kongresų centre "Litexpo" atidarydamas dar vieną masinės vakcinacijos nuo COVID-19 centrą, rašo Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Toliau dirbant ir dar dviem masinei vakcinacijai skirtiems centrams savivaldybėje ir Žirmūnų neformaliojo ugdymo centre, kitos ambulatorines sveikatos paslaugas teikiančios sostinės įstaigos galės koncentruotis į anksčiau paskiepytųjų revakcinaciją ir sunkiai judančių pacientų skiepijimą namuose.

"Jei reikės, Vilnius pasiryžęs skiepyti ne tik vilniečius, bet ir aplinkinių regionų gyventojus, kur vakcinavimas stringa", — sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

"Litexpo" didžiausioje salėje Nr. 5, veiks 50 vakcinavimo kabinų. Atvykusieji automobiliais bus iškart nukreipti į vakcinacijos centrui rezervuotą nemokamą parkingą, pasirinkusius viešąjį transportą autobusas atveš iki specialiai įrengtos stotelės. Tam ruošiami nauji maršrutai, vešiantys į vakcinacijos centrą iš kelių miesto vietų.

Pabrėžiama, kad iš parkingo į "Litexpo" teritoriją bus galima patekti tik likus 15 minučių iki skiepo, todėl gyventojai raginami neatvykti per anksti.

Numatoma, kad šis vakcinavimo centras dirbs nuo 10 iki 20 valandos, paslaugas jame teiks beveik visos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, tarp jų ir privačios klinikos.

Primenama, kad išsinuomoti šias patalpas miestui per mėnesį kainuoja apie 30 000 eurų. Miesto tarybai pritarus, patalpos išnuomotos 3-6 mėnesių terminui, su teise pratęsti jį antra tiek, jei to prireiktų dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos ir vakcinacijos. Patalpų paruošimas vakcinacijai kainuos apie 40 000 eurų.

Tegai:
koronavirusas, vakcinacija, Vilnius
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Lietuvos valdžia įvertino naujos COVID-19 padermės atsiradimą
Čaplinskas įvardijo koronaviruso poveikį smegenims
EK nori paduoti "AstraZeneca" į teismą dėl vakcinų tiekimo problemų, praneša žiniasklaida
Bratislava

Slovakija išsiunčia tris Rusijos ambasados darbuotojus

(atnaujinta 08:33 2021.04.23)
Rusijos URM pareiškė, kad ją nuvylė nedraugiški Bratislavos veiksmai, kuri nusprendė parodyti "pseudo solidarumą su Praha sufabrikuotoje byloje"

VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Trys Rusijos ambasados ​​Bratislavoje darbuotojai turi per savaitę palikti Slovakijos teritoriją pagal aktualią geopolitinę situaciją, taip pat situaciją Čekijoje, ketvirtadienį spaudos konferencijoje pareiškė Slovakijos ministras pirmininkas Eduardas Hegeris. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Atsižvelgiant į aktualią geopolitinę situaciją, taip pat į situaciją Čekijoje, trys Rusijos ambasados ​​darbuotojai Bratislavoje per septynias dienas turi palikti Slovakijos teritoriją", — pasakė Hegeris, atsisakęs atsakyti į žurnalistų klausimus.

Anksčiau Slovakijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Ivanas Korchokas pareiškė, kad Slovakija imsis drastiškų veiksmų remdama Čekiją, kur 2014 metais įvyko sprogimai Vrbeticoje.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Maskva yra nusivylusi dėl šiuo sprendimo.

"Mes esame labai nusivylę nedraugiškais Bratislavos veiksmais, kuri nusprendė parodyti pseudo solidarumą su Praha sufabrikuotoje byloje. Mūsų atsakymas neprivers savės laukti", — pasakė ji.

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas balandžio 17 dieną pareiškė, kad šalies valdžia įtaria Rusijos Federacijos specialiąsias tarnybas prisidėjimu prie sprogimo šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Kremlius šiuos kaltinimus pavadino piktinančiais ir nepagrįstais, o Rusijos užsienio reikalų ministerija — "marazminiu paradu". Nepaisant to, 18 Rusijos diplomatų buvo išsiųsti iš Čekijos.

Kaip atsakomąja priemone Rusija paskelbė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų persona non grata, jie jau išvyko iš šalies. Pirmasis Čekijos vicepremjeras Janas Hamačekas pažymėjo, kad ambasados ​​darbas Maskvoje yra praktiškai paralyžiuotas. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Praha sumokėjo "milžinišką" kainą už žingsnius Maskvos link, tačiau pati smogė savo diplomatinei tarnybai.

Tegai:
diplomatai, Čekija, Rusija, Slovakija