The Roop

Vilniaus meras žada precedento neturinčią šventę, jei Lietuva laimės "Eurovizijoje"

(atnaujinta 17:35 2021.03.12)
Nacionalinę atranką Lietuvoje laimėjo grupė "The Roop", kuri turėjo vykti į konkursą pernai, tačiau jis buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos

VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pažadėjo sostinėje surengti diskoteką po atviru dangumi, jei lietuvių grupė "The Roop" šiais metais laimės dainų konkursą "Eurovizija".

Pasak mero, Lietuvos atlikėjai turi labai daug šansų šiais metais laimėti "Eurovizijoje".

"Jei taip ir įvyks, mano pažadas: Vilniuje surengsime tokią diskoteką po atviru dangumi, kokios Europa dar nematė — kaip jų dainoje "Discoteque"!" — savo Facebook'e parašė politikas.

Jis priminė, kad pernai savivaldybė pavertė Vilnių didžiausia lauko kavine po atviru dangumi, didžiausia atvira meno galerija, o šiemet jis virs didžiausia atvira šokių aikštele, kurioje miestiečiai galės, kaip "The Roop" dainuoja, diskoteka džiaugtis savo namuose.

"Tikiu lietuvių pergale konkurse, o jos proga ryškią ir įkvepiančią nuotaiką paskleisime visame mieste. Žinoma, laikantis visų tuo metu galiosiančių saugumo reikalavimų", — pažymėjo meras.

"The Roop" su daina "Discoteque" laimėjo Lietuvos nacionalinę atranką į "Euroviziją-2021". Grupę sudaro trys žmonės: solistas Vaidotas Valiukevičius, Robertas Baranauskas, kuris groja mušamaisiais, ir Mantas Banišauskas, kuris groja gitara. Jų muzikinį stilių galima apibūdinti kaip roko, poproko, soft-roko, dance-roko, indie ir pop derinį.

Grupė buvo atrinkta atstovauti savo šaliai dainų konkurse "Eurovizija-2020", tačiau konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos. Jų daina "Eurovizijai-2020" su pavadinimu "On Fire" viršijo transliacijos Lietuvoje rekordus ir tapo trečia pagal populiarumą daina "Eurovizijos" YouTube kanale šiais metais.

"The Roop" taps 21-uoju Lietuvos dalyviu "Eurovizijos" dainų konkurse. Pirmą kartą Lietuva dalyvavo konkurse 1994 metais. Geriausias jos rezultatas iki šiol atiteko "LT United", kuris užėmė šeštą vietą su savo daina "We Are The Winners".

Kas žinoma apie "Euroviziją 2021"

  • Grupė "Little Big", kurios daina "Uno" tapo rekordininke pagal peržiūras "Eurovizijos" YouTube kanale, šiais metais neatstovaus Rusijai varžybose, kaip buvo planuota anksčiau. Šį sprendimą komanda priėmė kartu su "Pirmuoju kanalu".
  • Vietoj "Little Big" Rusijai atstovaus dainininkė Maniža su daina "Russian Woman".
  • "Eurovizijos" organizatoriai paragino Baltarusiją pakeisti dainą, kurią šalis ketino atlikti 2021 metų pasirodyme. "Galasy ZMesta" grupės daina "Aš tave išmokysiu" laikoma politizuota. Ji jau pašalinta iš "Eurovizijos" YouTube kanalo.
  • Kipre pasirinkta daina "Eurovizijai" buvo pavadinta "šėtono himnu" ir tikinčiųjų įžeidimu. Kipro teologų asociacija pareiškė, kad Kipro atstovės Elenos Cagrinou dainoje kalbama apie meilę velniui.
  • Estijoje "Eurovizijos" atranką laimėjo Rusijos konkurso "Balsas" dalyvis dainininkas Uku Suviste.
  • Filipas Kirkorovas pranašavo buvusiam Olgos Buzovos vaikinui Davidui Manukianui kelionę į "Euroviziją" kaip atstovui iš Armėnijos.
  • Tuo metu pats su dainininke Natalija Gordijenko nuvyko užkariauti konkursą iš Moldovos.
  • Roterdamas turėjo rengti "Eurovizijos" dainų konkursą dar pernai, tačiau dėl koronaviruso pandemijos renginys vyko internete ir be balsavimo, todėl nugalėtojų nebuvo.
  • Muzikos konkurso šūkis išlieka tas pats: "Open up" ("Atsiverk!").
Tegai:
The Roop, Eurovizija-2021, Eurovizija, Lietuva, Vilnius
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2021" (21)
Policijos pareigūnas, archyvinė nuoytauka

VRM: nuo COVID-19 paskiepyti beveik 8 tūkst. pareigūnų

(atnaujinta 19:09 2021.05.10)
Pasak Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, beveik 8 tūkst. pareigūnų paskiepyti pirmąja skiepo doze ir 1 500 — antrąja

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis gegužės 10 dienos  paskiepyti 7804 Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai arba 52 proc. Taip pat skiepijami asmenys, dirbantys tarnybose.

"Šią savaitę turime beveik 8 tūkstančius pareigūnų paskiepytų pirmąja skiepo doze ir beveik 1500 pareigūnų, kurie jau gavo du skiepus. Po vakcinavimo stebime ir teigiamas tendencijas tarnybose: mažėja sergančių bei esančių izoliacijoje pareigūnų, kartu tai užtikrina efektyvesnį tarnybų darbą ir tolygų krūvių pasiskirstymą", – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienio duomenimis, Lietuvos policijoje šiuo metu pirmąja skiepo doze yra paskiepyti 4 220 pareigūnai ir 685 darbuotojai, tad iš viso paskiepyti 4 905 asmenys. Antrą skiepą jau gavo 910 pareigūnų ir 111 darbuotojų. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente paskiepyti 1 575 ugniagesiai,  iš jų  19 – Ugniagesių gelbėjimo mokyklos kursantų, taip pat paskiepyti 86 Bendrojo pagalbos centro pareigūnai. Antrąjį skiepą jau gavo 109 ugniagesiai – gelbėtojai.  

Viešojo saugumo tarnyboje paskiepytas 321 pareigūnas, antrąją skiepo dozę gavo 25 pareigūnai. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje paskiepyti 1944 asmenys, iš jų 1 582 pareigūnai ir 362 civiliai, antrą skiepą gavo 337 pareigūnai ir 75 civiliai. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje paskiepyti 106 pareigūnai bei 40 gavo antrą skiepą.

Pareigūnai skiepijami savivaldybėse, atsižvelgus į prioritetinių grupių sąrašą. 

Nuo balandžio 8 dienos įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro patvirtinta tvarka, kai leidžiama skiepyti didelėmis organizuotomis grupėmis. 

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta 258 623 užsikrėtimo atvejai, bendras mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius Lietuvoje yra 4 045. 

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius

Tegai:
Vidaus reikalų ministerija (VRM), COVID-19
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Apklausa: 1 iš 4 lietuvių keliauti paskatintų vakcina nuo COVID-19
Nuo COVID-19 nukentėję šalies gyventojai gavo beveik pusę milijardo eurų
COVID-19 testavimas oro uostuose: ką turi žinoti keliautojai
Lietuvoje per parą nustatyti 786 nauji COVID-19 atvejai, mirė 10 žmonių
Televizoriaus ekranas, archyvinė nuotrauka

Tauragėje, Telšiuose ir Laukuvoje bus keičiami televizijos dažniai

(atnaujinta 18:41 2021.05.10)
Dėl keičiamų televizijos dažnių Tauragės, Telšių, Šilalės, Laukuvos, Pagėgių ir jų apylinkių gyventojai, kurie televizijos programas žiūri naudodami kambarines ar lauko antenas turėtų atlikti televizijos kanalų paiešką

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Antradienį, gegužės 11 dieną Tauragėje, Telšiuose ir Laukuvoje (Šilalės r.) bus keičiami skaitmeninės antžeminės televizijos dažniai,  informuoja Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

Gyventojai, priimantys Tauragėje, Telšiuose ir Laukuvoje (Šilalės r.) įrengtų skaitmeninės antžeminės televizijos stočių signalus, nuo gegužės 11 d. ryto turės pakeisti priedėlio ar televizoriaus nustatymus taip, kad aukščiau nurodytos televizijos programos būtų priimamos 38  televizijos kanalu (610 MHz dažniu).

Tauragės, Telšių, Šilalės, Laukuvos, Pagėgių ir jų apylinkių gyventojai, kurie "LNK", "TV6", "BTV", "TV3", "Info TV", "2TV", "TV1", "TV8", "Lietuvos rytas.tv", "Current Time", "Delfi TV" televizijos programoms priimti naudoja kambarines ar lauko antenas, gegužės 11 dieną turėtų imtis šių veiksmų:

Atlikti automatinę arba rankinę programų (kanalų) paiešką. Rekomenduojama prieš atliekant programų paiešką iš programų sąrašo ištrinti neberodomų televizijos programų įrašus.

Jei atlikus paiešką, programų vis tiek nerodo, atkurti priedėlio ar televizoriaus su integruotu imtuvu gamyklinius parametrus ir programų paiešką atlikti iš naujo. Rekomenduojama gamyklinius parametrus nustatyti vadovaujantis įrangos instrukcija.

RRT atkreipia dėmesį, kad jokių pakeitimų nereikės atlikti išmaniosios, kabelinės ar palydovinės televizijos žiūrovams.

Tegai:
televizija
Dar šia tema
Lietuva palaikė opozicijos televizijos kanalų blokavimą Ukrainoje
Latvijoje buvo išjungtas "Rossija-RTR" televizijos kanalas
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II