COVID-19

Pirmojoje eksperimentinėje mokykloje nustatytas teigiamas COVID-19 kaupinys

(atnaujinta 11:10 2021.03.18)
Anksčiau buvo pranešta apie dar du koronaviruso atvejus, nustatytus Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, kur vasario pabaigoje kontaktiniu būdu pradėjo mokytis pradinukai, nustatytas COVID-19 atvejis. Apie tai praneša progimnazijos tėvų atstovas Arūnas Penkaitis.

"Šiandien Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija Blindžių filiale buvo pratestuoti 228 mokiniai iš  11 kontaktiniu būdu besimokančių klasių. Vienas kaupinys parodė teigiamą rezultatą", — savo paskyroje Facebook parašė jis. 

Pasak Penkaičio, vaikų, kurių ėminiai buvo kaupinyje, tėvai informuoti ir skubiai bus atliekami jų papildomi ir asmeniniai testavimai. Tėvų atstovo teigimu, dėl saugumo rytoj klasė mokysis nuotoliniu būdu.

"Jei bent vienas asmeninis COVID tyrimas parodys teigiamą korona virusą - klasė nuotoliniu būdu mokysis 2 savaites. Rytoj Blindžiuose bus atlikta dezinfekcija. Taigi nuo rytojaus Blindžiuose izoliuojasi 2 klasės, o likusios 10 klasių mokosi kontaktiniu būdu", — rašo jis.

Penkaitis praneša, kad ketvirtadienį ryte testavimas kaupinių būdu bus vykdomas Miglos filiale, o penktadienį — Centro filiale.

"Aš tikrai labai neramiai stebiu mūsų vyriausybės šiandienos sprendimą didžiąją dalį Lietuvos mokyklų atidaryti kontaktiniam ugdymui be jokių testavimų ir praktiškai be jokios viruso kontrolės. Panašu, kad arba neatlaikė spaudimo arba tiesiog permetė atsakomybę mokyklų administracijoms ir tėvams. Labai labai tikėkimės, kad viruso plitimas tarp pradinukų nebus didelis ir mokyklos netaps židiniais", — rašo progimnazijos tėvų atstovas.

Anksčiau, kovo 13 dieną, buvo pranešta apie dar du koronaviruso atvejus, nustatytus Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje.

Trečiadienį Vyriausybė nusprendė  nuo kito pirmadienio 45 savivaldybėse atnaujinti pradinukų kontaktinį ugdymą. Pradinių klasių mokiniams leista grįžti į kontaktinį ugdymą tose savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų. 

Tegai:
mokiniai, Vilnius, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1836)
Dar šia tema
Estijoje paaiškintas rusakalbių gyventojų nenoras skiepytis nuo COVID-19
Vilniuje plečiamos testavimo nuo COVID-19 apimtys
JAV paskiepytai motinai gimė vaikas, turintis antikūnų prieš COVID-19
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kur fiksuojami didžiausi COVID-19 židiniai

(atnaujinta 08:58 2021.04.20)
Naujausiais duomenimis, Lietuvoje sergamumo rodiklis šiuo metu viršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pirmadienį aptarė šalies epidemiologinę situaciją ir taikomas karantino režimo priemones, praneša VRM spaudos tarnyba.

"Nors susirgimų skaičius auga, bet matome, kad Velykų savaitgalio ribojimai vis dėlto buvo naudingi ir jų laikymasis leido išvengti staigaus susirgimų skaičiaus didėjimo šalyje", – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Posėdžio metu buvo aptartas ugdymo klausimas. Siekiant kuo greičiau atverti mokyklas, būtina sudaryti sąlygas testavimui, kad tiek mokiniams, tiek mokytojams būtų saugu grįžti į kontaktinį mokymąsi. Anot statistikos, visose švietimo įstaigose apie 0,5 proc. mokinių serga arba yra izoliuoti ir 0,7 proc. mokytojų bei pedagogų serga arba yra izoliuoti.

VRM duomenimis, šiuo metu daugiau nei 60 proc. vaikų yra grįžę į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas, taip pat nuo kovo 22 d. pradinis ugdymas vykdomas kontaktiniu būdu. Skaičiuojama, kad 20 proc. nuo visų esamų židinių yra fiksuojami švietimo įstaigose.

Komisija kreipėsi į Švietimo mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos ministerijas su prašymu pateikti pasiūlymus dėl protrūkių švietimo įstaigose valdymo. Pažymėtina, kad kitos dvi sritys, kur fiksuojami didžiausi protrūkiai – tai gydymo įstaigos ir gamybos įmonės, susirūpinimą kelią ir susirgimai šeimose.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų, nuo kovo mėnesio pasaulio mastu didėja sergamumas koronavirusine COVID-19 infekcija, taip pat auga mirtingumas. Labiausiai paveiktos šalys Europos Sąjungoje yra Vengrija, Lenkija, Švedija ir Estija. 

Lietuvoje sergamumas viršija 500 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, didžiausi skaičiai yra Vilniaus ir Alytaus rajonuose. Lietuvoje pirmuoju skiepu nuo COVID-19 yra paskiepyta apie 20 proc. gyventojų.  

Iš viso šalyje nustatyta daugiau nei 234 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Ketvirtadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1836)
Dar šia tema
Pasukų skonio COVID-19 vakcina? Infekcinių ligų specialistas įvardijo "už" ir "prieš"
Pasiskiepijęs "Pfizer" vakcina Estijoje mirė pagyvenęs žmogus
Sukčiavimu įtariama asmenų grupė gavo 2 mln. eurų paramą nukentėjusiems nuo COVID-19
Vilnius plečia sąrašą: kviečiami vakcinuotis mokytojai ir abiturientai
Prezidentūra, archyvinė nuotrauka

Policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje

(atnaujinta 08:37 2021.04.20)
Sprogmenų pastate nerasta. Vyras, melagingai pranešęs apie Prezidentūroje padėtą sprogmenį po paaiškinimo paleistas

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmadienį policijos pareigūnai gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūros pastate. 

Kaip praneša Policijos departamentas, pranešimas buvo gautas apie 18 val. 20 min. Pareigūnams paskambinęs vyras pranešė, kad maždaug prieš 3 val jį atėjo nepažįstamas asmuo ir pasakė, jog , Prezidentūroje, S. Daukanto a., padėtas sprogmuo. 

1990 metais gimęs vyras, kuris surastas Vilniuje, Saulėtekio al., po paaiškinimo paleistas. 

Sprogmenų pastate nerasta.

Tegai:
Prezidentūra, policija
Dar šia tema
Policija tiria sprogimo Vilniuje aplinkybes Velykų naktį
Lietuvos policija pasipiktino SAM vadovo žodžiais apie vakcinaciją
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone