Vilniaus oro uostas

Lietuvos oro uostai 1,3 mln. eurų atnaujino operacijų valdymo sistemą

(atnaujinta 17:36 2021.03.19)
Įdiegus modernesnę skrydžių informacijos sistemą, šią savaitę Vilniaus oro uoste taip pat išjungiamos senosios skrydžių informacijos švieslentės, kurios buvo sumontuotos 2007 metais

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Siekiant pagerinti keleivių patirtį, didinti oro uostų operacijų efektyvumą ir modernizuoti procesų valdymą, visuose trijuose šalies oro uostuose šią savaitę baigta diegti nauja oro uosto operacijų valdymo sistema, praneša Vilniaus oro uostas.

Vieną iš jos dalių keliautojai dažniausiai mato ekranuose, ieškant informacijos apie skrydį, nusileidusį lėktuvą ar bagažo atsiėmimo juostą. Sistemos diegimas visuose oro uostuose pradėtas 2019 metais, į ją investuota 1,3 mln. eurų.

Информационное табло в литовском аэропорту
Lietuvos oro uostai atnaujina operacijų valdymo sistemą

Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose įdiegta sistema suteiks galimybę užtikrinti efektyvesnę operacijų veiklą, kadangi skrydžių informacija bus automatiškai gaunama iš visame pasaulyje plačiai naudojamų aviacinių platformų. Iki šiol visuose trijuose oro uostuose veikė skirtingos operacijų valdymo sistemos, kurių administravimas buvo sudėtingas ir imlus laikui.

Naujoji operacijų valdymo sistema visuose Lietuvos oro uostuose pakeis buvusias aštuonias skirtingas sistemas ir taip leis taupyti resursus.

Naujoji sistema suteikia galimybę, operatyviai priimti sprendimus, automatiškai paskirstyti oro uosto resursus (priskirti skrydžiui registracijos stalus, vartus, bagažo atidavimo juostas, kitą oro uosto infrastruktūrą), užtikrinti sklandų oro uostų operacijų planavimą, daugelio rodiklių įgyvendinimo sekimą,  vieningus procesus ir principus visuose trijuose oro uostuose.

Taip pat įdiegtas ir skrydžių valdymo bei atvaizdavimo funkcionalumas FIDS. Skrydžių informacija bus rodoma ekranuose visose terminalų vietose. 

Информационное табло в литовском аэропорту
Naujoji operacijų valdymo sistema visuose Lietuvos oro uostuose pakeis buvusias aštuonias skirtingas sistemas ir taip leis taupyti resursus

Ekranuose keleiviai realiu laiku matys svarbiausią informaciją apie įlaipinimo vartus, atvykimo ir išvykimo laikus, pranešimus apie galimą skrydžių vėlavimą ar atšaukimą, bagažo atsiėmimą, kitą aktualią kelionių informaciją.

Iš naujosios operacijų valdymo sistemos skrydžių informacijos duomenys bus perduodami ne tik į keleiviams matomus skrydžių informacijos atvaizdavimo ekranus, bet ir į Vilniaus, Kauno, Palangos oro uostų tinklalapius, oro uostų vidines sistemas.

Taip pat šios sistemos suteiks galimybes skrydžių duomenų pasidalinimui su suinteresuotomis šalimis, jei toks poreikis būtų, tarkime, dėl saugumo reikalavimų.

Įdiegus modernesnę skrydžių informacijos sistemą, šią savaitę Vilniaus oro uoste taip pat išjungiamos senosios skrydžių informacijos švieslentės, kurios buvo sumontuotos 2007 metais. Į šias švieslentes visa skrydžių informacija būdavo įvedama rankiniu būdu.

Dar šia tema
Pernai transporto sektoriuje augo krovinių vežimai, pasiektas Klaipėdos uosto rekordas
"Lietuvos oro uostai" išrinko naują valdybos pirmininkę
Vasarį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusiją
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje autobusas taranavo policijos automobilį

(atnaujinta 09:50 2021.04.20)
Avarijos metu nukentėjo policijos pareigūnas, jis gydomas ambulatoriškai. Dėl įvykio pradėta administracinė teisena

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmadienio vakarą Klaipėdoje įvyko avarija, kurios metu nukentėjo policijos pareigūnas. 

Incidentas įvyko apie 18 val. H. Manto gatvėje. Maršrutinis autobusas "Man" atsitrenkė į stovėjusį su įjungtais raudonos ir mėlynos spalvos šviesos signalais tarnybinį automobilį "VW Caddy". Autobusą vairavo 61-erių vyriškis.

Eismo įvykio metu buvo sužalotas policijos pareigūnas, kuris vairavo automobilį "VW Caddy". 

Suteikus med. pagalbą, pareigūnas gydomas ambulatoriškai. Pradėta administracinė teisena.

Tegai:
policija, Klaipėda
Dar šia tema
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone
Policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje padvigubėjo naujų koronaviruso atvejų

(atnaujinta 10:28 2021.04.20)
Statistikos departamento duomenimis, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1 138 koronaviruso atvejai, tai beveik dvigubai daugiau naujų infekcijų, nei buvo nustatyta vakar. Dar devyni asmenys mirė, praneša Statistikos departamentas.

Iš viso per visą pandemijos laikotarpį buvusių/esamų atvejų skaičius Lietuvoje yra 235 383, 213 118 žmonių pasveiko.

Bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 67 664.

Per pastarąją parą užfiksuotos 9 mirtys nuo COVID-19. Mirusiųjų amžius buvo nuo 40 iki 99 metų. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 3 785.

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,2 procento. 

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 4 541 žmogus, antra skiepo doze — 820. Iš viso 210 611 žmonių šalyje vakcinuoti dviem skiepo dozėmis. Dar 359 269 šiuo metu laukia antros skiepo dozės. Iš viso panaudota 780 491 vakcina. 

Anksčiau Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkai atrado, koks prieskonis yra gera priemonė nuo koronaviruso
Paslaptinga šunų liga pasirodo esanti žarnyno koronavirusas
Lenkijoje prasidėjo masinė vakcinacija nuo koronaviruso