Lietuvos paštas

Lietuvos paštas skelbia siuntų ir laiškų vėlavimo sumažėjimą

(atnaujinta 17:05 2021.03.19)
Situacija  Lietuvos pašte normalizavosi – laiškų ir siuntinių pristatymo terminai pradėjo tolygiai mažėti, auga perskirstomų siuntų skaičius, tačiau problemų vis dar yra

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Lietuvos paštui pavyko atkurti įprastus didžiosios dalies siuntų pristatymo terminus, praneša spaudos tarnyba. 

Dėl daugiau kaip du kartus išaugusio siuntinių skaičiaus ir pereinamojo laikotarpio diegiant automatizuotą skirstymą dalis Lietuvos pašto klientų pirmosiomis kovo savaitėmis susidūrė su laikinais siuntų pristatymo vėlavimais.  

"Kovo pradžioje perėjus prie automatizuoto ir centralizuoto siuntų skirstymo – per vieną dieną iš esmės pasikeitė pašto operacijos: procesai, logistikos sprendimai, IT sistemų sąsajos. Įgyvendinant šį didelės apimties projektą pirmosiomis savaitėms iškilo iššūkių, dėl kurių dalis siuntų buvo pristatoma vėliau nei įprastai", – teigia Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Įmonei pertvarkius vidinius procesus ir pasitelkus papildomus resursus situacija normalizavosi – laiškų ir siuntinių pristatymo terminai tolygiai mažėja, o per savaitę perskirstomų siuntų skaičius sparčiai auga.

Šiuo metu per parą išmanieji siuntinių skirstymo įrenginiai vidutiniškai išskirsto per 140 tūkst. siuntinių, keliaujančių paštais ir LP EXPRESS kurjeriais bei paštomatais. 

Vis dar yra problemų

Dėl skirtingų priežasčių iššūkių vis dar kyla skirstant neregistruotus laiškus bei iš užsienio atkeliaujančias siuntas.

Ženkliai išaugus siuntų srautams, atitinkamai padaugėjo ir neteisingai adresuojamų siuntų skaičius. Kadangi tokias siuntas reikia apdoroti rankomis, Lietuvos paštas padidino žmogiškuosius resursus logistikos centre. Taip pat didesni pajėgumai pasitelkti Kontaktų centre. 

Didžiuosiuose miestuose ir kai kuriuose regionuose paštai ir laiškininkai dirbo ir šventinėmis dienomis. Kurjerinės ir paštomatais keliaujančios siuntos didžiuosiuose miestuose pristatomos ir sekmadieniais.

Taip pat su iššūkiais susiduriama pristatant iš užsienio į Lietuvą siunčiamas siuntas bei laiškus – pandemija globaliu mastu paveikė visą logistikos sektorių, todėl siuntų iš užsienio pristatymas tapo nestabilus ir sunkiai prognozuojamas. Dalis siuntų keliauja naujais maršrutais – ne oro, bet antžeminiu transportu, užsienio paštai nuolat informuoja apie nesklandumus savo šalyje. 

Iš ES šalių siuntos karantino metu keliauja šiek tiek ilgiau nei įprastai, galimi pavieniai vėlavimai dėl netiksliai nurodyto adreso ar pan. Ilgiausi pristatymo terminai fiksuojami iš trečiųjų šalių, ypač Kinijos. 

Lietuvos pašto duomenimis, per šių metų sausio ir vasario mėnesius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, siuntinių keliaujančių Lietuvoje skaičius išaugo 66 proc. ir siekė daugiau kaip 2,2 mln. vienetų. Paštomatais ir kurjeriais keliavusių siuntų skaičius išaugo net  148 proc. Siuntų iš užsienio skaičius siekė beveik 2,5 mln. vienetų – tai 40 proc. daugiau nei praėjusių metų sausio-vasario mėnesiais.

Tegai:
Lietuvos paštas
Dar šia tema
Į Lietuvą atgabenta dar viena "AstraZeneca" vakcinų nuo koronaviruso siunta
Lietuvos paštas: dėl oro sąlygų gali sutrikti paštininkų ir kurjerių darbas
Litexpo

Kitą savaitę Vilniuje atidaromas vakcinacijos centras "Litexpo"

(atnaujinta 16:07 2021.04.22)
Pasak miesto mero Remigijaus Šimašiaus, jei prireiks, Vilnius pasiryžęs skiepyti ne tik vilniečius, bet ir aplinkinių regionų gyventojus, kur vakcinavimas stringa

VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Nuo kitos savaitės Vilnius išplės vakcinacijos bazę, parodų ir kongresų centre "Litexpo" atidarydamas dar vieną masinės vakcinacijos nuo COVID-19 centrą, rašo Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Toliau dirbant ir dar dviem masinei vakcinacijai skirtiems centrams savivaldybėje ir Žirmūnų neformaliojo ugdymo centre, kitos ambulatorines sveikatos paslaugas teikiančios sostinės įstaigos galės koncentruotis į anksčiau paskiepytųjų revakcinaciją ir sunkiai judančių pacientų skiepijimą namuose.

"Jei reikės, Vilnius pasiryžęs skiepyti ne tik vilniečius, bet ir aplinkinių regionų gyventojus, kur vakcinavimas stringa", — sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

"Litexpo" didžiausioje salėje Nr. 5, veiks 50 vakcinavimo kabinų. Atvykusieji automobiliais bus iškart nukreipti į vakcinacijos centrui rezervuotą nemokamą parkingą, pasirinkusius viešąjį transportą autobusas atveš iki specialiai įrengtos stotelės. Tam ruošiami nauji maršrutai, vešiantys į vakcinacijos centrą iš kelių miesto vietų.

Pabrėžiama, kad iš parkingo į "Litexpo" teritoriją bus galima patekti tik likus 15 minučių iki skiepo, todėl gyventojai raginami neatvykti per anksti.

Numatoma, kad šis vakcinavimo centras dirbs nuo 10 iki 20 valandos, paslaugas jame teiks beveik visos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, tarp jų ir privačios klinikos.

Primenama, kad išsinuomoti šias patalpas miestui per mėnesį kainuoja apie 30 000 eurų. Miesto tarybai pritarus, patalpos išnuomotos 3-6 mėnesių terminui, su teise pratęsti jį antra tiek, jei to prireiktų dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos ir vakcinacijos. Patalpų paruošimas vakcinacijai kainuos apie 40 000 eurų.

Tegai:
koronavirusas, vakcinacija, Vilnius
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Lietuvos valdžia įvertino naujos COVID-19 padermės atsiradimą
Čaplinskas įvardijo koronaviruso poveikį smegenims
EK nori paduoti "AstraZeneca" į teismą dėl vakcinų tiekimo problemų, praneša žiniasklaida
Vaistai

SAM: kompensuojamųjų vaistų sąrašas papildytas naujais vaistais

(atnaujinta 15:40 2021.04.22)
Pažymima, kad šiais sprendimais siekiama pagerinti medicinos pagalbos priemonių prieinamumą pacientams, kuriems slaugai ir gydymui reikalingos medicinos pagalbos priemonės  

VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Praplėstas Ligų ir kompensuojamųjų vaistų sąrašas naujais kompensuojamaisiais vaistais, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pažymima, kad nuo balandžio 22 dienos pacientams bus prieinama daugiau kompensuojamųjų vaistų, o nuo liepos 1 dienos pagerintas medicinos pagalbos priemonių prieinamumas. 

"Nauji kompensuojamieji vaistai tapo prieinami didesniam pacientų ratui, kuriems nustatytas plaučių ar kasos vėžys, nestabili krūtinės angina, skydliaukės karcinoma, psoriazė ir inkstų ląstelių karcinoma", — teigiama pranešime.  

Tuo pačiu šie vaistai, išskyrus vaistus, skirtus skydliaukės karcinomai ir psoriazės gydymui, bus pilnai prieinami pacientams nuo šių metų balandžio 22 dienos, įsigaliojus Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno pakeitimui. 

Pabrėžiama, kad kainyno pakeitime, kuris įsigalioja balandžio 22 dienos, yra įrašytos levonorgestrelio spiralės (Fleree 13,5 mg vartojimo į gimdos ertmę sistema). Šis vaistinis preparatas galės būti skiriamas tik pilnametėms merginoms (18–20 metų amžiaus), kurios kreipiasi į ginekologą konsultacijos dėl kontracepcijos. 

"Nuo liepos 1 d. priimtas sprendimas padidinti kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių — sauskelnių kiekį iki 60 vnt. per mėnesį asmenims, esant sunkiam šlapimo nelaikymo laipsniui. Iki šiol buvo kompensuojama 45 vnt. sauskelnių per mėnesį", — teigiama SAM pranešime.

Teigiama, kad bus kompensuojamos insulino pompų keičiamosios dalys vyresniems nei 24 metų amžiaus pacientams. Šiuo metu jos kompensuojamos tik asmenims iki 24 metų amžiaus, o šiais sprendimais siekiama pagerinti medicinos pagalbos priemonių prieinamumą pacientams, kuriems slaugai ir gydymui reikalingos medicinos pagalbos priemonės.

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vaistai
Elektros perdavimo linijos

"NordBalt" elektros jungtis tarp Švedijos ir Lietuvos bus atjungta remontui

Išjungimas įvyks Švedijos operatoriaus prašymu dėl numatytų planinių priežiūros darbų Nibru keitiklio stotyje

VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. "NordBalt" elektros jungtis, jungianti Švediją su Lietuva, bus atjungta dėl numatytų planinių darbų, praneša Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus "Litgrid" spaudos tarnyba.

Jungtis atjungiama Švedijos perdavimo sistemos operatorius "Svenska kraftnät" prašymu dėl numatytų planinių priežiūros darbų Nibru keitiklio stotyje. Jungtis nebus prieinama prekybai nuo balandžio 26 dienos 7:00 iki balandžio 29 17:00 Lietuvos laiku.

"Litgrid" šiuos kasmetinius "NordBalt" keitiklio stoties Klaipėdoje aptarnavimo darbus jau atliko praėjusių metų spalį, šių metų rudenį jie taip pat bus atliekami.

2020 metais "NordBalt" bendras jungties prieinamumas rinkai buvo 95,63 proc. Per metus iš Švedijos į Lietuvą per šią jungtį  importuota 4,8 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43% viso elektros importo.

700 MW galios elektros jungtis su Švedija pradėjo veikti 2016 metais.

Tegai:
Švedija, NordBalt, elektra, energetika, Lietuva
Dar šia tema
Gyvenimas be BRELL: ką paskatino bandomasis Baltijos šalių rusiškos elektros atsisakymas?
"Rosatom" nebus pašalinta iš atominės elektrinės statybų Čekijoje konkurso
Praėjusią savaitę Lietuvoje elektra pabrango 47%