Pavasaris

Kovo 22–28 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 09:40 2021.03.22)
Šią savaitę derėtų skirti didesnį dėmesį probleminėms sritims. Taip pat susilaikyti nuo rimto fizinio ir emocinio streso

Dabar puikus laikas bet kokioms veikloms įdedant daugiau pastangų, ypač susijusioms su kūrybiniu darbu ir naujų pajamų šaltinių paieškomis.

Avinas (03.21-04.20) Avinas šią savaitę daugiausia dėmesio skirs santykiams su bendraamžiais, vadovybe ir visais, kurie yra aukštesni už jus pagal amžių ar pareigas. Patartina atsisakyti iniciatyvų tais klausimais, kurie nepatenka į jūsų kompetencijos sritį. Tai taikoma ir darbui, ir asmeniniam gyvenimui. Trumpam tapkite išoriniu stebėtoju.

Jautis (04.21-05.21) Savaitės horoskopas Jaučiams pataria atkreipti dėmesį į savo sveikatą. Sumažinkite fizinį aktyvumą, atsiribokite nuo visko, kas sutrikdo ir pažeidžia psichinį komfortą. Net menkiausi nukrypimai nuo įprasto gyvenimo būdo neigiamai paveiks jūsų savijautą. Šeimos žmonės teiks psichologinę pagalbą ir paramą.

Dvyniai (05.22-06.21) Gimusiems po Dvynių ženklu pagrindiniai šios savaitės įvykiai klostysis darbe. Jums suteikiama visiška veiksmų laisvė visame kame, kad ir ko imtumėtės. Viskas, ko norite, bus įvykdyta. Pabandykite protingai panaudoti šią dovaną. Nenorėkite per daug ir atsižvelkite į kitus.

Vėžys (06.22-07.22) Lemtingų pokyčių nesitikima, tačiau tai, kas įvyks šiomis dienomis, privers jus apie tai pagalvoti. Priežastis bus netikėtas artimo žmogaus pripažinimas ar vaiko poelgis. Šiuo laikotarpiu gerai pagalvoti, ar jūs per daug susitelkę į savo pačių interesus ir ar pamiršote artimuosius.

Liūtas (07.23-08.23) Tikimasi kūrybinio laikotarpio visomis prasmėmis. Jūs tiesiogine prasme maudysitės artimųjų, draugų ir draugių meilėje. Ir visa tai padės sėkmingai susidoroti su sunkiomis užduotimis, kurias teks išspręsti darbe. Žvaigždės žada jaunoms merginoms romantišką pažintį.

Mergelė (08.24-09.22) Energijos bus daug, o norint jaustis puikiai, ją reikia naudoti pagal paskirtį. Būtų malonu spręsti šeimos problemas. O laisvos moterys turi puikias galimybes galutinai ir neatšaukiamai susipažinti su antrąja puse.

Svarstyklės (09.23-10.22) Pabandykite gyventi čia ir dabar. Nieko neplanuokite šiai savaitei, nes planai gali dažnai keistis dėl nuo jūsų nepriklausančių priežasčių. Laukia daugybė kelionių tiek asmeniniais, tiek verslo reikalais. Tik nepamirškite pailsėti! Palepinkite save SPA procedūromis ir nauja šukuosena.

Skorpionas (10.23-11.21) Sėkmė visose gyvenimo srityse dabar labai priklauso nuo jūsų veiklos. Tad imkitės veiksmų! Nebijokite suklysti. Laikykitės principo, kad bandymas nėra kankinimas. Puikus laikas daug pasiekti tiek darbe, tiek meilėje. Drąsiai būkite atviri dėl savo jausmų.

Šaulys (11.22-12.21) Nekurkite grandiozinių darbo planų, laikykitės saugaus atstumo santykiuose su artimaisiais ir draugais. Šiuo metu geriausia pasirūpinti savimi, savo fizine ir psichine sveikata.

Ožiaragis (12.22-01.20) Ateinančios savaitės šūkis yra "Rizika yra kilnus tikslas". Turėsite puikias sėkmės galimybes bet ką galvodami. Galimi lemtingi pokyčiai, kurie paveiks finansus, meilę ir draugystę. Tiesa, turėsite iš naujo apsvarstyti kai kuriuos savo įsitikinimus ir vertybes.

Vandenis (01.21-02.19) Chaotiškas ir varginantis laikas. Tikriausiai jus kankins abejonės. Karjera ir socialinė sėkmė bus vienoje svarstyklių pusėje, o meilė ir šeimos gerovė — kitoje. Turėsite kažkam teikti pirmenybę. Pasikliaukite tuo, ką širdis liepia.

Žuvys (02.20-03.20) Geras laikotarpis, ypač profesinėje ir finansinėje srityje. Tačiau tam visais klausimais reikia tapti vairininku, pasikliauti vien tik savimi. Kraštutiniais atvejais naudokite išorinę pagalbą ir priimkite ją tik iš artimųjų.

Tegai:
horoskopas
Santaros klinikos

Lietuvos teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį buvusiam Santaros klinikų vadovui

(atnaujinta 19:59 2021.04.20)
Kaip paaiškino teisėjų kolegija, buvo nustatyti esminiai Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimai

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjęs bylą, kurioje buvęs Santaros klinikų vadovas Kęstutis Strupas ir jo pacientė apeliacinės instancijos teismo nuosprendžiu buvo išteisinti dėl kyšio davimo ir priėmimo, nustatė esminius Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus, panaikino apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka, pranešė teismo spaudos tarnyba.

Pirmosios instancijos teismas nustatė, kad pacientė tiesioginių vizitų metu dėl operacinio gydymo per du kartus davė, o Strupas priėmė nenustatyto dydžio piniginį kyšį

Teisėjų kolegija, patikrinusi skundžiamą apeliacinės instancijos teismo nuosprendį teisės taikymo aspektu padarė išvadą, kad buvo įstatymų pažeidimų.

"Teismas konstatavo, kad iš apeliacinės instancijos teismo nuosprendžio turinio matyti, kad šis teismas, darydamas priešingas išvadas nei pirmosios instancijos teismas dėl nuteistiesiems inkriminuotų veikų padarymo aplinkybių, viena vertus, įvertino tik dalį visų proceso metu surinktų bylai išspręsti reikšmingų įrodymų, kita vertus, vertindamas juos, tai darė selektyviai, t. y. nepalygino jų kartu su iš kitų įrodymų šaltinių gautais duomenimis (pavyzdžiui, atlikus neviešo pobūdžio veiksmus), neatliko išsamios jų analizės, neišdėstė įtikinamų motyvų, kuriais vadovaudamasis atmeta arba kitaip įvertina vienus ar kitus apskųsto nuosprendžio įrodymus", — rašoma pranešime.

Tyrimas dėl galimo neteisėto elgesio, korupcijos ir kyšininkavimo Santaros klinikoje buvo pradėtas prieš kelerius metus. Jis tęsiasi iki šiol.

Tegai:
Santaros klinikos, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dar šia tema
Nausėda pasisakė apie tiesioginių merų rinkimų svarbą
Rusijos URM sprogimų Čekijoje tyrimą pavadino "marazminiu paradu"
Lietuvos miestų merų rinkimai buvo neteisėti
COVID-19 testas, archyvinė nuotrauka

Anykščių rajone nustatyta dar neidentifikuota koronaviruso mutacija

(atnaujinta 19:28 2021.04.20)
Manoma, kad viruso mutacija gali būti siejama su didesniu atmainos atsparumu vakcinai, ja gali sirgti tiek vakcinuoti, tiek žmonės, kurie jau persirgo koronavirusu

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Anykščiuose nustatyta neidentifikuota koronaviruso atmaina. Apie tai pranešė RIA Novosti.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Utenos departamento direktorė Birutė Sapkauskienė teigė, kad nustatyti 35 šios atmainos užkrėtimo atvejai.

"Balandžio 9 dieną mūsų departamentas gavo informaciją, kad Anykščių rajone yra nustatyti koronaviruso atvejai su E484 mutacija. Konkrečiai kokia viruso atmaina, mes informacijos dar neturime ir mūsų žiniomis, ši atmaina dar neturi pavadinimo, ji tokia neįprasta Lietuvoje", — sakė ji.

Sapkauskienė pridūrė, kad kol kas nepastebima, kad žmonės, užsikrėtę šia atmaina, sirgtų sunkiau. Apie trečdalis užsikrėtusiųjų jau pasveiko. Didelė dalis užsikrėtusiųjų šia atmaina jokių simptomų nejaučia, tarp jų ir keli paskiepyti asmenys.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

NVSC padalinio vadovė pridūrė, kad E484 viruso mutacija gali būti siejama su didesniu atmainos atsparumu vakcinai, ja gali sirgti tiek vakcinuoti, tiek žmonės, kurie jau persirgo koronavirusu.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1 646 "britiškos" ir dešimt Pietų Afrikos padermės atvejai.

Antrasis karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio pradžios. Šalies valdžia jį pratęsė iki vasaros pradžios. Tuo tarpu buvo nuspręsta sušvelninti kai kuriuos apribojimus, numatant išimtis asmenims, turintiems imunitetą COVID-19. Tarp jų persirgę COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR testu arba antigeno testu, taip pat žmonės, kurie gavo vakciną nuo COVID-19, užregistruotą EVA.

Per visą laiką Lietuvoje buvo nustatyta per 235,3 tūkst. koronaviruso atvejų, daugiau kaip 3,7 tūkst. mirė.

Tegai:
mutacija, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Į Lietuvą pristatyta vienuoliktoji "AstraZeneca" vakcinų siunta
"Bloomberg": Ukraina puolė vaikytis nereikalingų vakcinų
JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas

JT generalinis sekretorius paragino užkirsti kelią klimato kaitos padariniams

(atnaujinta 18:12 2021.04.20)
Anot Getereso, žmonija yra ties bedugnės riba, todėl iki 2030 metų pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją reikia sumažinti beveik perpus

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pastarieji šešeri metai buvo karščiausi pasaulio klimato stebėjimų istorijoje, praėjusių metų birželį Rusijos Verchojansko mieste, Jakutijoje, buvo užfiksuota aukščiausia temperatūra į šiaurę nuo Arkties rato — plius 38 laipsniai, pranešė JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas, pristatydamas Pasaulio meteorologinės organizacijos ataskaitą apie klimato būklę 2020 metais.

Ugnikalnio lava
© REUTERS / Kristinn Magnusson/mbl.is

"Duomenys šioje ataskaitoje turėtų mus visus padaryti budresnius", — pasakė Guteresas ir paragino visus pasaulio lyderius susipažinti su dokumentu.

Pasak jo, 2020 metais planetos temperatūra buvo 1,2 laipsnio šiltesnė nei ikipramoniniais laikais.

"Mes artėjame prie 1,5 laipsnio Celsijaus ribos, kurią nustatė mokslo bendruomenė. Mes esame ties bedugnės riba. Šešeri metai, praėję nuo 2015 metų, buvo patys karščiausi per visą stebėjimo istoriją. Birželį Verchojanske, Rusijoje, temperatūra siekė 38 laipsnius šilumos, tai yra aukščiausia užregistruota temperatūra bet kur į šiaurę nuo Arkties rato", — pabrėžė generalinis sekretorius.

Be to, kaip pažymėjo jis, pasaulyje toliau auga pagrindinių šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracija.

"Anglies dioksido koncentracija pakilo iki naujo maksimumo — 410,5 ppm dalies. Tai yra 148 % aukščiau už priešindustrinius lygius", — pasakė Guteresas.

JT generalinis sekretorius atkreipė dėmesį į ledynų tirpsmą Arktyje ir Antarktidoje. Pasak jo, nuo 2019 metų rugsėjo iki 2020 metų rugpjūčio Grenlandijos ledo danga prarado 152 mlrd. tonų ledo.

Jis pridūrė, kad per ataskaitinį laikotarpį tropinių ciklonų skaičius pasaulyje buvo "didesnis nei vidurkis". Ciklonų, kuriems meteorologai suteikė vardus, skaičius praėjusiais metais buvo 98. JAV išplitusi sausra sukėlė didžiausius kada nors užfiksuotus gaisrus Kalifornijoje ir Kolorade, o Brazilijoje sausra taip pat sukėlė rimtus miškų gaisrus, pridūrė Guteresas.

"Mūsų uždavinys yra aiškus. Mokslas sako mums, kad norėdami užkirsti kelią blogiausiems klimato pokyčių padariniams, turime apriboti pasaulinės temperatūros kilimą 1,5 laipsnio rodikliu nuo ikipramoninio laikotarpio pradinių linijų. Tai reiškia, kad iki 2030 metų pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją reikia sumažinti 45 %, palyginti su 2010 metų lygiu, ir iki 2050 metų pasiekti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį", — pabrėžė jis ir pridūrė, kad šie metai turėtų tapti veiksmų metais.

Tegai:
Antonijus Guteresas, klimato kaita, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)