Vilnius

"Situacija nepagerėjo": Lietuvoje įvardyta karantino pratęsimo sąlyga

(atnaujinta 15:53 2021.03.22)
Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir galioja iki kovo 31 dienos imtinai

VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Jei epidemiologinė situacija Lietuvoje nepasikeis, kitą savaitę Vyriausybė priims sprendimą dėl karantino pratęsimo. Apie tai spaudos konferencijoje pareiškė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

"Kitą savaitę Vyriausybė turės svarstyti, kokiu režimu, su kokiais reikalavimais pratęsti karantino nutarimą balandžio mėnesiui. Ta diskusija, matyt, nebus tokia paprasta, nes, kaip jūs patys puikiai matote, situacija tikrai nėra kažkokiu būdu pagerėjusi", — pridūrė ji.

Vyriausybės vadovės teigimu, Lietuvoje sparčiai plinta "britiškoji" COVID-19 atmaina.

"Praėjusios savaitės vertinimai patvirtina dar kartą, kad kai kuriose Lietuvos vietose turime žymiai ryškiau pasireiškusį britiškos atmainos koronavirusą, kuris sparčiai plinta ir, deja, yra pavojingesnis tuo požiūriu. Tad tikrai atsargiai vertindami visas sąlygas, kurios bus siūlomos, sprendimus pakeliui ir priimsime", — pareiškė premjerė.

Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir galioja iki kovo 31 dienos imtinai. Tačiau valdžia neatmeta galimybės jį pratęsti.

Naujausiais duomenimis, respublikoje patvirtinta daugiau nei 209,3 tūkstančio koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3,4 tūkstančio žmonių.

Tegai:
koronavirusas, karantinas, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)
Dar šia tema
Mokslininkai antsvorį turinčius žmones įvardijo kaip greičiausiai platinančius COVID-19
Lietuvoje keliautojai turės įrodyti savo teisę nesilaikyti izoliacijos
Šimonytė pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina
Bilotaitė pažadėjo antradienį pasiskiepyti "AstraZeneca" vakcina
Katė medyje

Ugniagesiai gelbėtojai išgelbėjo katę medžio, kuri ten prabuvo dvi paras

(atnaujinta 17:26 2021.04.22)
Kaip teigia veterinarai, katės tiesiog nemėgsta lipti atbulomis, o kitaip nulipti nepavyksta. Taip pat, pripratusioms gyventi ir miegoti namuose ant sofų jų šeimininkai paprastai nukerpa nagus, o nulipti turint trumpus nagus yra sunku

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Alytaus rajono Pivašiūnų ugniagesiai gelbėtojai miestelyje iš medžio išgelbėjo katinėlį iš medžio, kuris ten prabuvo dvi paras. Apie tai pranešama Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Facebook paskyroje.

Pabrėžiama, kad jis buvo įlipęs į pušį ir sėdėjo 10 metrų aukštyje, o šeimininkai, pastebėję, kad dingo katinas, po kiek laiko išgirdo jo kniaukimą medyje.

"Negalėdami murklio išvilioti iš medžio, pagalbos jie paprašė ugniagesių. Nors tokiame aukštyje stovint ant kopėčių atlikti gelbėjimo darbus nėra paprasta, ugniagesiai sakė, jog kažkam padėti visada malonu", — teigiama pranešime.

Tuo pačiu pažymima, kad per kelias dienas šalies ugniagesiams gelbėtojams teko net 3 kartus važiuoti iškelti katinų iš medžių.

"Kas ten juos užveja? Pasak gyvūnų globėjų, dažniausiai juos išgąsdina netoliese pasirodęs šuo, į kiemą įvažiavęs automobilis ar juos besigainiojantys vaikai. Ar tikrai katės nemoka išlipti iš medžio?", — teigiama pranešime.

Kaip teigia veterinarai, katės tiesiog nemėgsta lipti atbulomis, o kitaip nulipti nepavyksta. Taip pat, pripratusioms gyventi ir miegoti namuose ant sofų jų šeimininkai paprastai nukerpa nagus, o nulipti turint trumpus nagus yra sunku.

Tegai:
ugniagesiai, medis, katė
Vėjas ir lietus

Sinoptikai: Lietuvoje vyraus vėsūs ir vėjuoti orai

(atnaujinta 16:18 2021.04.22)
Pranešime teigiama, kad ši savaitė respublikoje bus šaltesnė nei praėjusi, kai kur galimi gausesni krituliai

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis Lietuvoje vyraus vėsūs, vėjuoti orai su trumpalaikiais krituliais. Apie tai pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Penktadienio vakarą protarpiais lynos. Vėjas pūs vakarų, jo greitis nuo 12 iki 14 metrų per sekundę, gūsiai 15-20 metrų per sekundę. Temperatūra svyruos nuo -1 iki +4. Dienos metu daug kur iškris trumpalaikiai krituliai. Vėjas yra vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, vietomis gūsiai 15-18 metrų per sekundę. Oro temperatūra bus nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį vietomis, daug kur po pietų, trumpai palis, daugiausia silpnai. Vėjas bus vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, vietomis gūsiais 15-17 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį svyruos nuo -3 iki +2, o dieną nuo +5 iki +10.

Sekmadienio naktį vietomis iškris negausus sniegas, po pietų daug kur numatomi trumpalaikiai krituliai. Vėjas bus vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, gūsiai iki 16 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra svyruos nuo -2 iki +3, o dieną nuo +4 iki +9.

Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai