Vilnius

Lietuvoje masinė vakcinacija greičiausiai prasidės vėliau nei planuota

(atnaujinta 18:13 2021.03.22)
Anksčiau respublikoje buvo atnaujintas vakcinacijos grafikas. Dabar gyventojai gali patys pasirinkti vakciną, kuria nori pasiskiepyti

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Masinė gyventojų vakcinacija Lietuvoje prasidės vėliau nei planuota, sakė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė. Apie tai pranešė "TASS".

"Planuojame šią savaitę peržiūrėti vakcinacijos planą, kadangi keitėsi ir vakcinų kiekiai, kuriuos mums pranešė vakcinų gamintojai antram ketvirčiui", — sakė ji.

Grebenkovienė nenurodė vakcinacijos pradžios datos. Anksčiau ji buvo numatyta pirmąją gegužės savaitę.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, šalyje atnaujintas vakcinacijos grafikas. Dabar respublikos gyventojai gali pasirinkti vakciną, kuria nori pasiskiepyti.

Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje iki kovo 31 dienos imtinai. Tačiau valdžia neatmeta galimybės jį pratęsti.

Naujausiais duomenimis, respublikoje patvirtinta daugiau nei 209,3 tūkstančio koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3,4 tūkstančio žmonių.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
vakcina, koronavirusas, Lietuva
Dar šia tema
Parodyta, kaip vyksta testavimas dėl COVID-19 kaupinių metodu — video
Lietuvos Seimo pirmininkė pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19
Paskelbta, kada Putinas skiepysis nuo koronaviruso
AstraZeneca vakcina

Klaipėdoje švietimo darbuotojai kviečiami antram "AstraZeneca" skiepui

(atnaujinta 18:43 2021.04.22)
Norintys pasiskiepyti balandžio 23-24 dienomis nuo 9-18 val. turi atvykti jiems patogiu laiku į tą vakcinacijos centrą, kur buvo paskiepyti pirma "Vaxzevria" vakcinos doze

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Klaipėdos miestą ketvirtadienį pasiekė 800 dozių "Vaxzevria" ("AstraZeneca") vakcinos siunta, rašo miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

"Atsižvelgdami į tam tikrų gyventojų grupių, tokių kaip švietimo įstaigų darbuotojai, veiklos ypatumus, kuomet dar negauta antra vakcinos dozė neigiamai įtakos vykdomą veiklą, taip pat į privalomai periodiškai profilaktiškai testuojamas gyventojų grupes, kol nėra paskiepytos pagal pilną vakcinacijos schemą, poreikį greičiau gauti antrąją vakcinos dozę kviečiame švietimo įstaigų darbuotojus, įvertinus savo darbo pobūdį ir esant pagrįstoms aplinkybėms dėl darbo specifikos, priimti sprendimą vakcinuotis antra Vaxzevria doze", — rašoma pranešime.

Norintys pasiskiepyti balandžio 23-24 dienomis nuo 9-18 val. turi atvykti jiems patogiu laiku (be jokios išankstinės asmeninės registracijos ar įstaigos sąrašo) į tą vakcinacijos centrą, kur buvo paskiepyti pirma "Vaxzevria" vakcinos doze.

Taip pat pabrėžiama, jog gautas "Vaxzevria" vakcinos kiekis ribotas. Jei jos neužteks visiems norintiems, tai asmenys galės tokia galimybe pasinaudoti vėliau, kai tik vėl bus pristatyta į miestą šios rūšies vakcinų siunta. 

Tegai:
vakcina, AstraZeneca, koronavirusas, Klaipėda
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
EK nori paduoti "AstraZeneca" į teismą dėl vakcinų tiekimo problemų, praneša žiniasklaida
COVID-19 apžvalga: sparčiai prastėja padėtis Vilniuje ir Kaune
Koronaviruso testas

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 450 mutavusių COVID-19 padermių atvejų

(atnaujinta 18:13 2021.04.22)
Be "britų" ir Pietų Afrikos padermių, buvo pranešta apie užsikrėtimo nauja koronaviruso atmaina atvejus. Ekspertai mano, kad ši mutacija gali būti labiau užkrečiama po ligos ar vakcinacijos

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NSPL), koordinuojanti koronaviruso sekos tyrimus Lietuvoje, nustatė naujus užsikrėtimo mutavusius atvejus.

Buvo dar 450 Didžiosios Britanijos padermės atvejų (B.1.1.7) ir du nauji Pietų Afrikos padermės atvejai (B.1.351).

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos laboratorijoje buvo ištirtas 281 mėginys, dar 24 mėginiai ištirti Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro laboratorijoje, 280 mėginių — Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) laboratorijoje buvo ištirti 280 mėginių. B.1.620 padermė rasta Santaros klinikoje ir ECDC laboratorijoje.

"Nors ši atmaina neramina tiek mane, tiek daugelį mano kolegų, daugiau žinių apie ją neturime ir negalime daugiau nieko pasakyti be to, kad B.1.620, greičiausiai, panašiai kaip B.1.351 ir kitos Lietuvoje kol kas neaptiktos atmainos, sėkmingiau galės apeiti imuninį atsaką, susidariusį persirgus atmainomis be E484K mutacijos ar pasiskiepijus. Noriu pabrėžti, kad tai reiškia didesnę tikimybę užsikrėsti pakartotinai persirgus arba pasiskiepijus, bet tai nieko nepasako apie tokio užsikrėtimo sunkumą", — sakė genominis epidemiologas dr. Gytis Dudas.

Kol kas nieko negalima pasakyti apie pirmosios infekcijos perdavimo ar sunkumo pokyčius, sakė jis.

"Šios informacijos neturėsime gana ilgai, nes kol kas esame pirmoji pasaulio šalis, sąmoningai kovojanti su šia atmaina", — sakė jis.

Šiuo metu nustatyta 11 šios padermės infekcijos atvejų: po tris — Kauno ir Utenos apskrityse, po du - Vilniaus ir Marijampolės apskrityse, nurodoma dar vieno atvejo apskritis.

Iki šiol Lietuvoje iš viso buvo paimta 4650 mėginių ir nustatyta 2096 "britiškos" padermės infekcijos atvejai bei 12 užsikrėtimo Pietų Afrikos štamais atvejų.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Iki šiol apribojimai buvo pratęsti iki vasaros pradžios, nors valdžia padarė tam tikrų nuolaidų tiek gyventojams, tiek verslui.

Naujausiais duomenimis, koronaviruso atvejų Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 237,9 tūkst., mirė daugiau kaip 3,8 tūkst.

Tegai:
mutacija, Lietuva, koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje