Lietuvos policija, archyvinė nuotrauka

Kaune automobilis partrenkė policijos pareigūnę

(atnaujinta 09:42 2021.03.23)
Pranešama, kad automobilis "BMW X5" partrenkė policijos pareigūnę, kai ji braižė kito eismo įvykio vietos planą

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Kaune automobilis "BMW X5" sakryžoje partrenkė policijos pareigūnę, praneša Policijos departamentas.

Incidentas įvyko pirmadienį, apie 15 val., Baterijos pl.–Vaidoto g. sankryžoje automobilis "BMW X5", vairuojamas 1973 metais gimusio vyro, partrenkė ir sužalojo tarnybines funkcijas atliekančią Kauno apskr. VPK 1995 metais pareigūnę, kai ji braižė kito eismo įvykio vietos planą.

Pažymėta, kad vieta buvo apsaugota tarnybiniais automobiliais su įjungtais mėlynos ir raudonos spalvos švyturėliais bei aptverta įspėjamaisiais kūgiais. 

Moteris, suteikus med. pagalbą, gydoma ambulatoriškai. Pradėta administracinė teisena.

Tegai:
policija, Kaunas
Dar šia tema
Kauno regione mažinamas "covid" lovų skaičius gydymo įstaigose
Sulaikytas kaunietis su pusketvirto tūkstančio pakelių cigarečių kontrabanda
Kauno aplinkosaugininkai telefonu mėgino nustatyti neteisėtai atliekas vežančius asmenis
COVID-19 testas, archyvinė nuotrauka

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristatė "galimybių" paso koncepciją

(atnaujinta 18:46 2021.04.14)
"Galimybių" pasas bus elektroninis dokumentas, kuris parodys, jog asmuo yra pasiskiepijęs, turi neigiamą COVID-19 testo atsakymą arba yra persirgęs koronavirusu 

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristatė Vyriausybei vadinamąjį "galimybių" pasą, kurį gautų pasiskiepiję nuo COVID-19, turintys neigiamą testo atsakymą ar įgiję imunitetą. Apie tai praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Numatoma, kad "galimybių" pasas bus elektroninis dokumentas, t. y. asmeniui suteikiamas QR kodas telefone, kuris parodys, jog asmuo yra pasiskiepijęs pagal imunologų reikalavimus, turi neigiamą COVID-19 testo atsakymą arba yra persirgęs koronavirusu ir įgijęs imunitetą pagal infektologų reikalavimus.  

Kas kiek laiko turės būti daromas testas, taip pat kiek kartų asmuo turės būti vakcinuotas, nuspręs medicinos darbuotojai. Kai paso idėja bus galutinai suderinta tarp institucijų, ji gali būti įgyvendinta per artimiausias 2–3 savaites. 

Remiantis e.sveikatos sistemos duomenimis, techninį paso įgyvendinimą atliks Registrų centras.  

Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės teigimu, galimybių paso įgyvendinimas leidžia galvoti ne tik apie verslus, bet ir apie platesnį visuomenės laisvinimą — nesenai neigiamą COVID-19 testo atsakymą gavę žmonės turėtų galimybę vykdyti daugiau veiklos, būti laisvesni, sportuoti ir aktyviau dalyvauti socialiniame gyvenime.  

"Kol nepradėtas masinis visuomenės skiepijimas ir vyksta prioritetinių grupių vakcinacija, siūlome racionalų  ir efektyvų būdą, kaip greičiau leisti pradėti veikti verslams, kurių veikla yra apribota, o žmonėms — grįžti į darbus bei pasinaudoti įvairiomis paslaugomis", — sako Armonaitė.  

Pasak ministrės, šis pasas leis atidaryti sporto klubus didesniam žmonių kiekiui, vandens pramogų parkus, atnaujinti maitinimo ir laisvalaikio paslaugų veiklą viduje, organizuoti didesnės apimties renginius ir švęsti asmenines šventes, kai jose dalyvauja daugiau nei du namų ūkiai.

Planuojama, kad Lietuvoje pradėjęs veikti galimybių pasas vėliau galėtų būti integruotas į Europos Sąjungos (ES) planuojamą skaitmeninį imuniteto sertifikatą, kurio įteisinimą visos ES mastu pasiūlė Europos Komisija.

Trečiadienį Vyriausybė pasiūlė pratęsti karantiną iki gegužės pabaigos. Tuo pat metu  ministrų kabinetas planuoja leisti dirbti parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos ar pramogų centruose, sporto klubams ir kūno rengybos centrams. Sprendimą dėl veiklų atvėrimo bus priimtas ketvirtadienį.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 229 260 žmonių, nuo ligos mirė 3 718 žmonių.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyti 15 437 žmonės, antra — 2 714. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuoti 193 007 žmonės, panaudota 701 990 vakcinų.

Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva gavo dešimtąją vakcinos nuo COVID-19 "Vaxzevria" siuntą
Šalies ugdymo įstaigose praėjusią savaitę fiksuoti 87 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai
Lietuva gavo pirmąją "Janssen" vakcinos nuo COVID-19 siuntą
Daugiau nei 1 200: Lietuvoje daugėja naujų COVID-19 atvejų
Ne tiek pavojinga: Lietuvos profesorius įvertino "britiškąją" COVID-19 atmainą
Protestuojančių Belorus sanatorijos darbuotojų plakatas

URM įvertino galimybę perpirkti "Belorus" sanatoriją Baltarusijos

(atnaujinta 18:18 2021.04.14)
Trečiadienį "Belorus" sanatorijos atstovai surengė protesto akciją prie Užsienio reikalų ministerijos pastato

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Druskininkuose esančios "Belorus" sanatorijos nuosavybės klausimą turi spręsti Seimas. Tai pareiškė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Belorus sanatorijos darbuotojų protestas prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos
© Sputnik / Владислав Адамовский

Šiuo metu įstaiga yra Baltarusijos nuosavybė ir jai yra taikomos sankcijos.

"Ši sutartis yra valstybinė. Tarptautinės sutartys ratifikuojamos ir denonsuojamos tik parlamente. <...> Valstybė negali perimti, valstybė gali nutraukti tarptautinę sutartį", — ministrą cituoja TASS.

Landsbergis pažymėjo, kad Socialinių reikalų komitetas bei Užsienio reikalų komitetas organizuoja jungtinį posėdį, kuriame bus aptarti šie klausimai. 

Pasak užsienio reikalų ministro, tarptautinės sutarties nutraukimo procesas yra gana ilgas. Valstybė gali pasiūlyti perpirkti sanatoriją, tačiau, pasak URM vadovo, geriausia būtų, kad tie sprendimai būtų priimami Seime, o Vyriausybė juos įgyvendintų.

Trečiadienį sanatorijos atstovai surengė protesto akciją prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastato. Protestuotojai pastatė plakatą su užrašu: "Ministre Landsbergi, neatimkite darbo iš 400 žmonių!".

Landsbergis pakomentavo mitingą ir teigė, kad valdžia supranta žmonių "nerimą dėl ateities", tačiau "gali susidaryti tokia nuomonė — prie URM piketuojama neatsitiktinai".

Anksčiau medicinos ir sveikatos priežiūros įstaigos direktorius Ilja Epifanovas pažymėjo, kad sanatorija negali sumokėti darbuotojams atlyginimų už sausio mėnesį dėl Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vėlavimo. Sanatorijos sąskaitoje nėra pakankamai pinigų tokiam mokėjimui, juos galima gauti iš Baltarusijos, tačiau nėra jokios garantijos, kad šios lėšos pateks į sąskaitą. Pasak direktoriaus, sanatorija kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją keturis kartus, tačiau atsakymo nesulaukė.

Situacija su "Belorus" sanatorija

Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, tad darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį.

Lietuvos Seimas nusprendė, kad šalies įmonėms, kurioms taikomos ES sankcijos, nemokamos prastovų subsidijos. Tačiau iš darbo išeinantys organizacijos darbuotojai gali gauti vienkartinę tikslinę išmoką. Užimtumo tarnyba taip pat paskelbė nutraukusi valstybės finansinę paramą, teikiamą karantino ir ekstremalių situacijų laikotarpiu "Belorus" sanatorijai.

Įstaigos darbuotojai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomendavo sanatorijos darbuotojams ieškoti kito darbo, nes ES neatšauks sankcijų Minskui ir, atitinkamai, įstaigos banko sąskaitos liks užblokuotos. Be to, URM paaiškino, kad Lietuva nepriėmė sprendimo dėl sankcijų taikymo sanatorijai, apribojimai buvo įvesti ES Tarybos sprendimu. URM pažymi, kad sanatorija tapo antrinių sankcijų taikymo objektu dėl sąsajos su Lukašenkos administracijos pareigūnu Viktoru Šeimanu. Jis į sankcionuojamų asmenų sąrašą įtrauktas ne Lietuvos iniciatyva.

Atvejis su "Belorus" sanatorija yra pirmas Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei taikomos tarptautinės sankcijos.

Tegai:
Sanatorija "Belorus"
Temos:
Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose
Dar šia tema
URM viceministras pranešė apie aktyvų verslo perkėlimą iš Baltarusijos į Lietuvą
Lietuvos URM svarsto galimybę perimti "Belorus" sanatorijos valdymą
Kviečia baltarusius, lietuviai sėdi be darbo: Lietuvoje pasisakė apie sanatoriją
Socializmas lietuviškai — nacionalizuoti Baltarusijos sanatoriją