Teismas, archyvinė nuotrauka

Kaunietis neteko neteisėtai įgytų 75 tūkst. eurų ir kalės 13 metų

(atnaujinta 23:18 2021.03.24)
Kauno gyventojas buvo teistas už disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų

VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Kauno apylinkės teismas 38-erių metų kaunietį I. D. pripažino kaltu dėl neteisėto praturtėjimo, praneša Prokuratūros spaudos tarnyba. 

Vyras jau ne kartą teistas už kitus nusikaltimus, paskutinį kartą — už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Teismas, skirdamas nuosprendį, subendrino pastarąją bausmę su ankstesniąja bausme ir skyrė jam 13 metų laisvės atėmimo.

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis 2017 metų spalį I. D. nuomojamame bute buvo atlikta krata. Jos metu pareigūnai vonios kambaryje aptiko paslėptus 74 tūkstančius eurų grynųjų pinigų. Dar 835 eurai surasti kitose buto vietose. 

Vyras iš pradžių teigė, kad pinigai priklauso jam, esą dalį jų jis pasiskolino iš lombardo buto remontui, o kitą dalį — iš privataus asmens, nes ketino pirkti sklypą. Vėliau vyras pakeitė parodymus ir nurodė, kad visi šie pinigai priklauso pažįstamam iš Vokietijos. Tačiau bylą nagrinėjęs teisėjas nepatikėjo šia teisiamojo versija.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas pripažino, kad I. D. veiksmai, padarant jam inkriminuotą nusikaltimą, visiškai įrodyti, abejoti jo kaltumu pagrindo nėra. Teismas nustatė, kad pinigai pas vyrą atsidūrė neteisėtai, todėl, kaip tai ir numatyta baudžiamajame įstatyme, juos konfiskavo.

Teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui.

Tegai:
Kaunas
Dar šia tema
Baltarusijos generalinė prokuratūra išsiuntė Lietuvai prašymą išduoti Tichanovskają
Latvijos prokuratūra atsisakė nutraukti rusakalbių žurnalistų bylą
Iš prokuroro pareigų atleistas prieš sutuoktinę smurtavęs Saulius Galminas
Vėjas ir lietus

Sinoptikai: Lietuvoje vyraus vėsūs ir vėjuoti orai

(atnaujinta 16:18 2021.04.22)
Pranešime teigiama, kad ši savaitė respublikoje bus šaltesnė nei praėjusi, kai kur galimi gausesni krituliai

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis Lietuvoje vyraus vėsūs, vėjuoti orai su trumpalaikiais krituliais. Apie tai pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Penktadienio vakarą protarpiais lynos. Vėjas pūs vakarų, jo greitis nuo 12 iki 14 metrų per sekundę, gūsiai 15-20 metrų per sekundę. Temperatūra svyruos nuo -1 iki +4. Dienos metu daug kur iškris trumpalaikiai krituliai. Vėjas yra vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, vietomis gūsiai 15-18 metrų per sekundę. Oro temperatūra bus nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį vietomis, daug kur po pietų, trumpai palis, daugiausia silpnai. Vėjas bus vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, vietomis gūsiais 15-17 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį svyruos nuo -3 iki +2, o dieną nuo +5 iki +10.

Sekmadienio naktį vietomis iškris negausus sniegas, po pietų daug kur numatomi trumpalaikiai krituliai. Vėjas bus vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, gūsiai iki 16 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra svyruos nuo -2 iki +3, o dieną nuo +4 iki +9.

Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai
Apleistas automobilis

Sugriežtinta atsakomybė neeksploatuojamų automobilių laikymą kiemuose

(atnaujinta 15:58 2021.04.22)
Seimas pritarė pataisoms, reglamentuodamas ne tik neeksploatuojamų, bet ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietose

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Šiuo įstatymu būtų priimtas labai svarbus sprendimas, kuris padėtų atlaisvinti kiemus, nes, kaip rodo tyrimai, kiemuose kartais būna net iki 20 proc. automobilių, kurie yra nenaudojami arba negalimi naudoti, rašoma Seimo pranešime.

"Šiuo sprendimu būtų priimta ir įtvirtina, jog bendro naudojimo vietose nebūtų laikomos neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės. Neeksploatuojama transporto priemone būtų laikoma ta, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių, nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį. Negalima eksploatuoti būtų laikoma transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip 3 mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip 3 mėnesius neįregistruota, ar ilgiau kaip 3 mėnesius išregistruota transporto priemonė", – sakė parlamentaras Mykolas Majauskas.

Kodekse įtvirtinta, kad neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams .

Už pakartotinį nusižengimą bus skiriama bauda nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį nusižengimą galės būti skiriamas ir transporto priemonės konfiskavimas.

Šiuo metu galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse įtvirtinta, kad asmenį galima traukti atsakomybėn už nusižengimą tik po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo. Teikiamu projektu siūloma atsisakyti rašytinio perspėjimo, keičiant jį į administracinę nuobaudą – įspėjimą. Taip būtų siūloma nustatyti terminą neeksploatuojamos transporto priemonės pašalinimui.

 

Įstatymas priimtas už balsavus 118, nė vienam nebuvus prieš ir vienam Seimo nariui susilaikius.

Naujos teisės aktų nuostatos įsigalios 2022 metų sausio 1 dieną.

 

Tegai:
automobilis