Vakcina AstraZeneca

Skiepijami kaliniai ir kalėjimų darbuotojai

(atnaujinta 20:03 2021.03.25)
Pranešime teigiama, kad jau anksčiau buvo paskiepyti 186 Laisvės atėmimo vietų ligoninės darbuotojai

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Šiandien pradėti skiepyti Alytaus ir Marijampolės pataisos namų pareigūnai, taip pat Laivės atėmimo vietų ligoninėje esantys nuteistieji, kurie papuola į rizikos grupes skiepijamas prioriteto tvarka, praneša Kalėjimų departamentas.

EpiVacCorona vakcina
© Sputnik / Григорий Сысоев

Pažymima, kad jau anksčiau buvo paskiepyti 186 Laisvės atėmimo vietų ligoninės darbuotojai.

"Pataisos namų darbuotojai dabar skiepijami prioriteto tvarka kaip svarbias visuomenei funkcijas atliekantys asmenys. Visiems šiandien besiskiepijusiems — tiek darbuotojams, tiek nuteistiesiems buvo pasiūlyta "AstraZeneca" vakcina. Kai kurie jų sakė, kad jiems garbė pasiskiepyti prezidentine vakcina", — teigia Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos direktorius Virginijus Kulikauskas.

Pabrėžiama, kad Alytaus pataisos namams pareigūnų vakcinavimo galimybes pasiūlė Alytaus rajono savivaldybė. Skiepytis užsiregistravo 103 pataisos namų darbuotojai. Marijampolėje norą vakcinuotis pareiškė 140 darbuotojų — didesnioji dalis visų dirbančiųjų.

"Dabartinė sergamumo situacija pataisos namuose – registruojame pavienius naujų susirgimų atvejus, tiek darbuotojų, tiek nuteistųjų. Tačiau buvo atoslūgis, kai nebuvo fiksuojama jų visiškai. Tuo tarpu didžiausias sergamumas buvo praeitų metų pabaigoje. Laimei, kol kas koronaviruso pandemijos metu įkalinimo įstaigose buvo išvengta protrūkių", — sakė Kalėjimų departamento Sveikatos skyriaus vedėja Birutė Semėnaitė.

Pažymima, kad bausmių vykdymo sistemos įstaigose buvo ir iki šiol taikomos įvairios virusų plitimui kelią užkertančios ir kontaktus mažinančios priemonės.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, Kalėjimų departamentas, kalėjimas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)
Protesto akcijos Baltarusijoje

Atvykti į šalį dėl humanitarinių priežasčių leista 805 Baltarusijos piliečiams

(atnaujinta 11:08 2021.04.19)
Pabrėžiama, kad iš jų 376 Baltarusijos pilietis jau yra Lietuvoje, o prieglobsčio pasiprašė 133 asmenys

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Vidaus reikalų ministro įsakymu yra išduoti 805 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais tikslais, teigiama ministerijos pranešime.

Pabrėžiama, jog iš jų  — 376 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, o prieglobsčio pasiprašė 133 asmenys.

Pažymima, kad toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių. Tokie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

Lietuva nuo rugpjūčio 11 d. taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma karantininė izoliacija.

Tegai:
humanitarinė pagalba, Baltarusija, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Lietuva
Temos:
Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų
Dar šia tema
VRM: vis mažiau atvykstančiųjų iš Lenkijos neturėjo QR kodų
Nuo gegužės parduoti ir registruoti automobilį bus galima tik turint specialų kodą
FSB atskleidė Baltarusijoje planuojamo perversmo detales
Pinigai, archyvinė nuotrauka

Sukčiavimu įtariama asmenų grupė gavo 2 mln. eurų paramą nukentėjusiems nuo COVID-19

(atnaujinta 10:14 2021.04.19)
Ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktos 25 kratos įtariamųjų darbo vietose, gyvenamosiose patalpose bei automobiliuose Vilniaus mieste ir rajone, Kauno rajone, kitose su tyrimu susijusiose vietose

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. 7 asmenys įtariami apgaule gavę per 2 mln. eurų paskolų iš Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšų, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Jiems pareikšti įtarimai dėl kreditinio sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. 

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal informaciją, gautą FNTT vykdant sukčiavimo prevencijos bei pinigų plovimo prevencijos veiksmus. Analizės metu gauta duomenų, kad 5 įmonės paskolas galėjo gauti suklastojusios dokumentus.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 7 tarpusavyje susiję asmenys, tiesiogiai ir netiesiogiai valdę keletą įmonių, siekė pasinaudoti valstybės parama nuo COVID-19 pandemijos sukeltų ekonominių pasekmių nukentėjusiam verslui. Įtariamieji galimai susitarė tarpusavyje ir, siekdami atitikti keliamus reikalavimus paskoloms gauti, įtariama, imitavo sandorius tarp pačių valdomų įmonių, išrašė fiktyvias, galimai ankstesnių datų PVM sąskaitas faktūras ir visus reikiamus dokumentus pateikė verslo finansavimo priemones įgyvendinančiai ir administruojančiai bendrovei, skirstančiai valstybės paramą.

Kaip įtariama, pavykus suklaidinti verslo paramos įmonę, dokumentai buvo priimti ir sudarytos paskolų sutartys. Pagal Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano 3 ir 4 priemones paskolos buvo suteiktos penkioms įtariamųjų valdomoms įmonėms.

FNTT pareigūnai nustatė, kad per 2020 metų balandžio – liepos mėnesius asmenų grupė savo valdomų įmonių vardu iš valstybės gavo per 2 mln. eurų paskolų. Suteiktų paskolų mažiausia suma siekė beveik 60 tūkst. eurų, didžiausia išduota paskola — 0,5 mln. eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktos 25 kratos įtariamųjų darbo vietose, gyvenamosiose patalpose bei automobiliuose Vilniaus mieste ir rajone, Kauno rajone, kitose su tyrimu susijusiose vietose. Kratose FNTT pareigūnai paėmė tyrimui reikalingų dokumentų.

Nusikalstamų veiklų padarymu įtariami 7 asmenys. Įtarimų taip pat sulauks 5 juridinių asmenų atstovai. Tiek fizinių, tiek juridinių asmenų turtui buvo pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas, turto vertė siekia daugiau nei 4 mln. eurų.

Griežčiausia bausmė už kreditinį sukčiavimą, kai apgaule buvo gautas kreditas, paskola ar tikslinė parama — laisvės atėmimas iki trejų metų. Teismas už dokumentų klastojimą gali skirti griežčiausią bausmę — laisvės atėmimą iki trejų metų.

Tegai:
parama, sukčiavimas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Lietuvoje teismui perduota byla dėl farmacijos įmonės sukčiavimo
Sukčiai iš gyventojų ir verslo pernai išviliojo daugiau kaip 1,8 mln. eurų
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone