Koronaviruso testavimas

Vyriausybė patvirtino, kam bus privaloma testuotis dėl COVID-19

(atnaujinta 13:56 2021.03.26)
Vieniems darbuotojams bus leidžiama dirbti tik iš anksto pasitikrinus, kitiems reikės tikrintis periodiškai

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Vyriausybė penktadienį surengtame neeiliniame posėdyje patvirtino sąrašus veiklų, kurias vykdantys darbuotojai privalės periodiškai testuotis dėl COVID-19. 

Vienas sąrašas — darbuotojų, kuriems leidžiama dirbti tik iš anksto pasitikrinusiems, o antras — tų, kam reikės tikrintis periodiškai.

Veiklos sritys, kurių darbuotojams prieš pradedant darbą bus privaloma išsitirti dėl COVID-19:

 1. Kultūros ir meno sektoriaus darbuotojų veikla.
 2. Fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto veikla.
 3. Viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla.
 4. Mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas.
 5. Laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų teikimo veikla (baseinų ir pirčių paslaugos, žaidimų kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla).
 6. Grožio paslaugų teikimo veikla.
 7. Apgyvendinimo paslaugų teikimo veikla.

Kitas sąrašas — veiklų, kuriose darbuotojai turės tikrintis periodiškai, kuomet paskelbtas karantinas ar ekstremali situacija:

 1. Asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla, čia įeina: asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla; valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose; praktinis (klinikinis) mokymas, atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.
 2. Socialinės paslaugos ir veikla: socialinių paslaugų įstaigose, paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamos socialinės paslaugos; valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos socialinių paslaugų įstaigose.
 3. Švietimo paslaugos ir veikla: švietimo įstaigų, laisvojo mokytojo veikla ir kitų švietimo teikėjų švietimo veikla; valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos švietimo įstaigoje ir kituose švietimo teikėjuose.
 4. Vaistinių darbuotojų veikla.

Sveikatos patikrinimai turės būti atliekami asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Karantinas
© Sputnik / Владислав Адамовский

Periodiniai sveikatos patikrinimai bus atliekami ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio sveikatos patikrinimo. Nereikės tikrinti tų darbuotojų, kurie užkrečiamąja liga jau persirgo arba buvo paskiepyti.

Atsisakiusiam testuotis darbuotojui gali būti suteikiama galimybė dirbti nuotoliniu būdu arba jis gali būti perkeliamas į kitą darbą toje pačioje darbovietėje, kurį leidžiama dirbti pagal sveikatos būklę. Jei toks darbo pobūdis neįmanomas, darbuotojas gali būti nušalinamas nuo darbo.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pažymėjo, kad tyrimai finansuojami valstybės biudžeto lėšomis, Vyriausybės nustatyta tvarka. Anot ministro, periodinis tikrinimas padės užkirsti kelią galimų koronaviruso protrūkių atsiradimui.

Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir galios iki balandžio 30 dienos. Taip pat pritarta Velykų laikotarpiu — nuo kovo 27 iki balandžio 5 dienos — grąžinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimą.

Tegai:
vyriausybė, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1785)
Dar šia tema
Lietuvos užsienio reikalų ministras pasiskiepijo nuo COVID-19
Vilniaus regione dominuoja "britiškoji" koronaviruso atmaina
Šį kartą iki gegužės: Lietuva pratęsė karantiną
Lietuvoje ir toliau auga sergamumas COVID-19
JAV ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas

JAV Lietuvos kariuomenei perduoda prieštankinius granatsvaidžius

(atnaujinta 14:04 2021.04.12)
Kaip teigiama Lietuvoje, amerikietiški ginklai "reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo" regione

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Jungtinės Valstijos dovanos Lietuvos kariuomenei vienkartinius prieštankinius granatsvaidžius M72 LAW, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos kariškiai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Ginklų perdavimo ceremonija vyks trečiadienį LDK Gedimino štabo batalione Vilniuje.

Perduodamos paramos vertė siekia dešimt milijonų dolerių. Granatsvaidžiai bus paskirstyti KASP rinktinėms, naujaisiais ginklais bus aprūpinti visi pėstininkų skyriai.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, M72 LAW granatsvaidžiai "reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo", taip pat "Baltijos regiono saugumo".

"Puikiai suprantame, kokioje sudėtingoje saugumo situacijoje yra mūsų regionas, todėl taip pat investuojame į savo gynybą, skiriame 2 procentus nuo BVP, didiname ir modernizuojame savo kariuomenę. Glaudžiai bendradarbiaujame su JAV įsigydami modernią įrangą (sraigtasparnius, šarvuotus visureigius) bei amuniciją (prieštankines raketų sistemas JAVELIN)", — sakė ministras.

Pranešama, kad granatsvaidžiai M72 LAW patikrinti kovinėmis sąlygomis JAV ir sąjungininkų pajėgų operacijose Irake ir Afganistane bei kitų konfliktų metu.

M72 LAW granatsvaidžius Amerikos armija 1962 metais priėmė kaip individualų prieštankinį ginklą. Dabar Jungtinėse Amerikos Valstijose M72 LAW serijos granatsvaidžius pakeitė naujesni ir efektyvesni ginklai.

Baltijos šalyse nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę", dėl kurios neva būtina stiprinti gynybinio bendradarbiavimo sferą ir dalyvauti NATO pratybose. Savo ruožtu Maskva ne kartą pareiškė savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti ir tiesiog naudojasi pasiteisinimu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

Tegai:
Krašto apsaugos ministerija, kariuomenė, Lietuva, JAV
Dar šia tema
Gincburgas paaiškino, kodėl Europos Sąjunga neskuba įsileisti "Sputnik V" į savo rinką
Ruošiantis "Baltijos mūšiui". Lietuva "lenda" ten, kur nereikia
Peskovas pareiškė, kad Rusija nekelia grėsmės nė vienai pasaulio valstybei
Vilnius

Sekmadienį oro temperatūra Lietuvoje buvo vasariškai šilta

(atnaujinta 13:30 2021.04.12)
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Sekmadienį bent dalyje Lietuvos buvo vasariškai šilta, rašo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Vakar oro temperatūra sušilo net virš +20 laipsnių. Šilčiausia buvo Alytuje, kur sušilo iki 21,5 °C , bet iki rekordo pritrūko.

Tuo tarpu vėsiausia diena buvo šiaurės vakariniuose rajonuose (13-14°C), o Nidoje sušilo mažiausiai — iki 12 laipsnių.

"Šiandienos naktis irgi buvo labai šilta (kaip tokiu metų laiku). Atvėso iki +6 +11 laipsnių, bet daug kur nenukrito žemiau +9 +10 laipsnių. Deja, bet trumpai pabuvusi šiluma pamažu traukiasi", — rašoma pranešime.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 13 iki 18 , Vakarų šalyje kai kur 10–12 laipsnių.

Tegai:
šiluma, orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Nuo Nicos paplūdimių iki Vilniaus gatvių: pavasaris įvairiose ​​šalyse
Nepaisant gausaus sniego, Lietuvoje vis tiek fiksuojama meteorologinė sausra
Gyventojai perspėjami saugotis stipraus vėjo
Princas Haris

Be Megan Markl, bet su PGR testu: princas Haris atskrido į senelio laidotuves

Apie maištaujančio hercogo atvykimą į Londoną pranešė Britanijos bulvariniai leidiniai. Princas Haris buvo pastebėtas Hitrou oro uoste vienatvėje

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Princas Haris atskrido į Didžiąją Britaniją į senelio Edinburgo hercogo princo Filipo laidotuves. Apie tai pranešė rašo leidinio "The Sun" šaltiniai.

 

Princo Filipo mirtis tapo tikru smūgiu karalienei ir britams. Princas Filipas nesulaukė savo 100-ojo gimtadienio, kurį pagal likimo ironiją atsisakė švęsti. JAV gyvenantis karališkųjų titulų atsisakęs princas Haris nusprendė kuriam laikui pamiršti apie konfliktą su artimaisiais ir atvyko atsisveikinti su seneliu.

Kaip praneša "The Sun", princas Haris atvyko į princo Filipo laidotuves: maištingas hercogas buvo pastebėtas Hitrou oro uoste be Megan Markl.

Yra žinoma, kad dabar princas privalo laikytis 10 dienų karantino, tačiau jei jis gaus neigiamą COVID-19 testą, šį laikotarpį bus galima sutrumpinti penkiomis dienomis. Tuo pat metu atvykstantys į šalį turi turėti dar vieną test1 — atliktą ne anksčiau kaip prieš 72 valandas.

Yra žinoma, kad Sasekso hercogas šiam laikotarpiui planuoja apsistoti rūmuose.

Kaip britai sureagavo į Hario atvykimą, kol kas neaišku. Daugelis iki šiol negali suprasti jo šykščios reakcijos į princo Filipo mirtį. Po tragedijos princas ir Megan Markl paliko tik trumpą žinutę Internete, kur padėkojo seneliui už jo tarnybą ir išprovokavo gerbėjų kaltinimus bejausmiu ir kietaširdiškumu.

Balandžio 10 dieną rūmai pranešė, kad Elžbietos II vyro laidotuvės vyks balandžio 17 d., o prieš tai Didžiojoje Britanijoje bus paskelbtas nacionalinis gedulas.

Tegai:
karališkoji šeima, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Įdomūs faktai apie Britanijos karalienės sutuoktinį princą Filipą
Mirė Elžbietos II vyras princas Filipas