Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

Dulkys pareiškė, kad mato teigiamų pokyčių NVSC veikloje 

(atnaujinta 15:52 2021.03.26)
Naujų atvejų ištyrimo procentas šiuo metu vidutiniškai siekia 95 proc., o savarankiškai užsikrėtusiems skirtą NVSC anketą jau užpildė daugiau nei 2 300 žmonių

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pareiškė, kad mato teigiamų pokyčių NVSC veikloje po buvusio centro vadovo Roberto Petraičio atleidimo.

Sveikatos apsaugos ministras trečiadienį susitiko su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro laikinąja vadove Giedre Aleksiene. Susitikimo metu buvo aptarta NVSC darbo organizavimo principai ir lūkesčiai, įvertinti pastarojo meto veiklos pokyčiai ir rezultatai.

Pasak ministro, susitikimas teikia vilties ateityje dar labiau įgalinti NVSC atlikti reikšmingas funkcijas, kurios itin svarbios ekstremaliosios situacijos metu.

"Žvelgiame su viltimi, nes NVSC prasidėję pokyčiai akivaizdžiai matomi ir jau duoda rezultatų. Žinoma, ne visi pokyčiai įgyvendinami per vieną dieną ar per mėnesį. Kai valstybė yra tokioje sudėtingoje situacijoje, nerimą kelia naujų koronaviruso mutacijų plitimas, reaguoti reikia greitai ir toliaregiškai, užkertant kelią COVID-19 sklaidai. NVSC perėjimas nuo principo "testuojama-izoliuojama" prie "izoliuojama-testuojama" tikrai yra tas žingsnis, kuris iš esmės keičia požiūrį į viruso atsekamumą ir jo užkardymą", — sako ministras Dulkys.

Susitikime buvo pabrėžiama, kad naujų atvejų ištyrimo procentas šiuo metu vidutiniškai siekia 95 proc. Savarankiškai užsikrėtusiems skirtą NVSC anketą jau užpildė daugiau nei 2 300 žmonių, taip prisidėdami prie greitesnio kelio infekcijai plisti užkirtimo.

Koronaviruso testavimas
© Sputnik / Алексей Сухоруков

Pastebima, kad pastarosiomis savaitėmis NVSC registruoja vis daugiau išsitirti dėl COVID-19 ligos sutinkančių didelės ir mažos rizikos sąlytį turėjusių žmonių. 

Petraičio atleidimas

Buvęs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorius Robertas Petraitis atleistas iš pareigų nuo kovo 10-osios. 

NVSC vadovas sulaukė kritikos dėl daugiau nei 1 tūkst. neapskaitytų mirčių, susijusių su COVID-19. Petraitis savo ruožtu aiškino, kad situacija susidarė ne dėl NVSC kaltės, o dėl ligoninių laiku nepateikiamos informacijos.

Sausio pradžioje sveikatos apsaugos ministras nurodė Petraičiui trauktis iš pareigų savo noru, tačiau jam tai padaryti atsisakius buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Kaip anksčiau pareiškė pats Petraitis, jo atleidimas iš užimamų pareigų yra politinis sprendimas, priimtas jau seniai, kai buvo nuspręsta, kad "reikia rasti kaltą". Be to, jo teigimu, Sveikatos apsaugos ministerijos nuomonė dėl darbo organizavimo trūkumų nebuvo pagrįsta. 

Petraitis ėjo NVSC direktoriaus pareigas nuo 2017 metų. Anksčiau jis ėjo centro direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Tegai:
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Arūnas Dulkys
Dar šia tema
Atnaujinami skrydžiai iš Vilniaus į Stokholmą
Dulkys atleidžia NVSC vadovą Petraitį
Šimašius apie situaciją Vilniuje: duokite daugiau vakcinų
Per savaitę daugiau nei trečdalis kirtusių sieną su Lenkija asmenų neužpildė NVSC anketų
Vilnius

Sekmadienį oro temperatūra Lietuvoje buvo vasariškai šilta

(atnaujinta 13:30 2021.04.12)
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Sekmadienį bent dalyje Lietuvos buvo vasariškai šilta, rašo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Vakar oro temperatūra sušilo net virš +20 laipsnių. Šilčiausia buvo Alytuje, kur sušilo iki 21,5 °C , bet iki rekordo pritrūko.

Tuo tarpu vėsiausia diena buvo šiaurės vakariniuose rajonuose (13-14°C), o Nidoje sušilo mažiausiai — iki 12 laipsnių.

"Šiandienos naktis irgi buvo labai šilta (kaip tokiu metų laiku). Atvėso iki +6 +11 laipsnių, bet daug kur nenukrito žemiau +9 +10 laipsnių. Deja, bet trumpai pabuvusi šiluma pamažu traukiasi", — rašoma pranešime.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 13 iki 18 , Vakarų šalyje kai kur 10–12 laipsnių.

Tegai:
šiluma, orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Nuo Nicos paplūdimių iki Vilniaus gatvių: pavasaris įvairiose ​​šalyse
Nepaisant gausaus sniego, Lietuvoje vis tiek fiksuojama meteorologinė sausra
Gyventojai perspėjami saugotis stipraus vėjo
Lietuvos pasienio pareigūnė tikrina dokumentus

VRM: vis mažiau atvykstančiųjų Lenkijos neturėjo QR kodų

(atnaujinta 13:16 2021.04.12)
Pastarąją savaitę Lietuvos pasieniečiai patikrino 1536 iš Lenkijos važiavusių asmenų, 89 neturėjo QR kodų

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Lietuvos pasieniečiai praneša, kad pastarąją savaitę žymiai sumažėjo privalomų QR kodų neturinčių keliautojų iš Lenkijos. Apie tai praneša Vidaus reikalų ministerija.

Nuo vasario 17 dienos VSAT pareigūnai vykdo sustiprintą iš Lenkijos atvykstančių asmenų kontrolę. Keliautojai turi būti užsiregistravę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro svetainėje ir gavę vadinamąjį QR kodą.

Nuo  balandžio 5-iosios iki balandžio 11-osios pasieniečiai patikrino 1536 iš Lenkijos važiavusių asmenų, 89, arba 5,7 proc., neturėjo QR kodų. Per praėjusią savaitę anketų nebuvo užpildę apie 14 proc. vykusiųjų. 

Nuo vasario 17 d. patikrinti 21003 iš Lenkijos keliavę asmenys, QR kodų neturėjo 8611, surašyta 20 protokolų.

Taip pat nuo vasario 8 d. pasieniečiai jūrų ir oro uostuose talkina NVSC darbuotojams vykdyti papildomą visų atvykstančių asmenų medicininę karantininę kontrolę. Tikrinama, ar keliautojai užsiregistravę NVSC tinklalapyje, ar šie duomenys teisingi ir kt. 

Nuo  balandžio 5-iosios iki balandžio 11-osios į Klaipėdos jūrų uostą keltais atvyko 2 108 asmenys, krovininiais laivais atplaukė 854 asmenys. Per oro uostus ES išoriniais reisais atskrido 6 843 asmenys. 

VSAT duomenimis, per visą laiką nuo vasario 8 d. tiek jūrų, tiek oro uostų kontrolės punktuose nustatomi tik pavieniai pažeidimai dėl QR kodo ar COVID-19 testo neturėjimo.

Per praėjusią savaitę Policijos departamento pareigūnai nustatė 495 karantino reikalavimų pažeidimus, iš jų 444, dėl daugiau kaip vieno ūkio kontaktų. Taip pat patikrinta daugiau nei 3230 asmenų esančių izoliacijoje be to pareigūnai patikrino daugiau nei 900 ūkio subjektų dėl karantino reikalavimų paisymo.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 226 783 žmonės, dėl COVID-19 ligos mirė 3 697 žmonės.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio pabaigos. 

Tegai:
Lenkija, Lietuva, pasieniečiai
Dar šia tema
Kovą šalies gyventojai grįžo į baldų, statybinių medžiagų ir elektronikos parduotuves
"Rusija nustebino". Kaip pasikeitė neapykanta žydams pasaulyje
Didžiausias Lietuvoje skiepijimo centras išnaudojo vakcinų atsargas
Prekybos centrai pasiūlė išeitį iš "šoko situacijos" dėl karantino