Oro uoste, archyvinė nuotrauka

Praėjusių metų pabaigoje kelionių į užsienį skaičius krito apie 90 proc. 

(atnaujinta 10:58 2021.03.27)
Daugiausia Lietuvos gyventojai keliavo į Latviją, Norvegiją, Švediją, Daniją, Jungtinę Karalystę ir Lenkiją

VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Į užsienį 2020 metų ketvirtą ketvirtį keliavo 47,3 tūkst. šalies gyventojų, arba 87,6 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį 2019 metais, praneša Statistikos departamentas.

Vidutinė kelionės užsienyje trukmė buvo 6,2 nakvynės. 49,8 proc. keliavusiųjų nakvojo pas gimines ir draugus ar privačiajame apgyvendinimo sektoriuje, 45,8 proc. – viešbučiuose ir moteliuose. 

Spalio–gruodžio mėnesiais turistai iš Lietuvos išleido 28,9 mln. eurų, arba 87,8 proc. mažiau nei pernai. Vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai išleido 468 eurus.

Kelionių į užsienį skaičius sumažėjo 88,3 proc., Lietuvos gyventojai buvo išvykę į 61,8 tūkst. kelionių. Kelionės su turizmo paslaugų rinkiniu, įsigytu turizmo paslaugas teikiančiose įmonėse, sudarė 7,7 proc. visų kelionių, arba 95,3 proc. mažiau nei 2019 m. ketvirtąjį ketvirtį.

Daugiausia keliauta į Latviją (9,7 tūkst., arba 15,7 proc. visų kelionių), Norvegiją (7,7 tūkst., arba 12,5 proc.), Švediją (6,3 tūkst., arba 10,2 proc.), Daniją (5,5 tūkst., arba 8,9 proc.), Jungtinę Karalystę (4,7 tūkst., arba 7,6 proc.) ir Lenkiją (4,6 tūkst., arba 7,4 proc.).

Kelionės po Lietuvą

Tuo tarpu kelionių su nakvyne skaičius po Lietuvą ketvirtą ketvirtį pernai, palyginti su tuo pačiu 2019 m. ketvirčiu, sumažėjo 21,3 proc. ir sudarė 461,1 tūkst.

Vienadienių kelionių skaičius sumažėjo 21,5 proc. ir sudarė 2,5 mln. kelionių. Spalio–gruodžio mėnesiais kelionė Lietuvoje vidutiniškai truko 2,22 nakvynės.

Po Lietuvą keliavę gyventojai išleido 42,6 mln. eurų. Per vieną asmeninę kelionę gyventojai vidutiniškai išleido 89 eurus, per verslo kelionę – 110 eurų.

Statistikos departamento duomenimis, 38 proc. vietinių turistų nakvojo viešbučiuose, svečių namuose arba moteliuose, pas gimines ir draugus – 25 proc., nuomojamame būste – 18 proc., poilsio nuosavame būste – 10 proc., sanatorijose ir sveikatinimo įstaigose – 7 proc.

Populiariausia transporto priemonė buvo lengvasis automobilis – juo keliavo 79 proc. keliautojų. Autobusu keliavo 17 proc. turistų, traukiniu – 3 proc., kita transporto priemone – 1 proc.

Tegai:
turizmas, Lietuva, kelionės
Dar šia tema
Šį kartą iki gegužės: Lietuva pratęsė karantiną
Vilniaus regione dominuoja "britiškoji" koronaviruso atmaina
Premjerė pareiškė, kad situacija dėl atvykstančių žmonių yra valdoma
Vilnius

Lietuviai perspėjami apie paskiepytus "tyliuosius COVID-19 nešiotojus"

(atnaujinta 10:37 2021.04.20)
Koronavirusas gali daugintis kvėpavimo takuose, nors pats nešiotojas nejaus jokių simptomų dėl vakcinos

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija priminė, kad paskiepyti žmonės vis tiek gali būti koronaviruso nešiotojai ir užkrėsti kitus.

Vakcinos nuo COVID-19 apsaugo nuo simptomų, sunkios ligos eigos bei mirties, tačiau paskiepyti žmonės gali užsikrėsti ir patys, nejausdami jokių infekcijos požymių, kurį laiką būti tyliais viruso nešiotojais ir platinti virusą kitiems asmenims.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad vakcina padeda imuninei sistemai atpažinti koronavirusą ir jį sunaikinti. Tačiau vakcina gali nesukelti pakankamai efektyvaus gleivinių imuninio atsako. Dėl to, virusui patekus į kvėpavimo takus, jis kurį laiką gali juose daugintis bei būti platinamas ir kelti pavojų aplinkiniams. 

Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas, biomedicinos mokslų daktaras Marius Strioga pabrėžė, kad paskiepytiems žmonėms išlieka tikimybė užsikrėsti COVID-19 ir trumpą laiką platinti virusą.

"Todėl net ir paskiepytiems žmonėms, ypač bendraujant su didesnės rizikos neskiepytais asmenimis, reikia laikytis apsaugos priemonių, dėvėti veido kaukes", — paragino jis.

Gydytojo teigimu, vakcinacijos efektą visuomenė pajus tuomet, kai bus paskiepyta didžioji dalis gyventojų. Strioga paaiškino, kad kai bus vakcinuota didžioji dalis visuomenės ir įgytas platesnis imunitetas, išliekanti rizika užsikrėsti besimptome forma ir trumpai platinti virusą turės vis mažesnį poveikį visuomenei.

"Tačiau šiai dienai, kai vakcinuota mažiau nei penktadalis gyventojų, net ir vakcinuoti žmonės turėtų laikytis visų atsargumo priemonių, kad galimai neužkrėstų tų, kurie yra imlūs ir neturi imuninės apsaugos", — perspėjo gydytojas.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad pilnai paskiepytiems asmenims yra taikomos testavimosi ir izoliacijos išimtys atvykstant iš užsienio, taip pat Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimu gali būti netaikoma izoliacija po didelės rizikos sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga.

Vis dėlto, paskiepytiems asmenims galioja visi kiti karantino reikalavimai, tarp jų ir dėl kaukių dėvėjimo, atstumo laikymosi, rankų higienos ir kt.

Naujausiais duomenimis, per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje buvo užfiksuota daugiau nei 235,3 tūkstančio COVID-19 atvejų, nuo infekcijos mirė 3 785 žmonės.

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje autobusas taranavo policijos automobilį

(atnaujinta 09:50 2021.04.20)
Avarijos metu nukentėjo policijos pareigūnas, jis gydomas ambulatoriškai. Dėl įvykio pradėta administracinė teisena

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmadienio vakarą Klaipėdoje įvyko avarija, kurios metu nukentėjo policijos pareigūnas. 

Incidentas įvyko apie 18 val. H. Manto gatvėje. Maršrutinis autobusas "Man" atsitrenkė į stovėjusį su įjungtais raudonos ir mėlynos spalvos šviesos signalais tarnybinį automobilį "VW Caddy". Autobusą vairavo 61-erių vyriškis.

Eismo įvykio metu buvo sužalotas policijos pareigūnas, kuris vairavo automobilį "VW Caddy". 

Suteikus med. pagalbą, pareigūnas gydomas ambulatoriškai. Pradėta administracinė teisena.

Tegai:
policija, Klaipėda
Dar šia tema
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone
Policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje