Dešra

Mitybos specialistė pasakojo, kam nederėtų valgyti dešros

(atnaujinta 14:26 2021.03.28)
Gurmaniškų dešrų, ypač šaltai rūkytų, gerbėjai turi atsiminti, kad jose yra didelis kiekis druskos ir riebalų, todėl jų negalima valgyti kiekvieną dieną

VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Kodėl dešra negalima piktnaudžiauti, interviu Sputnik radijui paaiškino dietologė, mitybos specialistė Anna Belousova.

Gurmaniškų dešrų, ypač šaltai rūkytų, gerbėjai turi atsiminti, kad jose yra didelis kiekis druskos ir riebalų, todėl jų negalima valgyti kiekvieną dieną. Priešingu atveju gali atsirasti  širdies ir kraujagyslių sistemos, inkstų ir net odos problemų, perspėjo mitybos specialistė, Nacionalinės mitybos specialistų asociacijos narė Anna Belousova.

"Šaltai rūkytos dešros, kaip taisyklė, turi nuo 30% iki 44% riebalų, taip pat daug druskos ir prieskonių. Tai yra skanus produktas atostogoms. Jokiu būdu ne kiekvienai dienai. Jei valgote kiekvieną dieną, jums kils problemų, ypač nerekomenduočiau to daryti širdininkams, hipertenzija sergantiems pacientams, žmonėms, sergantiems inkstų patologija, ir paaugliams, turintiems odos problemų. Nepilnamečių spuogai labai stipriai reaguoja į prieskonius ir druską", — paaiškino gydytoja.

Taip pat mažai tikėtina, kad virta dešra bus nuolat vartojama, manant, kad tai yra tinkamas mėsos pakaitalas, tęsė dietologė. Pasak Belousovos,  dešra gali būti ne mėsos produktas, o mėsos turintis produktas, tada joje yra labai mažai raumenų skaidulų.

"Virtoje dešroje gali būti tik 8% mėsos. Arba gali būti mažiau, jei tai dešra, gaminama pagal technines specifikacijas. Tikrai bus riebalų — nuo 22 proc. Tikrai bus kvapiųjų medžiagų. Geriausiu atveju druska, pipirai, sojos padažas ar dar kažkas. Kai dešra su soja yra naudingesnė nei tada, kai ji yra be sojos. Taip pat galima naudoti bet kokių grūdų ir kitų augalų mišinį.", — pridūrė Anna Belousova.

"Daugelis dešrų yra tamsintos įvairiais dažais, kad jos atrodytų patraukliai. Jei susidūrėte su pilkšva dešra, tai reiškia, kad joje greičiausiai nėra dažiklių", — patikslino dietologė.

"Bet kuri namų šeimininkė žino, kad virta mėsa yra pilkšvos spalvos. Jei sutiksime pilkšvą dešrą, paprašysime padaryti pjūvį ir pažiūrėti, ar jos spalva yra tokia pati kaip ant viršaus. Kartais, jei dešra pilka viršuje, tada ji yra tiesiog pasenusi. Jei pjūvis yra toks pats pilkšvas, tai yra tinkama virta dešra", — įsitikinusi Anna Belousova.

Užuot pirkus pramoninę dešrą, gydytoja rekomenduoja ją gaminti patiems. Tam reikės gabalėlio bet kokios mėsos. Jis turi būti įmirkyta druskos tirpale, įpilant acto, ir tada virti mažiausiai keturias valandas ant silpnos ugnies. Tada iš jo pagaminamas faršas ir suformuojama dešrelė, apvyniojant plėvele. Jei norite suteikti produktui rausvą spalvą, galite įpilti burokėlių sulčių.

Tegai:
dešra
Vilnius

Sekmadienį oro temperatūra Lietuvoje buvo vasariškai šilta

(atnaujinta 13:30 2021.04.12)
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Sekmadienį bent dalyje Lietuvos buvo vasariškai šilta, rašo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Vakar oro temperatūra sušilo net virš +20 laipsnių. Šilčiausia buvo Alytuje, kur sušilo iki 21,5 °C , bet iki rekordo pritrūko.

Tuo tarpu vėsiausia diena buvo šiaurės vakariniuose rajonuose (13-14°C), o Nidoje sušilo mažiausiai — iki 12 laipsnių.

"Šiandienos naktis irgi buvo labai šilta (kaip tokiu metų laiku). Atvėso iki +6 +11 laipsnių, bet daug kur nenukrito žemiau +9 +10 laipsnių. Deja, bet trumpai pabuvusi šiluma pamažu traukiasi", — rašoma pranešime.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 13 iki 18 , Vakarų šalyje kai kur 10–12 laipsnių.

Tegai:
šiluma, orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Nuo Nicos paplūdimių iki Vilniaus gatvių: pavasaris įvairiose ​​šalyse
Nepaisant gausaus sniego, Lietuvoje vis tiek fiksuojama meteorologinė sausra
Gyventojai perspėjami saugotis stipraus vėjo
Lietuvos pasienio pareigūnė tikrina dokumentus

VRM: vis mažiau atvykstančiųjų Lenkijos neturėjo QR kodų

(atnaujinta 13:16 2021.04.12)
Pastarąją savaitę Lietuvos pasieniečiai patikrino 1536 iš Lenkijos važiavusių asmenų, 89 neturėjo QR kodų

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Lietuvos pasieniečiai praneša, kad pastarąją savaitę žymiai sumažėjo privalomų QR kodų neturinčių keliautojų iš Lenkijos. Apie tai praneša Vidaus reikalų ministerija.

Nuo vasario 17 dienos VSAT pareigūnai vykdo sustiprintą iš Lenkijos atvykstančių asmenų kontrolę. Keliautojai turi būti užsiregistravę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro svetainėje ir gavę vadinamąjį QR kodą.

Nuo  balandžio 5-iosios iki balandžio 11-osios pasieniečiai patikrino 1536 iš Lenkijos važiavusių asmenų, 89, arba 5,7 proc., neturėjo QR kodų. Per praėjusią savaitę anketų nebuvo užpildę apie 14 proc. vykusiųjų. 

Nuo vasario 17 d. patikrinti 21003 iš Lenkijos keliavę asmenys, QR kodų neturėjo 8611, surašyta 20 protokolų.

Taip pat nuo vasario 8 d. pasieniečiai jūrų ir oro uostuose talkina NVSC darbuotojams vykdyti papildomą visų atvykstančių asmenų medicininę karantininę kontrolę. Tikrinama, ar keliautojai užsiregistravę NVSC tinklalapyje, ar šie duomenys teisingi ir kt. 

Nuo  balandžio 5-iosios iki balandžio 11-osios į Klaipėdos jūrų uostą keltais atvyko 2 108 asmenys, krovininiais laivais atplaukė 854 asmenys. Per oro uostus ES išoriniais reisais atskrido 6 843 asmenys. 

VSAT duomenimis, per visą laiką nuo vasario 8 d. tiek jūrų, tiek oro uostų kontrolės punktuose nustatomi tik pavieniai pažeidimai dėl QR kodo ar COVID-19 testo neturėjimo.

Per praėjusią savaitę Policijos departamento pareigūnai nustatė 495 karantino reikalavimų pažeidimus, iš jų 444, dėl daugiau kaip vieno ūkio kontaktų. Taip pat patikrinta daugiau nei 3230 asmenų esančių izoliacijoje be to pareigūnai patikrino daugiau nei 900 ūkio subjektų dėl karantino reikalavimų paisymo.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 226 783 žmonės, dėl COVID-19 ligos mirė 3 697 žmonės.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio pabaigos. 

Tegai:
Lenkija, Lietuva, pasieniečiai
Dar šia tema
Kovą šalies gyventojai grįžo į baldų, statybinių medžiagų ir elektronikos parduotuves
"Rusija nustebino". Kaip pasikeitė neapykanta žydams pasaulyje
Didžiausias Lietuvoje skiepijimo centras išnaudojo vakcinų atsargas
Prekybos centrai pasiūlė išeitį iš "šoko situacijos" dėl karantino