Lotynų Amerikos šokis

Vilnius kviečia jungtis prie nemokamų nuotolinių šokių pamoku

(atnaujinta 18:12 2021.03.28)
Visi norintys galės namuose susipažinti su populiarių Lotynų Amerikos šokių judesiais bei perprasti svarbiausius sparčiai populiarėjančio breiko elementus

VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Kovo 30 dieną Vilniuje startuoja naujas VšĮ "Sveikas miestas" projektas — kartu su šokių studija SKILLZ bus organizuojamos nemokamos nuotolinės šokių pamokos, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

"Pavasaris galbūt daug kam pakels nuotaiką — bus daugiau saulės ir norėsis daugiau judesio. Dėl to norime visus pakviesti šokti. Kol šalyje tęsiasi karantinas, tą bus galima daryti namuose — bus organizuojamos dvi pamokos per savaitę. Pamokos bus skirtos vaikams ir suaugusiems, o dalyvavimas jose nieko nekainuos", — pasakė "Sveiko miesto" komunikacijos vadovė Karolina Dilytė.

SKILLZ šokių studijos vadovas Dmitrijus Fofonovas sako, kad dėl karantino sąlygų treniruotes teko perkelti į virtualią erdvę ir iškart pasijuto žmonių susidomėjimas. Nenuostabu, nes žmonės gauna puikią progą kokybiškai ir naudingai pajudėti tiesiog savo namuose.

"Praktika parodė, kad tokios treniruotės naudingos ne tik tuo, kad yra sudeginamos papildomos kalorijos, bet ir tuo, jog sukuriamas trenerio ir mokinio ryšys, tam tikras įsipareigojimas vienas kitam. Tuo pačiu yra ugdoma disciplina, kurios mums labai trūksta šiuo metu. Taip pat treniruotės, kaip ir bet kokia ilgiau daroma fizinė veikla, garantuoja pozityvią energiją", — pasakė Fofonovas.

Antradieniais nuo 19:15 iki 20:15 vyks breiko treniruotės vaikams nuo 8 metų. Šiose treniruotėse bus galima susipažinti ir išbandyti breiko šokių stilius.

Treniruočių organizatorių teigimu, nuomonė, kad šis šokis yra skirtas tik labai fiziškai stipriems žmonėms, yra klaidinga. Taip, šokant breiką, reikia būti šiek tiek sportiškiems, tačiau šios treniruotės būtent ir padės tai pasiekti. Treniruočių metu bus galima išmokti pagrindinius breiko judesius, tokius kaip "hip", "twist", "salsa", "step", "kick outs". Taip pat bus mokomasi stovėti ant rankų ir ant galvos.

Prisijungti prie treniruotės galima šioje nuorodoje: https://bit.ly/3dezFdo.

Tuo tarpu trečiadieniais nuo 20:00 iki 21:00 vyks suaugusiems skirtos "Solo Latino" treniruotės.

"Solo Latino" treniruotėse bus mokomasi dviejų populiariausių ir visame pasaulyje paplitusių Lotynų Amerikos šokių stilių — salsa ir bachata. Organizatoriai žada išmokti ne tik pagrindinių judesių, bet ir geriau pažinti save — Latino ritmais judinti klubus, rankas ir visą savo kūną.

Prisijungimo nuoroda: https://bit.ly/2PtdpnF.

Pasak organizatorių, treniruotėms užteks kelių kvadratinių metrų, tai yra po vieną-du žingsnius į šonus. Be to, treniruotės neturėtų būti baisios ir visiškai nejudantiems žmonėms. Pirmosiose treniruotėse bus paaiškinta, kaip iš lėto įeiti į ritmą, visi išgirs trenerio rekomendacijas. Krūvis bus didinamas palengva.

Tegai:
šokiai, nemokamas renginys, Vilnius, Lietuva
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje autobusas taranavo policijos automobilį

(atnaujinta 09:50 2021.04.20)
Avarijos metu nukentėjo policijos pareigūnas, jis gydomas ambulatoriškai. Dėl įvykio pradėta administracinė teisena

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmadienio vakarą Klaipėdoje įvyko avarija, kurios metu nukentėjo policijos pareigūnas. 

Incidentas įvyko apie 18 val. H. Manto gatvėje. Maršrutinis autobusas "Man" atsitrenkė į stovėjusį su įjungtais raudonos ir mėlynos spalvos šviesos signalais tarnybinį automobilį "VW Caddy". Autobusą vairavo 61-erių vyriškis.

Eismo įvykio metu buvo sužalotas policijos pareigūnas, kuris vairavo automobilį "VW Caddy". 

Suteikus med. pagalbą, pareigūnas gydomas ambulatoriškai. Pradėta administracinė teisena.

Tegai:
policija, Klaipėda
Dar šia tema
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone
Policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje padvigubėjo naujų koronaviruso atvejų

(atnaujinta 10:28 2021.04.20)
Statistikos departamento duomenimis, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1 138 koronaviruso atvejai, tai beveik dvigubai daugiau naujų infekcijų, nei buvo nustatyta vakar. Dar devyni asmenys mirė, praneša Statistikos departamentas.

Iš viso per visą pandemijos laikotarpį buvusių/esamų atvejų skaičius Lietuvoje yra 235 383, 213 118 žmonių pasveiko.

Bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 67 664.

Per pastarąją parą užfiksuotos 9 mirtys nuo COVID-19. Mirusiųjų amžius buvo nuo 40 iki 99 metų. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 3 785.

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,2 procento. 

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 4 541 žmogus, antra skiepo doze — 820. Iš viso 210 611 žmonių šalyje vakcinuoti dviem skiepo dozėmis. Dar 359 269 šiuo metu laukia antros skiepo dozės. Iš viso panaudota 780 491 vakcina. 

Anksčiau Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkai atrado, koks prieskonis yra gera priemonė nuo koronaviruso
Paslaptinga šunų liga pasirodo esanti žarnyno koronavirusas
Lenkijoje prasidėjo masinė vakcinacija nuo koronaviruso