Suknvežimis

Lietuva atnaujina COVID-19 reikalavimus vežėjams

(atnaujinta 08:10 2021.03.29)
Kalbant apie jūrininkus, Sveikatos apsaugos ministerija patikslino jų izoliacijos taisykles. Dabar būtina izoliuoti tuos, kurie užsiima keleivių pervežimu

VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Šalių, iš kurių, atvykus į Lietuvą, būtina laikytis griežtesnių izoliacijos sąlygų, sąraše yra dar devynios šalys, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Sąrašą papildė Andora, Aruba, Bulgarija, Kosovas, Prancūzija, Italija, Slovėnija, Šiaurės Makedonija, Urugvajus. Tuo pat metu Slovakija buvo išbraukta iš sąrašo.

Ligoninės palata
© Sputnik / Владимир Смирнов

Be to, pasikeitė ir reikalavimai vežėjams. Dabar įgulai ir įgulos nariams, jei planuojama jų buvimo Lietuvoje trukmė viršija 72 valandas, COVID-19 testas turi būti neigiamas arba atliktas Lietuvoje per 24 valandas. Tai taikoma tiems, kurie vykdo tarptautinį komercinį transportą visų tipų transporto priemonėmis.

Įmonių, užsiimančių gabenimu Lietuvoje, vadovai yra įpareigoti informuoti darbuotojus, kurie yra respublikoje ilgiau nei 72 valandas, apie šį reikalavimą.

Tačiau šie reikalavimai netaikomi įguloms, vežančioms keleivius visų tipų transporto priemonėmis.

Tuo tarpu jūrininkų izoliavimo taisyklės buvo patikslintos. Tik tie, kurie veža keleivius, turi izoliuotis.

Sveikatos apsaugos ministerija papasakojo apie dar vieną pakeitimą, susijusį su darbuotojais, atvykstančiais iš nukentėjusių šalių, kuriems taikomos sustiprintos priemonės. Jie galės izoliuotis tame pačiame bute ar name su kitais šeimos nariais. Šių darbuotojų šeimos nariams nereikia savęs izoliuoti.

Nauji reikalavimai įsigaliojo pirmadienį.

Tegai:
vežėjai, koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)
Vėjas ir lietus

Sinoptikai: Lietuvoje vyraus vėsūs ir vėjuoti orai

(atnaujinta 16:18 2021.04.22)
Pranešime teigiama, kad ši savaitė respublikoje bus šaltesnė nei praėjusi, kai kur galimi gausesni krituliai

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis Lietuvoje vyraus vėsūs, vėjuoti orai su trumpalaikiais krituliais. Apie tai pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Penktadienio vakarą protarpiais lynos. Vėjas pūs vakarų, jo greitis nuo 12 iki 14 metrų per sekundę, gūsiai 15-20 metrų per sekundę. Temperatūra svyruos nuo -1 iki +4. Dienos metu daug kur iškris trumpalaikiai krituliai. Vėjas yra vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, vietomis gūsiai 15-18 metrų per sekundę. Oro temperatūra bus nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį vietomis, daug kur po pietų, trumpai palis, daugiausia silpnai. Vėjas bus vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, vietomis gūsiais 15-17 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį svyruos nuo -3 iki +2, o dieną nuo +5 iki +10.

Sekmadienio naktį vietomis iškris negausus sniegas, po pietų daug kur numatomi trumpalaikiai krituliai. Vėjas bus vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, gūsiai iki 16 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra svyruos nuo -2 iki +3, o dieną nuo +4 iki +9.

Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai
Apleistas automobilis

Sugriežtinta atsakomybė neeksploatuojamų automobilių laikymą kiemuose

(atnaujinta 15:58 2021.04.22)
Seimas pritarė pataisoms, reglamentuodamas ne tik neeksploatuojamų, bet ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietose

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Šiuo įstatymu būtų priimtas labai svarbus sprendimas, kuris padėtų atlaisvinti kiemus, nes, kaip rodo tyrimai, kiemuose kartais būna net iki 20 proc. automobilių, kurie yra nenaudojami arba negalimi naudoti, rašoma Seimo pranešime.

"Šiuo sprendimu būtų priimta ir įtvirtina, jog bendro naudojimo vietose nebūtų laikomos neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės. Neeksploatuojama transporto priemone būtų laikoma ta, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių, nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį. Negalima eksploatuoti būtų laikoma transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip 3 mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip 3 mėnesius neįregistruota, ar ilgiau kaip 3 mėnesius išregistruota transporto priemonė", – sakė parlamentaras Mykolas Majauskas.

Kodekse įtvirtinta, kad neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams .

Už pakartotinį nusižengimą bus skiriama bauda nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį nusižengimą galės būti skiriamas ir transporto priemonės konfiskavimas.

Šiuo metu galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse įtvirtinta, kad asmenį galima traukti atsakomybėn už nusižengimą tik po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo. Teikiamu projektu siūloma atsisakyti rašytinio perspėjimo, keičiant jį į administracinę nuobaudą – įspėjimą. Taip būtų siūloma nustatyti terminą neeksploatuojamos transporto priemonės pašalinimui.

 

Įstatymas priimtas už balsavus 118, nė vienam nebuvus prieš ir vienam Seimo nariui susilaikius.

Naujos teisės aktų nuostatos įsigalios 2022 metų sausio 1 dieną.

 

Tegai:
automobilis