Sunkvežimiai pasienyje

Lietuva atkūrė sistemas pasienyje, tačiau eilės beveik nesumažėjo

(atnaujinta 14:56 2021.03.29)
Šiuo metu Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje ir toliau stovi šiek tiek daugiau nei 1 860 sunkvežimių

VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Lietuva atkūrė Muitinės departamento elektroninę tranzito kontrolės sistemą (NTKS), tačiau eilėje įstrigusių sunkvežimių skaičius sumažėjo neženkliai.

Kaip informuoja Lietuvos muitinė, NKTS, kurios veikla atnaujinta šeštadienį, veikia be sutrikimų. Kitų sistemų darbą planuojama atkurti artimiausiu metu.

Pirmadienį 10 valandos duomenimis, prie įvažiavimo į Lietuvą iš Baltarusijos stovi daugiau nei 1 860 sunkvežimių, sekmadienį tuo pačiu metu jų buvo daugiau kaip 1930.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos ("Linava") prezidentas Romas Austinskas paaiškino, kad atkurta NKTS sistema turėtų palengvinti situaciją.

"Šiuo metu dokumentus galima teikti tiek elektroniniu, tiek popieriniu būdu. Tai turėtų padidinti vilkikų pralaidumą per pasienį. Vairuotojai, kurie jau beveik savaitę įstrigę pasienyje, yra labai pervargę, pikti, neturi galimybės pailsėti žmoniškomis sąlygomis. Tad labai svarbu, kad būtų sutelkta kuo daugiau atsakingų pareigūnų pasienyje, kurie padėtų tvarkyti dokumentaciją ir mažintų eilę", — sakė jis.

Taip pat pranešama, kad Lietuvos muitinė kreipėsi į šalies Valstybės sienos apsaugos tarnybą (VSAT), siekdama padidinti pasienio kontrolės punktuose dirbančių darbuotojų skaičių. Remiantis skaičiavimais, tai leis dar greičiau sumažinti eiles.

Muitinėje taip pat pažymėta, kad dėl techninio gedimo kai kurios deklaracijos, pateiktos per muitinės deklaracijų apdorojimo sistemą (MDAS) iki kovo 23 dienos, gali būti įformintos neteisingai.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva, pasienis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Muitinė, Linava
Dar šia tema
Vežėjai ragina finansų ministrę kuo skubiau atkurti muitinės IT sistemas
Rusijos ir Lietuvos pasienyje esančiame patikros punkte sumažėjo pralaidumas
Iš Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti daugiau nei 2 tūkst. sunkvežimių
Apleistas automobilis

Sugriežtinta atsakomybė neeksploatuojamų automobilių laikymą kiemuose

(atnaujinta 15:58 2021.04.22)
Seimas pritarė pataisoms, reglamentuodamas ne tik neeksploatuojamų, bet ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietose

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Šiuo įstatymu būtų priimtas labai svarbus sprendimas, kuris padėtų atlaisvinti kiemus, nes, kaip rodo tyrimai, kiemuose kartais būna net iki 20 proc. automobilių, kurie yra nenaudojami arba negalimi naudoti, rašoma Seimo pranešime.

"Šiuo sprendimu būtų priimta ir įtvirtina, jog bendro naudojimo vietose nebūtų laikomos neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės. Neeksploatuojama transporto priemone būtų laikoma ta, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių, nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį. Negalima eksploatuoti būtų laikoma transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip 3 mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip 3 mėnesius neįregistruota, ar ilgiau kaip 3 mėnesius išregistruota transporto priemonė", – sakė parlamentaras Mykolas Majauskas.

Kodekse įtvirtinta, kad neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams .

Už pakartotinį nusižengimą bus skiriama bauda nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį nusižengimą galės būti skiriamas ir transporto priemonės konfiskavimas.

Šiuo metu galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse įtvirtinta, kad asmenį galima traukti atsakomybėn už nusižengimą tik po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo. Teikiamu projektu siūloma atsisakyti rašytinio perspėjimo, keičiant jį į administracinę nuobaudą – įspėjimą. Taip būtų siūloma nustatyti terminą neeksploatuojamos transporto priemonės pašalinimui.

 

Įstatymas priimtas už balsavus 118, nė vienam nebuvus prieš ir vienam Seimo nariui susilaikius.

Naujos teisės aktų nuostatos įsigalios 2022 metų sausio 1 dieną.

 

Tegai:
automobilis
AstraZeneca vakcina

Klaipėdoje švietimo darbuotojai kviečiami antram "AstraZeneca" skiepui

(atnaujinta 18:43 2021.04.22)
Norintys pasiskiepyti balandžio 23-24 dienomis nuo 9-18 val. turi atvykti jiems patogiu laiku į tą vakcinacijos centrą, kur buvo paskiepyti pirma "Vaxzevria" vakcinos doze

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Klaipėdos miestą ketvirtadienį pasiekė 800 dozių "Vaxzevria" ("AstraZeneca") vakcinos siunta, rašo miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

"Atsižvelgdami į tam tikrų gyventojų grupių, tokių kaip švietimo įstaigų darbuotojai, veiklos ypatumus, kuomet dar negauta antra vakcinos dozė neigiamai įtakos vykdomą veiklą, taip pat į privalomai periodiškai profilaktiškai testuojamas gyventojų grupes, kol nėra paskiepytos pagal pilną vakcinacijos schemą, poreikį greičiau gauti antrąją vakcinos dozę kviečiame švietimo įstaigų darbuotojus, įvertinus savo darbo pobūdį ir esant pagrįstoms aplinkybėms dėl darbo specifikos, priimti sprendimą vakcinuotis antra Vaxzevria doze", — rašoma pranešime.

Norintys pasiskiepyti balandžio 23-24 dienomis nuo 9-18 val. turi atvykti jiems patogiu laiku (be jokios išankstinės asmeninės registracijos ar įstaigos sąrašo) į tą vakcinacijos centrą, kur buvo paskiepyti pirma "Vaxzevria" vakcinos doze.

Taip pat pabrėžiama, jog gautas "Vaxzevria" vakcinos kiekis ribotas. Jei jos neužteks visiems norintiems, tai asmenys galės tokia galimybe pasinaudoti vėliau, kai tik vėl bus pristatyta į miestą šios rūšies vakcinų siunta. 

Tegai:
vakcina, AstraZeneca, koronavirusas, Klaipėda
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
EK nori paduoti "AstraZeneca" į teismą dėl vakcinų tiekimo problemų, praneša žiniasklaida
COVID-19 apžvalga: sparčiai prastėja padėtis Vilniuje ir Kaune