Lietuvos čiuožėjai Elison Ryd ir Saulius Ambrulevičius pasaulio čempionate Stokholme

Lietuvos dailiojo čiuožimo pora laimėjo olimpinį kelialapį

(atnaujinta 17:11 2021.03.29)
Stokholme pasibaigusiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate pagrindinę užduotį atliko Lietuvos šokių pora Elison Ryd ir Saulius Ambrulevičius, kurie pirmiausia pateko į finalą, o vėliau iškovojo šalies olimpinę kvotą šioje disciplinoje

VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Elison Ryd (Allison Reed) ir Saulius Ambrulevičius yra gerai žinomi tarptautinės arenos specialistams ir toliau mažais žingsneliais kopia aukštyn. Naujas Lietuvos dueto karjeros etapas turėtų būti 2022 metų Olimpinėse žaidynėse Pekine. Čiuožėjai šią teisę pasiekė 2021 metų Stokholme vykusioje pasaulio taurėje.

Iš viso į startą pateko 31 šokių pora, kuri pirmąją varžybų dieną turėjo pademonstruoti ritminį šokį. Norint toliau kovoti dėl aukštesnių vietų čempionate, reikėjo patekti į dvidešimtuką, o Elison ir Saulius su šia užduotimi susitvarkė. Jų fokstrotą ir greitąjį žingsnį iš Brodvėjaus miuziklo "Bandstand" teisėjai įvertino 71,29 balo (15 rezultatas), kuris šiek tiek nusileido asmeniniam poros rekordui (73,41).

Литовские фигуристы Эллисон Рид и Саулюс Амбрулявичюс на ЧМ в Стокгольме
© REUTERS / JESSICA GOW/TT
Lietuvos čiuožėjai Elison Ryd ir Saulius Ambrulevičius pasaulio čempionate Stokholme

Žinoma, Lietuvos čiuožėjai norėjo užimti kuo aukštesnę vietą Stokholme, nes kol kas geriausias jų rezultatas pasaulio taurėje buvo 17 vieta 2019 metais. Vis dėlto dėmesys buvo sutelktas į olimpinių kvotų iškovojimą 202 žaidynėms Pekine, kurios buvo skirtos 19 pirmųjų porų.

Iš esmės Ambrulevičius ir Ryd sugebėjo susitvarkyti su abiem užduotimis ir šią prielaidą patvirtino šokiu. Teisėjai Lietuvos šokėjams skyrė 106,89 taško, o šis skaičius dabar yra naujas asmeninis dueto rekordas. Tarp 20 finalininkų lietuviai vėl užėmė 15 vietą, toje pačioje vietoje su bendra 178,18 jie pateko į galutinę įskaitą, abu atnaujinę geriausią rezultatą pasaulio taurėje, ir iškovoję olimpinį kelialapį į Pekiną.

Литовские фигуристы Эллисон Рид и Саулюс Амбрулявичюс на ЧМ в Стокгольме
© REUTERS / TT NEWS AGENCY
Lietuvos čiuožėjai Elison Ryd ir Saulius Ambrulevičius pasaulio čempionate Stokholme

Vienintelis "bet", kurį ateityje turės išspręsti šis duetas, yra Lietuvos pilietybė, kurios Ryd dar neturi. Priešingai nei pasaulio ir Europos čempionatuose, olimpinėse žaidynėse galima dalyvauti tik turint savo atstovaujamos šalies pilietybę.

Pirmą kartą pasaulio pora tapo Rusijos pora Viktorija Sinicina ir Nikita Kacalapovas. Po ritminių šokių jie užėmė lyderio poziciją ir neužleido aukščiausios vietos Kanados ir Amerikos čiuožėjams.

​Dailusis čiuožimas. 2021 metų Pasaulio taurė (Stokholmas). Šokiai. Galutinė klasifikacija

1. Viktorija Sinicina/Nikita Kacalapovas (Rusijos dailiojo čiuožimo federacija) — 221,17

2. Madison Hubbell/Zachary Donoghue (JAV) — 214,71

3. Piper Gilles/Paul Poirier (Kanada) — 214,35

4. Madison Chock/Evan Bates (JAV) — 212,69

5. Aleksandra Stepanova/Ivanas Bukinas (Rusijos dailiojo čiuožimo federacija) — 208,77

10. Elison Ryd/Saulius Ambrulevicius (Lietuva) — 178,18.

Tegai:
Stokholmas, Lietuva, dailusis čiuožimas
JAV ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas

JAV Lietuvos kariuomenei perduoda prieštankinius granatsvaidžius

(atnaujinta 14:04 2021.04.12)
Kaip teigiama Lietuvoje, amerikietiški ginklai "reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo" regione

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Jungtinės Valstijos dovanos Lietuvos kariuomenei vienkartinius prieštankinius granatsvaidžius M72 LAW, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos kariškiai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Ginklų perdavimo ceremonija vyks trečiadienį LDK Gedimino štabo batalione Vilniuje.

Perduodamos paramos vertė siekia dešimt milijonų dolerių. Granatsvaidžiai bus paskirstyti KASP rinktinėms, naujaisiais ginklais bus aprūpinti visi pėstininkų skyriai.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, M72 LAW granatsvaidžiai "reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo", taip pat "Baltijos regiono saugumo".

"Puikiai suprantame, kokioje sudėtingoje saugumo situacijoje yra mūsų regionas, todėl taip pat investuojame į savo gynybą, skiriame 2 procentus nuo BVP, didiname ir modernizuojame savo kariuomenę. Glaudžiai bendradarbiaujame su JAV įsigydami modernią įrangą (sraigtasparnius, šarvuotus visureigius) bei amuniciją (prieštankines raketų sistemas JAVELIN)", — sakė ministras.

Pranešama, kad granatsvaidžiai M72 LAW patikrinti kovinėmis sąlygomis JAV ir sąjungininkų pajėgų operacijose Irake ir Afganistane bei kitų konfliktų metu.

M72 LAW granatsvaidžius Amerikos armija 1962 metais priėmė kaip individualų prieštankinį ginklą. Dabar Jungtinėse Amerikos Valstijose M72 LAW serijos granatsvaidžius pakeitė naujesni ir efektyvesni ginklai.

Baltijos šalyse nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę", dėl kurios neva būtina stiprinti gynybinio bendradarbiavimo sferą ir dalyvauti NATO pratybose. Savo ruožtu Maskva ne kartą pareiškė savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti ir tiesiog naudojasi pasiteisinimu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

Tegai:
Krašto apsaugos ministerija, kariuomenė, Lietuva, JAV
Dar šia tema
Gincburgas paaiškino, kodėl Europos Sąjunga neskuba įsileisti "Sputnik V" į savo rinką
Ruošiantis "Baltijos mūšiui". Lietuva "lenda" ten, kur nereikia
Peskovas pareiškė, kad Rusija nekelia grėsmės nė vienai pasaulio valstybei
Vilnius

Sekmadienį oro temperatūra Lietuvoje buvo vasariškai šilta

(atnaujinta 13:30 2021.04.12)
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Sekmadienį bent dalyje Lietuvos buvo vasariškai šilta, rašo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Vakar oro temperatūra sušilo net virš +20 laipsnių. Šilčiausia buvo Alytuje, kur sušilo iki 21,5 °C , bet iki rekordo pritrūko.

Tuo tarpu vėsiausia diena buvo šiaurės vakariniuose rajonuose (13-14°C), o Nidoje sušilo mažiausiai — iki 12 laipsnių.

"Šiandienos naktis irgi buvo labai šilta (kaip tokiu metų laiku). Atvėso iki +6 +11 laipsnių, bet daug kur nenukrito žemiau +9 +10 laipsnių. Deja, bet trumpai pabuvusi šiluma pamažu traukiasi", — rašoma pranešime.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 13 iki 18 , Vakarų šalyje kai kur 10–12 laipsnių.

Tegai:
šiluma, orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Nuo Nicos paplūdimių iki Vilniaus gatvių: pavasaris įvairiose ​​šalyse
Nepaisant gausaus sniego, Lietuvoje vis tiek fiksuojama meteorologinė sausra
Gyventojai perspėjami saugotis stipraus vėjo
Lietuvos ambasados JAV pastatas

Paaiškėjo, kas gali vadovauti Lietuvos ambasadai JAV

(atnaujinta 14:27 2021.04.12)
Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos. Kandidatą turi patvirtinti Seimas

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Lietuvos ambasadore Jungtinėse Amerikos Valstijose siūloma skirti  Audrą Plepytę, Vokietijoje – Ramūną Misiulį. Apie tai rašoma Seimo interneto svetainėje paskelbtuose dokumentuose.

Plepytė naujas pareigas turėtų pradėti eiti nuo gegužės 18 dienos, Misiulis — nuo gegužės 10 dienos, rodo Vyriausybės nutarimų projektai.

Taip pat siūloma Andrių Namavičių skirti Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi prie Europos Tarybos, o Rytį Paulauską — ambasadoriumi Jungtinėse Tautose.

Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos, Vokietijoje — nuo pernai spalio.

Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje paprašė Lietuvos vadovo užtikrinti ilgalaikės Lietuvos ir JAV partnerystės tęstinumą sausio pabaigoje, tačiau derybų procesas užtruko.

Dar šia tema
Nausėda paragino savivaldybes spartinti senjorų vakcinaciją
VRK skyrė pirmojo pusmečio finansavimą partijoms
Radviliškyje vyksta mero rinkimai — iš anksto balsavo 10,53 procento rinkėjų