Vilnius

Vilniuje grąžinamas COVID-19 skyrius, plečiamos vakcinavimo apimtys

(atnaujinta 10:20 2021.03.30)
Prie įsibėgėjusios pedagogų ir tebesitęsiančios senjorų vakcinacijos prisijungs ir abiturientai bei gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis, kurie bus kviečiami skiepytis daugiausia "AstraZeneca" vakcina

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Visoje Lietuvoje prastėjant koronaviruso atvejų rodikliams, Vilniuje bus grąžinamas COVID-19 skyrius bei plečiamos skiepijimo apimtys, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Kviečiami vakcinuotis bus ne tik pedagogai, bet ir abiturientai, lėtinėmis ligomis sergantys gyventojai. Tuo metu grįžtantieji dirbti kontaktiniu būdu raginami atlikti vienkartinį privalomąjį antigenų testą.

Pabrėžiama, jog Vilniuje siekiama atverti daugiau mokyklų kontaktiniam ugdymui, nes per mėnesį sukaupta patirtis parodė, kaip tai sėkmingai padaryti, nesukeliant pavojaus mokiniams ir užkardant galimus židinius.

Nuo vasario 22 dienos, kai šalyje buvo atverta pirmoji mokykla kontaktiniam ugdymui, per mėnesį tokiu būdu Vilniuje atidarytos dvi dešimtys mokyklų. Artimiausiu metu kontaktiniu būdu dirbančių mokyklų skaičius ir toliau augs.

Mokyklos atveriamos taikant testavimą kaupinių būdu — prieš mokyklos atidarymą testuojami mokinių ir mokyklos darbuotojų šeimų ūkiai, o po 4–7 dienų, praleistų besimokant kontaktiniu būdu, testas kartojamas, bet tada testuojami tik mokiniai ir mokyklos darbuotojai.

Per mėnesį mokyklose atliekama per 20 000 testų, ištiriama daugiau nei 5 000 kaupinių, o per visą laikotarpį nustatyta keliasdešimt teigiamų COVID-19 atvejų ir užkirstas kelias židiniams susidaryti.

Vakcinuojama daugiau gyventojų grupių

Prie įsibėgėjusios pedagogų ir tebesitęsiančios senjorų vakcinacijos prisijungs ir abiturientai bei gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis, kurie bus kviečiami skiepytis daugiausia "AstraZeneca" vakcina.

Šiuo metu sudaromi šių asmenų grupių sąrašai, skiepijimui juos kvies poliklinikų darbuotojai.

Nors testavimas bei vakcinacija įsibegėja, padėtį sunkina nauji ligos atvejai bei COVID-19 atmainų plitimas. Pirmadienį Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Antakalnio g. 124 yra likusios tik 5 iš 191 COVID-19 sergantiems pacientams skirtų vietų, planuojama, kad nuo šio penktadienio COVID-19 pacientams vėl bus atiduodamas ligoninės padalinys Antakalnio g. 57.

Tai pat pabrėžiama, kad Vilnius ir toliau testuoja kontaktinį darbą dirbančius gyventojus. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos tvarką, dirbantieji kontaktinį darbą privalo atlikti antigenų testą prieš grįždami į darbą. Šią savaitę yra likę beveik 800 vietų antigenų testams atlikti, tačiau artimiausiomis dienomis jų nebėra.

Prieš grįždami į kontaktinį darbą antigenų testą privalo atlikti: kultūros ir meno, fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto, viešojo maitinimo paslaugų teikimo, mažmeninės prekybos, laisvalaikio ir pramogų paslaugų (baseinų ir pirčių paslaugos, žaidimų kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų, grožio paslaugų ir apgyvendinimo sričių darbuotojai.

Tegai:
vakcinacija, koronavirusas, Vilnius
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1805)
Dar šia tema
Lietuvos ekonomistas papasakojo apie pandemijos poveikį gimstamumui
PSO įvardijo labiausiai tikėtiną COVID-19 kilmės priežastį
Berlyne papasakota apie "Sputnik V" vakcinos sertifikavimo eigą EVA
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Nausėda paragino sekti Izraelio pavyzdžiu kovoje su COVID-19

(atnaujinta 20:50 2021.04.14)
Izraelio vyriausybė jau planuoja naujų vakcinų įsigijimą, jei kiltų epidemiologinė pandemijos banga ateinantį pusmetį

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Izraelis vakcinacijos nuo COVID-19 klausimais rodo pavyzdį Lietuvai ir visam pasauliui, po telefoninio pokalbio su Izraelio Prezidentu Reuvenu Rivlinu sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Valstybės vadovas pasidžiaugė, kad Izraeliui pavyko vakcinuoti didžiąją dalį šalies gyventojų ir sėkmingai suvaldyti pandemiją.

"Izraelis rodo sektiną pavyzdį visam pasauliui, kuriuo norėtų pasinaudoti ir Lietuva, siekdama atverti ekonomiką ir sugrįžti prie įprasto gyvenimo", — šalies vadovą cituoja spaudos tarnyba..

Taip pat pranešama, kad Izraelio vyriausybė jau planuoja naujų vakcinų įsigijimą, jei kiltų epidemiologinė pandemijos banga ateinantį pusmetį. 

Taip pat pokalbio metu Nausėda pasveikino Izraelio vadovą su šalies Nepriklausomybės diena, palinkėjo sklandaus naujos vyriausybės formavimo ir pakvietė apsilankyti Lietuvoje.

Izraelyje daugiau nei penki milijonai žmonių yra visiškai paskiepyti nuo COVID-19, tai yra daugiau nei 50 procentų gyventojų.

Plečiant vakcinacijos kampaniją, Izraelis pradėjo palaipsniui palengvinti atvykimo į šalį apribojimus. Taip pat panaikinta daugybė apribojimų šalies viduje. Tačiau nešioti kaukes vis tiek būtina, o į daugelį viešų vietų gali patekti tik tie, kurie yra paskiepyti.

Lietuvoje pirmąją vakcinos dozę gavo daugiau nei 508 tūkstančiai žmonių, daugiau nei 193 tūkstančiai žmonių yra visiškai paskiepyti.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 229 260 žmonių, nuo ligos mirė 3 718 žmonių.

Tegai:
COVID-19, Gitanas Nausėda
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1805)
Tuščia klasė

Šią savaitę į mokyklų klases grįžo daugiau kaip 71 tūkst. pradinukų

(atnaujinta 20:25 2021.04.14)
Pradinukai į mokyklas gali grįžti tik tada, jei mokykla nusprendžia rinktis saugaus grįžimo būdą

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Šią savaitę į klases grįžo daugiau kaip 71 tūkst. pradinukų, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Ministerijos duomenimis, tai 8 tūkstančiais daugiau negu ėjo į mokyklas kovo pabaigoje.

Iš visų grįžtančiųjų į mokyklas pradinukų 9 tūkst. mokinių lanko mokyklas, kurios yra pasirinkusios saugaus grįžimo į mokyklas modelį ir vaikai tikrinasi kaupinių būdu.

"Epidemiologinė situacija dalyje savivaldybių lieka įtempta, todėl jose nėra saugu atverti mokyklas netaikant papildomų saugiklių. Periodiškas tikrinimas leidžia laiku nustatyti susirgimo atvejus ir sustabdyti lengvai užkrečiamos ligos plitimą bendruomenėje", — sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

11 savivaldybių pradinukai į mokyklas gali grįžti tik tada, jei mokykla nusprendžia rinktis saugaus grįžimo būdą. Jei mokyklos bendruomenė nesutinka, ugdymas toliau tęsiamas nuotoliniu būdu arba tie, kurie nenori testuotis, toliau ugdomi nuotoliniu būdu. Jeigu visa klasė nesutinka testuotis, tuomet vyksta nuotolinis ugdymas.

Saugaus grįžimo modelį taiko ir 4 savivaldybės (13 mokyklų), nors ir neprivalo to daryti, nes sergamumas tose savivaldybėse yra mažesnis. Tuo tarpu kovo pabaigoje tokių savivaldybių buvo 3.

Tegai:
mokyklos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Dar šia tema
Daugiau nei 1 200: Lietuvoje daugėja naujų COVID-19 atvejų
Lietuvos valdžia neplanuoja keisti "AstraZeneca" vakcinacijos tvarkos
Įvardytos savivaldybės, kuriose vyresni gyventojai vakcinuojami lėčiausiai