Cigarečių kontrabanda

Muitininkai sulaikė du vilkikus, vežusius 2,6 mln. eurų vertės kontrabandą

(atnaujinta 11:40 2021.03.30)
Po kelerių metų pertraukos į Lietuvą didesniais kiekiais vėl pradėta gabenti stambias rusiškų nelegalių rūkalų siuntas

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Praėjusią savaitę muitinės pareigūnai sulaikė du stambius cigarečių kontrabandos krovinius, praneša muitinės spaudos tarnyba.

Trečiadienį, Medininkų kelio poste rentgenu patikrinus medienos krovinį, aptiktos slėptuvės su 100 tūkst. pakelių rūkalų. Tuo tarpu Elektrėnų apylinkėse sulaikyta daugiau cigarečių — čia muitinės pareigūnų patruliui patikrinus vilkiką, mašinos puspriekabėje rasta 600 tūkst. pakelių cigarečių.

Kovo 22-ąją Vilniaus teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis stabdė ir tikrino automobilius Elektrėnų apylinkėse. Apie 12 valandą dienos pareigūnai Karkučių kaime autobusų stovėjimo aikštelėje pastebėjo stovintį vilkiką "Daf". Šio vairuotojas, Rusijos pilietis, sakė tranzitu iš Rusijos Kaliningrado srities per Lietuvą gabenantis vaikų žaidimų aikštelių dalių krovinį. Į Lietuvą vilkikas įvažiavo pro Kybartų kelio postą.

Контрабанда сигарет
Medininkų kelio poste rentgenu patikrinus medienos krovinį, aptiktos slėptuvės su 100 tūkst. pakelių rūkalų.

Tačiau patikrinus mašiną, nustatyta, kad jos puspriekabėje kontrabandinių cigarečių dėžės — jų rasta 1 200. Iš viso pareigūnai sulaikė 600 tūkst. pakelių cigarečių "Rominta", kurių vertė su mokesčiais — 2 mln. 256 tūkst. eurų.

Vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, o po to paleistas, skyrus kardomąsias priemones — užstatą ir dokumentų paėmimą.

Antrąjį vilkiką muitinės pareigūnai sulaikė trečiadienį, kovo 24 dieną, Medininkų kelio poste. Pareigūnams sukėlė įtarimų krovininis vilkikas "Man", vežęs medienos plaušų krovinį vienai Kauno įmonei. Patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad krovinyje įrengtos slėptuvės, pilnos baltarusiškų cigarečių "NZ Gold" ir "Queen Menthol". Iš viso rasta 100 tūkst. pakelių rūkalų, jų vertė — 348 tūkst. eurų.

Контрабанда сигарет
Patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad krovinyje įrengtos slėptuvės, pilnos baltarusiškų cigarečių.

Vilkiką vairavęs Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas dviem paroms, o penktadienį Vilniaus apylinkės teismo sprendimu suimtas dvidešimčiai dienų.

Abiem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl kontrabandos.

Tegai:
vilkikas, cigarečių kontrabanda, Muitinė
Dar šia tema
Muitininkai sulaikė programinę įrangą, galimai skirtą masinio naikinimo ginklui kurti
Lietuvos-Baltarusijos pasienyje jau antra para įstrigę 2000 vilkikų
Lietuva atkūrė sistemas pasienyje, tačiau eilės beveik nesumažėjo
JAV ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas

JAV Lietuvos kariuomenei perduoda prieštankinius granatsvaidžius

(atnaujinta 14:04 2021.04.12)
Kaip teigiama Lietuvoje, amerikietiški ginklai "reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo" regione

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Jungtinės Valstijos dovanos Lietuvos kariuomenei vienkartinius prieštankinius granatsvaidžius M72 LAW, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos kariškiai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Ginklų perdavimo ceremonija vyks trečiadienį LDK Gedimino štabo batalione Vilniuje.

Perduodamos paramos vertė siekia dešimt milijonų dolerių. Granatsvaidžiai bus paskirstyti KASP rinktinėms, naujaisiais ginklais bus aprūpinti visi pėstininkų skyriai.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, M72 LAW granatsvaidžiai "reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo", taip pat "Baltijos regiono saugumo".

"Puikiai suprantame, kokioje sudėtingoje saugumo situacijoje yra mūsų regionas, todėl taip pat investuojame į savo gynybą, skiriame 2 procentus nuo BVP, didiname ir modernizuojame savo kariuomenę. Glaudžiai bendradarbiaujame su JAV įsigydami modernią įrangą (sraigtasparnius, šarvuotus visureigius) bei amuniciją (prieštankines raketų sistemas JAVELIN)", — sakė ministras.

Pranešama, kad granatsvaidžiai M72 LAW patikrinti kovinėmis sąlygomis JAV ir sąjungininkų pajėgų operacijose Irake ir Afganistane bei kitų konfliktų metu.

M72 LAW granatsvaidžius Amerikos armija 1962 metais priėmė kaip individualų prieštankinį ginklą. Dabar Jungtinėse Amerikos Valstijose M72 LAW serijos granatsvaidžius pakeitė naujesni ir efektyvesni ginklai.

Baltijos šalyse nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę", dėl kurios neva būtina stiprinti gynybinio bendradarbiavimo sferą ir dalyvauti NATO pratybose. Savo ruožtu Maskva ne kartą pareiškė savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti ir tiesiog naudojasi pasiteisinimu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

Tegai:
Krašto apsaugos ministerija, kariuomenė, Lietuva, JAV
Dar šia tema
Gincburgas paaiškino, kodėl Europos Sąjunga neskuba įsileisti "Sputnik V" į savo rinką
Ruošiantis "Baltijos mūšiui". Lietuva "lenda" ten, kur nereikia
Peskovas pareiškė, kad Rusija nekelia grėsmės nė vienai pasaulio valstybei
Vilnius

Sekmadienį oro temperatūra Lietuvoje buvo vasariškai šilta

(atnaujinta 13:30 2021.04.12)
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Sekmadienį bent dalyje Lietuvos buvo vasariškai šilta, rašo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Vakar oro temperatūra sušilo net virš +20 laipsnių. Šilčiausia buvo Alytuje, kur sušilo iki 21,5 °C , bet iki rekordo pritrūko.

Tuo tarpu vėsiausia diena buvo šiaurės vakariniuose rajonuose (13-14°C), o Nidoje sušilo mažiausiai — iki 12 laipsnių.

"Šiandienos naktis irgi buvo labai šilta (kaip tokiu metų laiku). Atvėso iki +6 +11 laipsnių, bet daug kur nenukrito žemiau +9 +10 laipsnių. Deja, bet trumpai pabuvusi šiluma pamažu traukiasi", — rašoma pranešime.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 13 iki 18 , Vakarų šalyje kai kur 10–12 laipsnių.

Tegai:
šiluma, orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Nuo Nicos paplūdimių iki Vilniaus gatvių: pavasaris įvairiose ​​šalyse
Nepaisant gausaus sniego, Lietuvoje vis tiek fiksuojama meteorologinė sausra
Gyventojai perspėjami saugotis stipraus vėjo
Princas Haris

Be Megan Markl, bet su PGR testu: princas Haris atskrido į senelio laidotuves

Apie maištaujančio hercogo atvykimą į Londoną pranešė Britanijos bulvariniai leidiniai. Princas Haris buvo pastebėtas Hitrou oro uoste vienatvėje

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Princas Haris atskrido į Didžiąją Britaniją į senelio Edinburgo hercogo princo Filipo laidotuves. Apie tai pranešė rašo leidinio "The Sun" šaltiniai.

 

Princo Filipo mirtis tapo tikru smūgiu karalienei ir britams. Princas Filipas nesulaukė savo 100-ojo gimtadienio, kurį pagal likimo ironiją atsisakė švęsti. JAV gyvenantis karališkųjų titulų atsisakęs princas Haris nusprendė kuriam laikui pamiršti apie konfliktą su artimaisiais ir atvyko atsisveikinti su seneliu.

Kaip praneša "The Sun", princas Haris atvyko į princo Filipo laidotuves: maištingas hercogas buvo pastebėtas Hitrou oro uoste be Megan Markl.

Yra žinoma, kad dabar princas privalo laikytis 10 dienų karantino, tačiau jei jis gaus neigiamą COVID-19 testą, šį laikotarpį bus galima sutrumpinti penkiomis dienomis. Tuo pat metu atvykstantys į šalį turi turėti dar vieną test1 — atliktą ne anksčiau kaip prieš 72 valandas.

Yra žinoma, kad Sasekso hercogas šiam laikotarpiui planuoja apsistoti rūmuose.

Kaip britai sureagavo į Hario atvykimą, kol kas neaišku. Daugelis iki šiol negali suprasti jo šykščios reakcijos į princo Filipo mirtį. Po tragedijos princas ir Megan Markl paliko tik trumpą žinutę Internete, kur padėkojo seneliui už jo tarnybą ir išprovokavo gerbėjų kaltinimus bejausmiu ir kietaširdiškumu.

Balandžio 10 dieną rūmai pranešė, kad Elžbietos II vyro laidotuvės vyks balandžio 17 d., o prieš tai Didžiojoje Britanijoje bus paskelbtas nacionalinis gedulas.

Tegai:
karališkoji šeima, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Įdomūs faktai apie Britanijos karalienės sutuoktinį princą Filipą
Mirė Elžbietos II vyras princas Filipas