Audinė

Lazdijų rajone esančioje audinių fermoje nustatytas naujas COVID-19 židinys

(atnaujinta 17:02 2021.03.31)
Liga šiame ūkyje diagnozuota vykdant nuolatinę stebėseną, kai kiekvieną savaitę yra atrenkama iki 5 vėliausiai gaišusių gyvūnų mėginių

VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Situacija dėl koronaviruso SARS-CoV-2 audinių ūkiuose dar nerimsta, rašo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Naujas židinys nustatytas audinių fermoje, Lazdijų r. Kuklių kaime, kur buvo auginama beveik 12 tūkst. audinių. Liga patvirtinta kovo 30 dieną. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus iš penkių ūkio audinių atrinktus mėginius (4 buvo teigiami).

Tai jau trečias koronaviruso protrūkis, kuris nustatytas audinių ūkiuose šalyje. Pirmasis atvejis patvirtintas Jonavos r. audinių ūkyje lapkričio 26 dieną, o Radviliškio r. židinys nustatytas gruodžio 30 dieną.

Nors viruso pernešimas audinėms labiausiai tikėtinas nuo sergančio žmogaus artimo kontakto metu, VMVT turimais duomenimis, COVID-19 liga sergančių Lazdijų r. ūkio darbuotojų nebuvo.

VMVT epizootinio tyrimo grupė aiškinsis situaciją, kaip virusas galėjo patekti į ūkį. Liga šiame ūkyje diagnozuota vykdant nuolatinę stebėseną, kai kiekvieną savaitę yra atrenkama iki 5 vėliausiai gaišusių gyvūnėlių mėginių.

Iš ligos paveikto ūkio kailiniai žvėreliai ar jų kailiai išplatinti į kitus šalies ūkius nebuvo.

Gavus informaciją apie laikytoms audinėms patvirtintą ligą, ūkiui nedelsiant buvo pritaikyti veiklos apribojimai: uždraustas bet koks gyvūnų, pašarų ar kitų gyvūninių produktų išvežimas, o atsakingiems ūkio asmenims nurodyta suderinti audinių gaišinimo planą su VMVT.

Tie gyvūnėliai, kurie laikomi šalia ar galimai turėjo kontaktą su nugaišusiais gyvūnais, deja, turės būti nugaišinami, siekiant sustabdyti ligos plitimą ūkyje. Iš nugaišintų gyvūnų bus atrenkami mėginiai, siekiant nustatyti ligos išplitimo ūkyje mastą. Ūkyje bus atliekama dezinfekcija autorizuotais biocidiniais produktais, veikiančiais SARS-CoV-2 virusą, ūkis toliau bus atidžiai stebimas, atrenkami papildomi auginamų žvėrelių mėginiai tyrimams.

Tegai:
koronavirusas, audinė, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1785)
Dar šia tema
EK dėl koronaviruso papildomai skirs Lietuvai daugiau kaip 350 mln eurų
Koronaviruso pandemija padalijo Lietuvą į dvi dalis
Lietuvoje per parą nustatyti 853 nauji COVID-19 atvejai
JAV ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas

JAV Lietuvos kariuomenei perduoda prieštankinius granatsvaidžius

(atnaujinta 14:04 2021.04.12)
Kaip teigiama Lietuvoje, amerikietiški ginklai "reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo" regione

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Jungtinės Valstijos dovanos Lietuvos kariuomenei vienkartinius prieštankinius granatsvaidžius M72 LAW, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos kariškiai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Ginklų perdavimo ceremonija vyks trečiadienį LDK Gedimino štabo batalione Vilniuje.

Perduodamos paramos vertė siekia dešimt milijonų dolerių. Granatsvaidžiai bus paskirstyti KASP rinktinėms, naujaisiais ginklais bus aprūpinti visi pėstininkų skyriai.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, M72 LAW granatsvaidžiai "reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo", taip pat "Baltijos regiono saugumo".

"Puikiai suprantame, kokioje sudėtingoje saugumo situacijoje yra mūsų regionas, todėl taip pat investuojame į savo gynybą, skiriame 2 procentus nuo BVP, didiname ir modernizuojame savo kariuomenę. Glaudžiai bendradarbiaujame su JAV įsigydami modernią įrangą (sraigtasparnius, šarvuotus visureigius) bei amuniciją (prieštankines raketų sistemas JAVELIN)", — sakė ministras.

Pranešama, kad granatsvaidžiai M72 LAW patikrinti kovinėmis sąlygomis JAV ir sąjungininkų pajėgų operacijose Irake ir Afganistane bei kitų konfliktų metu.

M72 LAW granatsvaidžius Amerikos armija 1962 metais priėmė kaip individualų prieštankinį ginklą. Dabar Jungtinėse Amerikos Valstijose M72 LAW serijos granatsvaidžius pakeitė naujesni ir efektyvesni ginklai.

Baltijos šalyse nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę", dėl kurios neva būtina stiprinti gynybinio bendradarbiavimo sferą ir dalyvauti NATO pratybose. Savo ruožtu Maskva ne kartą pareiškė savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti ir tiesiog naudojasi pasiteisinimu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

Tegai:
Krašto apsaugos ministerija, kariuomenė, Lietuva, JAV
Dar šia tema
Gincburgas paaiškino, kodėl Europos Sąjunga neskuba įsileisti "Sputnik V" į savo rinką
Ruošiantis "Baltijos mūšiui". Lietuva "lenda" ten, kur nereikia
Peskovas pareiškė, kad Rusija nekelia grėsmės nė vienai pasaulio valstybei
Vilnius

Sekmadienį oro temperatūra Lietuvoje buvo vasariškai šilta

(atnaujinta 13:30 2021.04.12)
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Sekmadienį bent dalyje Lietuvos buvo vasariškai šilta, rašo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Vakar oro temperatūra sušilo net virš +20 laipsnių. Šilčiausia buvo Alytuje, kur sušilo iki 21,5 °C , bet iki rekordo pritrūko.

Tuo tarpu vėsiausia diena buvo šiaurės vakariniuose rajonuose (13-14°C), o Nidoje sušilo mažiausiai — iki 12 laipsnių.

"Šiandienos naktis irgi buvo labai šilta (kaip tokiu metų laiku). Atvėso iki +6 +11 laipsnių, bet daug kur nenukrito žemiau +9 +10 laipsnių. Deja, bet trumpai pabuvusi šiluma pamažu traukiasi", — rašoma pranešime.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 13 iki 18 , Vakarų šalyje kai kur 10–12 laipsnių.

Tegai:
šiluma, orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Nuo Nicos paplūdimių iki Vilniaus gatvių: pavasaris įvairiose ​​šalyse
Nepaisant gausaus sniego, Lietuvoje vis tiek fiksuojama meteorologinė sausra
Gyventojai perspėjami saugotis stipraus vėjo

Nufulmuota, kaip Rusijos naikintuvas perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą

(atnaujinta 12:40 2021.04.12)
Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė apie objekto, artėjančio prie Rusijos Federacijos sienos, aptikimą, po to į orą buvo pakeltas MiG-31

Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rusų naikintuvas MiG-31 palydi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą RC-135 virš Ramiojo vandenyno vandenų.

Vaizdo įrašas nufilmuotas iš piloto kabinos. Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip MiG-31 vejasi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą.

Anksčiau Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė aptikęs oro taikinį, artėjantį prie Rusijos sienos. Jo perėmimui buvo pakeltas naikintuvas MiG-31.

Po to, kai JAV strateginis orlaivis apsisuko, MiG-31 įgula grįžo į aerodromą. MiG-31 skrydis vyko pagal tarptautines taisykles, pabrėžė Gynybos ministerija. RC-135 nepažeidė valstybės sienos.

Aktyvumas oro erdvėje šalia Rusijos sienų nuolat auga. Taigi per 2020 metus Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko 40 proc. daugiau užsienio žvalgybinių lėktuvų nei metais anksčiau. Iš viso praėjusiais metais Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko ir palydėjo daugiau nei du milijonus oro objektų.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, Rusija, JAV, naikintuvai, lėktuvai