Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

Dulkys įvardijo šalies regionus, kuriuose vyrauja "britiškoji" padermė

(atnaujinta 17:13 2021.03.31)
Pasak sveikatos apsaugos ministro, sergamumo rodikliai Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis kelia nerimą

VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Dviejuose Lietuvos regionuose jau vyrauja "britiškoji" koronaviruso padermė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje sakė sveikatos asaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pasak SAM vadovo, pastarųjų savaičių epidemiologiniai rodikliai nepalankūs ir kelia nerimą.

"Buvome jau pasiekę 220 atvejų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų, bet stabtelėjome. Šiuo metu vėl esame virš 300, bet tai įrodo tik sausa statistika, jeigu žiūrėtume į pandemijos pagreitį ir realią situaciją, tai mes, panašu, judame link 400–500 atvejų per 14 dienų ir tai yra bloga žinutė", — sakė ministras.

Dulkys pažymėjo, kad padėtis tampa sudėtingesnė ir dėl Lietuvoje paplitusių koronaviruso mutacijų. Ypač tai pastebima dviejuose šalies regionuose.

"Mutacijos tai yra paslaptingoji mūsų vieta, kur mes tik pusantro gero mėnesio užsiimame tokia reguliaria sistemine sekoskaita, daug analitinių ir vertingų įžvalgų neturime, tačiau jau žinome, kad Marijampolės, Vilniaus regionuose jau dominuoja būtent britiškoji atmaina su savo kitokiu greičiu, kitokiom pasekmėm", — sakė jis.

Sveikatos apsaugos ministras taip pat pristatė, kaip buvo sudarytas skiepijimo proceso prioritetų sąrašas. Pasak jo, iš dalies buvo remtasi užsienio šalių praktika, ypač pirmosiomis skiepijimo proceso dienomis.

Anot Dulkio, vėliau pereita prie senyvo amžiaus žmonių ar tam tikrų sektorių, kurių veiklos atnaujinimas yra ypač svarbus, skiepijimo.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Savo ruožtu SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė teigė, kad žmonės, kurie iš pradžių abejojo ​​dėl vakcinacijos, keičia savo nuomonę. Anot jos, "AstraZeneca" išlieka mažiausiai populiari tarp vakcinų.

Grebenkovienė taip pat pažymėjo, kad vakcinacijos tempų plėtimui nebeužtenka skiepyti tik darbo dienomis. Todėl planuojama sparčiau skiepyti ir savaitgaliais.

Grebenkovienės teigimu, ministerija kuria vadinamąjį žaliąjį pažymėjimą. Sertifikatas apims tris aspektus — vakcinaciją, pasveikimą ir testavimą, ir leis laisvai judėti po miestus.

Iš viso per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje užsikrėtė daugiau nei 216 tūkstančių žmonių, mirė daugiau nei 3,5 tūkst. žmonių.

Šiuo metu viena vakcinos doze vakcinuota daugiau nei 336 tūkst. žmonių, o dviem — daugiau nei 158 tūkst. žmonių.

Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos. Taip pat sugrąžinti judėjimo tarp savivaldybių apribojimai Velykų laikotarpiui — nuo kovo 27 iki balandžio 6 dienos imtinai.

Tegai:
mutacija, koronavirusas, Arūnas Dulkys, Sveikatos apsaugos ministerija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)
Dar šia tema
Rusija įregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19 gyvūnams
Lietuva apkaltino "Kremliaus kontroliuojamą" žiniasklaidą "sąmokslo teorijų" skelbimu
Lazdijų rajone esančioje audinių fermoje nustatytas naujas COVID-19 židinys
Katė medyje

Ugniagesiai gelbėtojai išgelbėjo katę medžio, kuri ten prabuvo dvi paras

(atnaujinta 17:26 2021.04.22)
Kaip teigia veterinarai, katės tiesiog nemėgsta lipti atbulomis, o kitaip nulipti nepavyksta. Taip pat, pripratusioms gyventi ir miegoti namuose ant sofų jų šeimininkai paprastai nukerpa nagus, o nulipti turint trumpus nagus yra sunku

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Alytaus rajono Pivašiūnų ugniagesiai gelbėtojai miestelyje iš medžio išgelbėjo katinėlį iš medžio, kuris ten prabuvo dvi paras. Apie tai pranešama Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Facebook paskyroje.

Pabrėžiama, kad jis buvo įlipęs į pušį ir sėdėjo 10 metrų aukštyje, o šeimininkai, pastebėję, kad dingo katinas, po kiek laiko išgirdo jo kniaukimą medyje.

"Negalėdami murklio išvilioti iš medžio, pagalbos jie paprašė ugniagesių. Nors tokiame aukštyje stovint ant kopėčių atlikti gelbėjimo darbus nėra paprasta, ugniagesiai sakė, jog kažkam padėti visada malonu", — teigiama pranešime.

Tuo pačiu pažymima, kad per kelias dienas šalies ugniagesiams gelbėtojams teko net 3 kartus važiuoti iškelti katinų iš medžių.

"Kas ten juos užveja? Pasak gyvūnų globėjų, dažniausiai juos išgąsdina netoliese pasirodęs šuo, į kiemą įvažiavęs automobilis ar juos besigainiojantys vaikai. Ar tikrai katės nemoka išlipti iš medžio?", — teigiama pranešime.

Kaip teigia veterinarai, katės tiesiog nemėgsta lipti atbulomis, o kitaip nulipti nepavyksta. Taip pat, pripratusioms gyventi ir miegoti namuose ant sofų jų šeimininkai paprastai nukerpa nagus, o nulipti turint trumpus nagus yra sunku.

Tegai:
ugniagesiai, medis, katė
Vėjas ir lietus

Sinoptikai: Lietuvoje vyraus vėsūs ir vėjuoti orai

(atnaujinta 16:18 2021.04.22)
Pranešime teigiama, kad ši savaitė respublikoje bus šaltesnė nei praėjusi, kai kur galimi gausesni krituliai

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis Lietuvoje vyraus vėsūs, vėjuoti orai su trumpalaikiais krituliais. Apie tai pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Penktadienio vakarą protarpiais lynos. Vėjas pūs vakarų, jo greitis nuo 12 iki 14 metrų per sekundę, gūsiai 15-20 metrų per sekundę. Temperatūra svyruos nuo -1 iki +4. Dienos metu daug kur iškris trumpalaikiai krituliai. Vėjas yra vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, vietomis gūsiai 15-18 metrų per sekundę. Oro temperatūra bus nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį vietomis, daug kur po pietų, trumpai palis, daugiausia silpnai. Vėjas bus vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, vietomis gūsiais 15-17 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį svyruos nuo -3 iki +2, o dieną nuo +5 iki +10.

Sekmadienio naktį vietomis iškris negausus sniegas, po pietų daug kur numatomi trumpalaikiai krituliai. Vėjas bus vakarų, šiaurės vakarų, greitis nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, gūsiai iki 16 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra svyruos nuo -2 iki +3, o dieną nuo +4 iki +9.

Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai