VSAT pareigūnė

Vykstant į Lenkiją privaloma turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą

(atnaujinta 15:12 2021.03.31)
Jei asmuo nepateikia testo rezultatų, bet nori kirsti Lenkijos valstybės sieną, prieš įvažiuodamas į šalį jis privalo nurodyti adresą, kuriuo įsipareigos karantinuotis 10 dienų

VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Įvažiuojant į Lenkiją reikia turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Apie tai Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnybą informavo Lenkijos pasieniečiai.

Pasak kaimyninės šalies pareigūnų, asmuo, vykstantis į Lenkiją jūros keliu reguliariais keltų reisais, taip pat sausumos keliais su Čekija, Lietuva, Vokietija ir Slovakija bet kokia transporto rūšimi arba pėsčiomis, privalo turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Testas turi būti atliktas ne vėliau kaip prieš 48 valandas ir išverstas į lenkų arba anglų kalbas.

Jei asmuo nepateikia testo rezultatų, bet nori kirsti Lenkijos valstybės sieną, prieš įvažiuodamas į šalį jis privalo nurodyti adresą, kuriuo įsipareigos karantinuotis 10 dienų.

Lenkijos pasieniečiai pabrėžė, jog Šengeno erdvės šalių piliečiai, turintys neigiamą COVID-19 testą, atvykę į Lenkiją karantinuotis neprivalo. Kitų šalių piliečiai, gyvenantys Lenkijoje arba turintys laikiną leidimą gyventi joje, atvykę į šalį turi 10 dienų karantinuotis.  

Tegai:
koronavirusas, Lenkija, Lietuva, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1838)
Dar šia tema
Rusija įregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19 gyvūnams
Lietuva apkaltino "Kremliaus kontroliuojamą" žiniasklaidą "sąmokslo teorijų" skelbimu
Lazdijų rajone esančioje audinių fermoje nustatytas naujas COVID-19 židinys
automobiliai aikštelėje, archyvinė nuotrauka

FNTT papasakojo apie šešėlinės prekybos automobiliais JAV ir ES mastą

(atnaujinta 10:41 2021.04.20)
Šiuo metu atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose dėl prekybos automobiliais skaičiuojama žala valstybei siekia beveik 7,5 mln. eurų

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Šešėlinės prekybos naudotais automobiliais iš Jungtinių Amerikos Valstijų mastas Lietuvoje per praėjusius metus išaugo kelis kartus, o pogrindiniai prekeiviai pernai valstybei nesumokėjo beveik puspenkto milijono eurų mokesčių, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. 

Kaip pasakoja FNTT direktorius Antoni Mikulskis, šiuo metu atliekama 19 ikiteisminių tyrimų dėl prekybos automobiliais, juose nustatyta per 7,4 mln. eurų žala valstybės biudžetui.

"Dažniausiai tyrimai vykdomi dėl valstybei nesumokėtų mokesčių, neapskaitytų pajamų ar suklastotų dokumentų, kuriuose nėra duomenų apie tikruosius automobilio pardavėjus. Apgaunami ir valstybė, ir pirkėjas, kuris, įsigijęs nekokybišką automobilį, tampa situacijos įkaitu — pardavėjas dingo, automobilis netinkamas eksploatavimui, o pinigų susigrąžinti neįmanoma", — sako Mikulskis.

Pasak FNTT direktoriaus, šiuo metu tyrimai atliekami dėl 4,5 tūkst. automobilių, kurie buvo įvežti iš JAV ar ES. 

Kaip aiškina FNTT, dažniausiai automobiliai iš JAV į Lietuvą patenka per lengvatinio apmokestinimo zonose esančias įmones, kurias valdo nusikalstamų schemų organizatoriai. Klastojant dokumentus sudaromos netikros pirkimo-pardavimo sutartys, į pardavimų grandines įtraukiami trečiųjų šalių gyventojai, kurie automobilius tariamai parduoda Lietuvos piliečiams. Suklastotuose dokumentuose nurodoma, kad automobilis pirktas iš užsienio piliečio, todėl pridėtinės vertės mokestis (PVM) gudriai paslepiamas. 

Tokie sandoriai dažnai vyksta grynaisiais pinigais, todėl perpardavinėtojai, neretai dirbantys nelegaliai be jokių oficialių dokumentų, jų neapskaito ir nemoka mokesčių valstybei. 

Nauja apskaitos sistema — nuo gegužės 1 dienos

Nuo gegužės 1 dienos pradės veikti nauja apskaitos sistema, kuri palengvins automobilių rinkos kontroliavimą, bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai. 

Kiekviena Lietuvoje esanti transporto priemonė turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Automobilį parduoti ar registruoti bus galima tik turint šį kodą. Ši priemonė turi užtikrinti transporto priemonių pirkimo–pardavimo sandorių saugumą, skaidrumą bei atsekamumą.

Anot FNTT pareigūnų, automobilių prekybos sektoriuje ikiteisminiai tyrimai atliekami ir dėl mokesčių vengimo panaudojant PVM maržos schemas, pajamų neapskaitymo, apskaitos dokumentų klastojimo bei apgaulingo tvarkymo, apskaitos dokumentuose nurodant žymiai mažesnes automobilių pardavimo vertes.

Tegai:
ES, JAV, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
FNTT tyrime dėl galimo sukčiavimo atliko kratas Biržų mieste ir rajone
Policija nufilmavo automobilių pardavėjų, kurie nuslėpė milijoninius mokesčius, paiešką
Sukčiavimu įtariama asmenų grupė gavo 2 mln. eurų paramą nukentėjusiems nuo COVID-19
Grupė Kaune veikiančių asmenų įtariami dokumentų klastojimu bei kreditiniu sukčiavimu
Vilnius

Lietuviai perspėjami apie paskiepytus "tyliuosius COVID-19 nešiotojus"

(atnaujinta 10:37 2021.04.20)
Koronavirusas gali daugintis kvėpavimo takuose, nors pats nešiotojas nejaus jokių simptomų dėl vakcinos

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija priminė, kad paskiepyti žmonės vis tiek gali būti koronaviruso nešiotojai ir užkrėsti kitus.

Vakcinos nuo COVID-19 apsaugo nuo simptomų, sunkios ligos eigos bei mirties, tačiau paskiepyti žmonės gali užsikrėsti ir patys, nejausdami jokių infekcijos požymių, kurį laiką būti tyliais viruso nešiotojais ir platinti virusą kitiems asmenims.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad vakcina padeda imuninei sistemai atpažinti koronavirusą ir jį sunaikinti. Tačiau vakcina gali nesukelti pakankamai efektyvaus gleivinių imuninio atsako. Dėl to, virusui patekus į kvėpavimo takus, jis kurį laiką gali juose daugintis bei būti platinamas ir kelti pavojų aplinkiniams. 

Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas, biomedicinos mokslų daktaras Marius Strioga pabrėžė, kad paskiepytiems žmonėms išlieka tikimybė užsikrėsti COVID-19 ir trumpą laiką platinti virusą.

"Todėl net ir paskiepytiems žmonėms, ypač bendraujant su didesnės rizikos neskiepytais asmenimis, reikia laikytis apsaugos priemonių, dėvėti veido kaukes", — paragino jis.

Gydytojo teigimu, vakcinacijos efektą visuomenė pajus tuomet, kai bus paskiepyta didžioji dalis gyventojų. Strioga paaiškino, kad kai bus vakcinuota didžioji dalis visuomenės ir įgytas platesnis imunitetas, išliekanti rizika užsikrėsti besimptome forma ir trumpai platinti virusą turės vis mažesnį poveikį visuomenei.

"Tačiau šiai dienai, kai vakcinuota mažiau nei penktadalis gyventojų, net ir vakcinuoti žmonės turėtų laikytis visų atsargumo priemonių, kad galimai neužkrėstų tų, kurie yra imlūs ir neturi imuninės apsaugos", — perspėjo gydytojas.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad pilnai paskiepytiems asmenims yra taikomos testavimosi ir izoliacijos išimtys atvykstant iš užsienio, taip pat Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimu gali būti netaikoma izoliacija po didelės rizikos sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga.

Vis dėlto, paskiepytiems asmenims galioja visi kiti karantino reikalavimai, tarp jų ir dėl kaukių dėvėjimo, atstumo laikymosi, rankų higienos ir kt.

Naujausiais duomenimis, per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje buvo užfiksuota daugiau nei 235,3 tūkstančio COVID-19 atvejų, nuo infekcijos mirė 3 785 žmonės.

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1838)
JAV ambasadorius Rusijoje Džonas Salivanas

JAV ambasadorius Rusijoje išvyks konsultuotis į Vašingtoną

Anksčiau oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova atkreipė dėmesį į tai, kad JAV ambasada neranda laiko pakomentuoti situacijos su ambasadoriaus išvykymu ir žiniasklaida priversta kreiptis į Rusijos URM

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. JAV ambasadorius Rusijoje Džonas Salivanas pareiškė planuojantis šią savaitę vykti į Vašingtoną konsultuotis, tačiau per kelias savaites ketinantis grįžti į Maskvą.

"Esu įsitikinęs, kad bus svarbu tiesiogiai kalbėtis su mano naujaisiais kolegomis iš prezidento (Džo) Baideno administracijos Vašingtone apie dabartinę dvišalių Rusijos ir JAV santykių būklę. Be to, aš nemačiau savo šeimos daugiau nei metus, ir tai yra dar viena svarbi priežastis nuvažiuoti namo", — RIA Novosti cituoja diplomato žodžius.

"Grįšiu į Maskvą ateinančiomis savaitėmis prieš tai, kaip gali įvykti [Rusijos ir JAV prezidentų, Vladimiro] Putino ir [Džo] Baideno susitikimas", — pridūrė ambasadorius.

Anksčiau oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova atkreipė dėmesį į tai, kad JAV ambasada neranda laiko pakomentuoti situacijos su savo ambasadoriaus išvykimu ir žiniasklaida yra priversta kreiptis į Rusijos užsienio reikalų ministeriją.

"Jie (žurnalistai) formuluoja klausimą, aš pasakyčiau, jėzuitiškai: ar amerikiečiai, Amerikos diplomatai mus informavo apie savo ambasadoriaus planus. Aš suprantu, kodėl Vakarų žurnalistai turi taip išsisukti, tokiu būdu perkelti žodžius ir surasti formuluotes ir užduoti šį klausimą mums: nes Amerikos atstovai — nei Baltieji rūmai, nei Valstybės departamentas, nei Amerikos ambasados ​​Maskvoje spaudos tarnyba — neranda pusės minutės laiko, kad pakomentuotų tai, ką jie privalo komentuoti", — pasipiktino Zacharova "Vesti FM" eteryje.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas balandžio 16 dieną pareiškė, kad Rusijos pusė rekomendavo ambasadoriui Džonui Salivanui "nuvykti į savo sostinę ir surengti ten išsamias, rimtas konsultacijas".

Vėliau leidinys "Axios" su nuoroda į JAV valstybės departamento atstovą pranešė, kad Amerikos ambasadorius Rusijoje šią savaitę grįš į JAV, o po to grįš į Maskvą "artimiausiomis savaitėmis".

Tegai:
ambasadoriai, Maskva, Rusija, JAV