Katinas, archyvinė nuotrauka

Savaitgalio horoskopas: kas mūsų laukia balandžio 2–4 dienomis

(atnaujinta 12:54 2021.04.02)
Balandžio 2–4 dienomis viskas, kas nepatinka, gali pasirodyti visai priimtina — tik imkitės to, kas sudėtinga, nepatogu, ir net nepajusite, kaip lengvai sutvarkysite reikalus

Penktadienis palankus atkurti pusiausvyrą: tai ramių kompromisų metas, pragmatikus įkvepiantis romantiškam polėkiui, o fantazuotojus nuleidžiantis ant žemės. Viskas, kas nepatinka, gali pasirodyti visai priimtina — tik imkitės to, kas sudėtinga, nepatogu, ir net nepajusite, kaip lengvai sutvarkysite reikalą, kuris anksčiau kėlė siaubą.

Penktadienis bus palankesnis planuoti nei įgyvendinti užmojus.

Šeštadienis tinkamas bendrauti su artimaisiais, neatidėkite to sekmadieniui.

Sekmadienį bus kritinė diena, kai vertėtų atsisakyti nereikalingo bendravimo, pramogavimo, vengti svaigalų. Bus didesnė nelaimingų atsitikimų dėl apsvaigimo tikimybė.

Avinas (03 21–04 20). Nelaukite kitų pagalbos — tikriausiai patiems teks kam nors padėti, guosti. Šeštadienis geras spręsti darbo klausimus nedarbo aplinkoje. Sekmadienį didesnė tikimybė gerai pailsėti.

Jautis (04 21–05 20). Nors penktadienis numatomas puikus, lydės sėkmė bendraujant, skubėti planuoti, įsipareigoti nereikia, nes sumanymai keisis, o svajonės pildysis kitaip, nei tikėjotės. Šeštadienis itin palankus su vaikais atlikti sunkų darbą. Sekmadienį nebūkite labai kategoriški.

Dvyniai (05 21–06 21). Penktadienį neverta kur nors vykti, paskirkite laiko pokalbiams su draugais. Bendra šeimos narių veikla gali jus itin suartinti. Sekmadienį nesivelkite į ginčus.

Vėžys (06 22–07 22). Penktadienis palankus svarbiems dalykiniams, draugiškiems susitikimams. Šeštadienį ir sekmadienį pasistenkite pailsėti. Niekam nieko nežadėkite, būkite atsargūs kelyje.

Praeiviai Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Liūtas (07 23–08 22). Šeštadienį galite sulaukti pelnytos likimo dovanos. Tai puikus laikas ką nors svarbaus nuveikti. Sekmadienį būkite atsargesni su pinigais — galimos nereikalingos išlaidos.

Mergelė (08 23–09 22). Penktadienis — sėkmės metas: jūsų populiarumas augs. Šeštadienį nekils jokių kliūčių bendraujant. Sekmadienį verta būti ramesniems.

Svarstyklės (09 23–10 23). Penktadienį nepervarkite, nesiimkite nieko sunkaus. Šeštadienį svarbu atsiriboti nuo nereikalingo bendravimo, ypač venkite norinčių jus paveikti. Nepriimkite svarbių sprendimų. Sekmadienį pats laikas atsisakyti žalingo įpročio. 

Skorpionas (10 24–11 22). Šeštadienį žadamas aktyvaus poilsio, naudingos veiklos, įdomių susitikimų, gerų pasiūlymų metas. O sekmadienį turite elgtis apdairiau, gautą informaciją vertinti kritiškiau. Tuo tarpu penktadienį atsargiau elkitės vairuodami.

Šaulys (11 23–12 21). Penktadienį pats laikas pamėginti išspręsti svarbią dalykinę problemą. Verta savaitgaliui išvykti kur nors toliau nuo namų. Sekmadienį būkite atidesni artimųjų skundams, prašymams.

Ožiaragis (12 22–01 19). Dabar tampa aiškūs svarbūs dalykai. Šeštadienį reikia apsispręsti — darykite tai nedvejodami. Diena palanki tiek bendrauti, tiek kelionėms. Sekmadienį likite santūresni — nebūkite atviri bendraudami, venkite svetimų žmonių.

Vandenis (01 20–02 18). Penktadienis gali būti pernelyg įtemptas. Šeštadienį geriausias poilsis būtų darbas ir sportas gryname ore. Sekmadienį būkite atsargesni — didesnė traumų tikimybė. Nebūkite patiklūs.

Žuvys (02 19–03 20). Penktadienį nepraleiskite progos paieškoti kompromisų. Būtina kritiškiau apmąstyti savo santykius su sutuoktiniu, aplinkiniais. Šeštadienis neblogas visuomeniniams susitikimams.

Tegai:
horoskopas
Data

Kokia šiandien diena: balandžio 11-osios šventės

(atnaujinta 15:11 2021.04.10)
Balandžio 11 yra 101-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 264 dienos

Šiandien Saulė teka: 06:32 val., leidžiasi: 20:10 val., dienos ilgumas: 13.38 val.

Vardadienį švenčia Eigmantas, Eigminas, Vykintas, Leonas.

Šią dieną 1764 metais Rusija ir Prūsija pasirašė Peterburgo sutartį, davusią pradžią būsimiems Abiejų Tautų Respublikos padalijimams;

1990 – prisiekė pirmoji po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos Vyriausybė;

2006 – iš Seimo pirmininko pareigų slaptu balsavimu pašalintas Artūras Paulauskas.

1954 metais gimė Valentinas Masalskis, vienas garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, nuo 1992 m. – ir režisierių. Aktorius 1996 metais apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija.

1814 – Napoleonas Bonapartas ištremiamas į Elbos salą;

1984 – Tarybų Sąjungos vadovu tapo Konstantinas Černenka;

1984 – gimė pirmasis pasaulyje kūdikis, pradėtas iš užšaldyto embriono.

1755 gimė Džeimsas Parkinsonas (James Parkinson), britų gydytojas, aprašęs Parkinsono ligą;

1949 gimė Lee Sheriden, grupės Brotherhood of Man narys;
1971 gimė Oliver Riedel, vokiečių grupės Rammstein bosistas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Automobilis

Draudikai papasakojo apie automobilių apgadinimą plovyklose ir autoservisuose

(atnaujinta 13:10 2021.04.10)
Kai automobilis apgadinamas dėl plovyklos ar serviso kaltės, šios įstaigos turi atlyginti ir visą žalą, ir jos administravimo kaštus

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Plovyklose ir autoservisuose automobilių apgadinimą lemia ir techniniai gedimai, ir žmogiškos klaidos, o jų žalos gali siekti ir keliolika tūkstančių eurų. Apie tai rašo "BTA" draudimo bendrovė.

"Žalos paprastai siekia nuo kelių šimtų iki poros tūkstančių eurų, tačiau yra ir didesnių, pavyzdžiui, esame turėję atvejį, kai dėl nekokybiško remonto sugedus automobiliui asmuo pareiškė servisui pretenziją dėl 43 tūkst. eurų. Šią sumą išmokėjo draudimo bendrovė, nes servisas buvo apsidraudęs bendruoju civilinės atsakomybės draudimu (BCAD)", — sakė BTA draudimo bendrovės bendrosios civilinės atsakomybės draudimo produkto vadovas Eugenijus Bulavas. 

Daugiausia — subraižymų ir apdaužymų

Pasak draudimo eksperto, automobilių apgadinimo aplinkybės būna įvairios. Servisuose keliant automobilius, lūžta keltuvai, netyčia sudaužomi žibintai, suplėšomas salonas, apgadinama išorės apdaila, montuojant signalizaciją įvyksta trumpasis jungimasis ir sudega valdymo blokas, automobilis apgadinamas bandomųjų važiavimų metu, įvarant jį į servisą ar iš jo. Tokie atvejai nėra dažni, greičiau jau — retai pasitaikantys, tačiau jų neišvengiama. 

Mergina klausosi muzikos per ausines
© Sputnik / Константин Михальчевский

Dėl nekokybiškai atlikto remonto ypač dažnai pakartotinai sugenda automobilių greičio dėžės ar varikliai. Tai kartais lemia netinkamai pritvirtintos detalės, netyčinės mechanikų klaidos, nepakankamas sistemos patikrinimas prieš atiduodant automobilį klientui. Bulavas sako, kadangi varikliai yra kone brangiausia automobilio dalis, tai ir žalos tokiais atvejais siekia nuo 5 iki 43 tūkst. eurų.

Plovyklose kyla rizika, kad įtrūks ar suduš stiklai, bus išlaužti valstybinio numerio rėmeliai, nulaužti valytuvai, veidrodėliai, apibraižytas ar apdaužytas kapotas, durelės, sparnai. Automobiliai apgadinami ir dėl netvarkingai ar ne vietoje padėtos įrangos: vienu atveju į šepetį įsisukusi plovimo žarna subraižė ir apdaužė visą automobilį, kitu atveju transporto priemonę apgadino krisdamos ne vietoje pastatytos kopėtėlės. 

"Pasitaiko, kad darbuotojai išvarinėja automobilį iš plovimo vietos ir parkuodamiesi kur nors atsitrenkia. Taip pat nepalaukiama, kol pilnai pasikels plovyklos vartai — darbuotojui bandant išvažiuoti pro ne iki galo atsidariusius vartus buvo sudaužytas kliento automobilio galinis stiklas ir bagažinės dangtis, o plovyklai tai kainavo 2,6 tūkst. eurų", — pasakoja Bulavas.

Svarbu išsiaiškinti, kas iš tiesų kaltas

Kai automobilis apgadinamas dėl plovyklos ar serviso kaltės, šios įstaigos turi atlyginti ir visą žalą, ir jos administravimo kaštus. Draudimas tuo pasirūpina tada, jei įmonė yra apsidraudusi bendruoju civilinės atsakomybės draudimu. 

"Atsakomybė už apgadintus automobilius servisams ir plovykloms tenka tada, kai tai padaro jų darbuotojai, techninė įranga, kai pripažįstama nekokybiškai atlikta remonto ar kita paslauga. Pavyzdžiui, į šepetį įsisukusiam nuo kažkokio automobilio nuplėštam valytuvui apgadinus kitą transporto priemonę, atsakyti ir atlyginti žalą turi plovykla. O štai atvejai, kurie gana dažnai pasitaiko tunelinėse plovyklose, kai dėl vairuotojų užtraukto rankinio stabdžio automobilis laiku neišrieda iš plovyklos ir į jį atsitrenkia kiti, yra jau to automobilio vairuotojo atsakomybė", — aiškina Bulavas.

Automobiliai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pasitaiko atvejų, kai automobiliai yra subraižyti ar kitaip apgadinti seniau, tačiau jų savininkai ima kaltinti plovyklą ar autoservisą ir reikalauja padengti žalą. Todėl darbuotojams rekomenduojama prieš paslaugos suteikimą, jei tik yra galimybė, atidžiai apžiūrėti automobilį ir fiksuoti visus defektus, sužymint juos akte ir pasirašant kartu su automobilio savininku. 

"Pretenzijų dėl automobilio subraižymo dažniau sulaukia plovyklos, kuomet jų vairuotojai po plovimo pastebi įbrėžimus ir reikalauja atlyginti žalą. Tokiais atvejais pirmiausia reikia fiksuoti įvykį bei nustatyti priežastinį ryšį tarp padarytos žalos ir veiksmų. Atkreiptinas dėmesys, jog ryšį turi įrodyti nukentėjęs asmuo, o tai galima padaryti nufotografuojant pažeidimus ir kviečiant atsakingas tarnybas, pavyzdžiui, policiją. Esame turėję atvejį, kai plovyklos klientas tikino, jog žala automobiliui buvo padaryta dėl plovyklos šepečio, tačiau pasinaudojus nepriklausomų ekspertų pagalba buvo išsiaiškinta, kad kaltas visai ne šepetys ir ne plovykla", — sakė draudikas. 

Jo teigimu, plovyklos paprastai neturi reikiamų žinių atsekti galimas sukčiavimo schemas, o draudimo bendrovės su tuo susiduria dažnai, tad yra sukaupusios nemenką patirtį ir gali tinkamai pasirūpinti administravimo procesu, nepriklausomų ekspertų išaiškinimais, kitomis procedūromis. Šiais kaštais taip pat pasirūpina draudimo bendrovė, tad įmonėms tuo rūpintis nebereikia. 

Tegai:
žala, automobilis, autoservisas, draudikai
Amazon įkūrėjas Džefas Bezosas

"Forbes" paskelbė turtingiausių žmonių planetoje reitingą

(atnaujinta 18:28 2021.04.10)
Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Elonas Muskas, kuriam priklauso akcijų paketai bendrovėse "SpaceX" ir "Tesla", pakilo į antrąją vietą kasmetiniame "Forbes" turtingiausių žmonių pasaulyje reitinge su 151 milijardo dolerių turtu, per metus padidinęs savo turtą šešis kartus, rodo reitingo duomenys.

Tai yra 126,4 milijardo dolerių daugiau nei prieš metus, kai jis buvo 31 vietoje, o turtas siekė 24,6 milijardo dolerių. Pagrindinė priežastis, kaip nurodo "Forbes", tai "Tesla" akcijų kotiruočių augimas aštuonis kartus nuo praėjusių metų reitingo paskelbimo.

Tuo pačiu metu "Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas išlieka reitingo lyderiu ketvirtus metus iš eilės. Jo turtas išaugo 64 milijardais dolerių iki 177 milijardų dolerių, sakoma žurnalo 35-ajame kasmetiniame turtingiausių žmonių pasaulноу reitinge.

Trečią vietą reitinge užėmė grupės "Louis Vuitton Moët Hennessy" prezidentas Bernaras Arno su 150 milijardų dolerių turtu. Žurnalas pažymi, kad per metus jo turtas beveik padvigubėjo.

Ketvirtoje vietoje yra "Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas, jo turtas išaugo 26 mlrd. dolerių per metus iki 124 mlrd.

Penktoje vietoje yra "Facebook" vadovas Markas Zukerbergas — jo turtas vertinamas 97 mlrd. dolerių, tai yra 42,3 mlrd. daugiau nei prieš metus.

Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais. Jų bendras turtas pasiekė rekordinius 13,08 trln. dolerių, tai yra 5,08 trln. daugiau nei pernai. Sąraše yra daugiau nei 100 dalyvių iš Rusijos. Naujokų reitinge yra 493. Iš sąrašo iškrito 84 žmonės, iš jų 23 — dėl mirties.

Tegai:
Forbes
Dar šia tema
"Forbes" paskelbė 50 naujų milijardierių sveikatos apsaugos srityje
"Forbes" pasakojo, kaip 2020 metais išaugo turtingiausių pasaulio žmonių turtas
"Forbes": JAV turi ruoštis blogiausiam karui su Rusija